پاسخ شهردار سیاتل به تهدید ترامپ: به پناهگاهت برگرد!

به گزارش ارانیوز، مهر نوشت: شهردار سیاتل آمریکا اصرار ترامپ برای توسل به زور علیه معترضان را زیر سوال برد و به طور ضمنی او را ترسو خطاب کرد.

پاسخ شهردار سیاتل به تهدید ترامپ: به پناهگاهت برگرد!

به گزارش یورونیوز، جنی دورکان شهردار سیاتل در ایالت واشنگتن، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید به مداخله برای خاموش کردن اعتراض ها در این شهر کرد، خطاب به وی گفت: به پناهگاهت برگرد.

پیش از این رسانه ها گفته بودند در روزهای نخست تظاهرات ضدنژادپرستی، ترامپ و خانواده اش به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید منتقل شدند. با این حال، ترامپ به رغم اینکه تایید کرد به پناهگاه رفته است، این اقدام را در راستای بازرسی از این مکان مطرح کرد.

اما ماجرای درگیری ترامپ و شهردار سیاتل به دیروز برمی شود که معترضان با تصرف بخشی از شهر سیاتل، آن را منطقه خودمختار کپیتال هیل نامیدند. در واکنش به این اقدام، ترامپ مقامات سیاتل را به بی کفایتی متهم کرد و مدعی شد: اگر نمی توانید شهرتان را پس بگیرید، من این کار را انجام خواهم داد.

وی معترضان را آنارشیست های زشت توصیف کرد که باید سریع متوقف شوند.

در مقابل، جنی دورکان شهردار سیاتل، در پاسخ به ترامپ با طعنه گفت که با برگشتن به پناهگاهش امنیت همه را تامین کند.

جی اینسلی فرماندار واشنگتن نیز به دورکان پیوست و گفت: مردی که در دولت مداری ناتوان است باید از کارهای مربوط به ایالت واشنگتن نیز دور بماند.

شهردار سیاتل همچنین در یک نشست خبری گفت: تهدید به حمله به سیاتل (توسل به ارتش) نه تنها ناخوشایند است بلکه غیرقانونی نیز هست.

به گفته وی، اغلب اعتراضاتی که در سیاتل جریان دارد؛ مسالمت آمیز و به دور از خشونت است.

مقام های سیاتل گزارش ها مبنی بر اینکه کنشگران چپ پشت ماجرای اعلام منطقه خودمختار در این شهر هستند، رد کردند.

اعتراض ها به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان نزدیک به سه هفته پیش در تاریخ 25 می (5 خرداد) به دنبال انتشار تصاویری از بازداشت و کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شهر مینیاپولیس آمریکا شروع شد. در این تصاویر، یک مامور زانوی خود را بر روی گردن این مرد سیاهپوست که جورج فلوید نام داشت قرار داده بود. مامور پلیس با وجود درخواست یاری جورج فلوید 46 ساله، زانوی خود را از روی گردن او بر نمی دارد تا اینکه بیهوش شده و در نهایت جان خود را از دست می دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 763

به "پاسخ شهردار سیاتل به تهدید ترامپ: به پناهگاهت برگرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ شهردار سیاتل به تهدید ترامپ: به پناهگاهت برگرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید