هادی العامری: ترکیه فورا نیروهایش را از عراق خارج کند

به گزارش ارانیوز به نقل از پایگاه عین العراق، هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق ، امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای به حمله ترکیه به شمال عراق واکنش نشان داد.

هادی العامری: ترکیه فورا نیروهایش را از عراق خارج کند

در این بیانیه آمده است: ما با نگرانی شدید حمله گسترده ترکیه به شمال عراق را دنبال می کنیم و این حمله تحت هر بهانه ای که باشد، مردود است و توجیه بین المللی و حقوقی ندارد. این یورش با موارد قبلی آن از حیث عمق اراضی که نیروهای ترکیه وارد آن شده اند و مدت آن متفاوت است به طوری که عمق حمله به 25 کیلومتر و حضور گسترده رسیده است و این گواه شرایط خطرناکی است که ترکیه به دنبال تحمیل سیاست امر واقع و تشکیل کمربندی امنیتی مشابه آنچه در شمال سوریه ایجاد نموده، است.

العامری خاطرنشان کرد: ما ضمن هشدار درباره این طرح ترکیه از آنکارا می خواهیم که فورا از اراضی عراقی عقب نشینی کند و این اقدامات خصمانه را به نفع منافع دو کشور که پیوندهای تاریخی، دینی و برادری گسترده ای،علاوه بر روابط مالی آنها را به هم گره زده است، نمی دانیم.

رئیس ائتلاف فتح عراق بیان نمود: دولت عراق باید موضوع را به اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی و محافل بین المللی بکشاند و همه گروههای وطن پرست عراقی باید موضع واحدی در قبال حفظ حاکمیت عراق و سرانجام این تعدی ها اتخاذ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 840

به "هادی العامری: ترکیه فورا نیروهایش را از عراق خارج کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی العامری: ترکیه فورا نیروهایش را از عراق خارج کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید