همبستگی دانشجویان در شرایط مبارزه با کرونا افزایش یافت

به گزارش ارانیوز، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: مجموعه اقدامات و ارتباطاتی که بین دانشجویان برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفت باعث شد همبستگی، مشارکت اجتماعی و تاب آوری دانشجویان افزایش یابد.

همبستگی دانشجویان در شرایط مبارزه با کرونا افزایش یافت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ارانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مراسم اختتامیه مسابقه ترم کرونایی با حضور بعضی از مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار گردید.

منصوره سادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان دراین مراسم گفت:حدود دو هفته بعد از شیوع جدی کرونا در کشور، شاهد یک جریان پویا و سیال دانشجویی در کشور بودیم و همه دانشگاهیان وارد جریان مدیریت بحران کرونا شدند و پویش های مدیریت بحران کرونا راه اندازی شد که با استقبال دانشجویان همراه بود.

وی ضمن اشاره به راه اندازی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم گفت: این پویش در آن دوران توانست یاری بزرگی نموده و مشارکت اجتماعی دانشجویان را افزایش دهد و دانشجویان احساس کردند که می توانند در جامعه مشارکت فعال داشته باشند.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در زمینه مسابقه ترم کرونایی گفت: در دوران بحران ما نیازمند حمایت اجتماعی هستیم که با برگزاری این مسابقات حمایت های اجتماعی شکل گرفت و ایده های جدیدی برای مدیریت بهتر بحران و یاری به توانمندی ها مطرح شد.

صادقی ادامه داد: در فرآیند این مسابقه آثار زیادی در زمینه های هنری، و روانشناختی در کمیته داوری مطرح و شاخص ها مشخص و آنالیز شد و زحمات زیادی توسط تیم اجرایی مرکز مشاوره دانشگاه تهران انجام شد.

وی اضافه نمود: به هر حال کرونا، ترم کرونایی و کمپین دانشجویی در خانه بمانیم درس هایی داد که معنی آن این بود ظرفیت ترمیم خویش را پیدا کنیم و امیدواریم در ادامه این پویش ها با راه اندازی جریاناتی این چنینی تاب آوری و همدلی دانشجویان را افزایش بدهیم.

مسابقه کشوری ترم کرونایی با مشارکت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مرکز مشاوره دانشگاه تهران و کانون همیاران سلامت روان در اسفند ماه 98 برگزار گردید.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران نیز در این آیین اختتامیه مجازی گفت: یک هزار و 104 اثر به دبیرخانه مسابقه ادبی، هنری، و بهداشت روان ترم کرونایی ارسال شد.

وی اضافه نمود: در مجموع 22 دانشجو در بخش های عکس، کاریکاتور، مقاله کوتاه، شعر و بخش های دیگر به عنوان برگزیدگان رویداد ادبی، هنری، و بهداشت روان ترم کرونایی معرفی شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 750

به "همبستگی دانشجویان در شرایط مبارزه با کرونا افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همبستگی دانشجویان در شرایط مبارزه با کرونا افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید