پیش فروش بلیت های نوروزی ناوگان عمومی از بامداد دوشنبه

به گزارش ارانیوز، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پیش فروش بلیت های نوروزی برای ناوگان حمل و نقل مسافری از دقایق اولیه بامداد دوشنبه 12 اسفند آغاز می شود.

پیش فروش بلیت های نوروزی ناوگان عمومی از بامداد دوشنبه

به گزارش ارانیوز، داریوش باقر جوان در گفتگو با ایسنا درباره آخرین شرایط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری برای سفرهای نوروزی اظهار کرد: پیش فروش بلیت های نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری از فردا (12 اسفند ماه) دقیقه اولیه بامداد (ساعت 24 امشب) آغاز می شود و هیچ مسئله ای برای عرضه صندلی به صورت عادی یا فوق العاده نداریم.

وی با بیان این که مردم نگران تهیه بلیت سفرهای نوروزیشان از طریق حمل و نقل جاده ای نباشند گفت: نه تنها از نظر ظرفیت صندلی هیچ مسئله ای نداریم بلکه قیمت های بلیت های نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی تغییری نکرده است و براساس نرخ های نوروزی امسال فروخته خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که اتحادیه های بخش خصوصی به دنبال افزایش قیمت برای پیش فروش بلیت های نوروزی بودند گفت: اتحادیه ها همواره به دنبال بالا بردن قیمت ها برای جبران هزینه هایشان بودند اما در سفرهای نوروزی باید نگرانی ها و دغدغه های مردم را در نظر بگیریم و براین اساس هیچ افزایش قیمتی اعمال نخواهد شد.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که چه تهمیداتی برای ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی و پایانه های مسافری در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارید و آیا این برنامه در ایام نوروز و جابجایی مسافران نوروزی نیز ادامه دارد یا خیر گفت: همه بیانیه ها روش ها و پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد مبارزه با کرونا که در راس آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، ابلاغ می شود و سازمان راهدای و حمل و نقل جاده ای به عنوان یکی از همکاران مجری در تمامی استان ها بر پایانه های مسافربری شرکت های حمل و نقل مسافر و ناوگان عمومی بین شهری نظارت می کند تا تمامی این پروتکل ها به دقت اجرایی شوند.

وی گفت: به عنوان مثال تاکید شده که تمام نقاط مشترک تماس در این ناوگان از جمله دستگیره های صندلی، کمربندهای ایمنی و غیره باید به صورت مداوم و در هر سفر ضدعفونی شوند و برای محلول پاشی و ضد عفونی پایانه های مسافری و ناوگان حمل و نقل عمومی نیز به شهرداری ها این وظیفه محول شود که در حال انجام است.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شرح داد: یکی از مشکلاتی که در زمینه محلول پاشی و ضدعفونی پایانه های مسافری و ناوگان حمل و نقل وجود دارد کمبود محلول برای ضدعفونی است که از وزارت بهداشت می خواهیم که ما را راهنمایی کند تا بتوانیم به این نیازمندی های بهتر و راحتر دسترسی پیدا کنیم. همچنین از وزارت بهداشت خواهش کردیم تا کننده ای در پایانه های مسافری به صورت دایم مستقر کنند تا مسافران به هنگام ورود و خروج پایش و غربالگری شوند و بر فرایند اجرای پروتکلهای بهداشتی نیز با دقت بیشتری نظارت شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 525

به "پیش فروش بلیت های نوروزی ناوگان عمومی از بامداد دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش بلیت های نوروزی ناوگان عمومی از بامداد دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید