مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی تمدید شد

به گزارش ارانیوز، طبق اعلام مرکز سنجش و آموزش پزشکی؛ مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی تا 10 آذر تمدید شد.

مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی تمدید شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی برای 25 رشته فوق تخصصی پنجشنبه 3 بهمن 98 برگزار گردید. در این آزمون 567 نفر ثبت نام کردند و 484 نفر در آزمون شرکت کردند.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی به دلیل خالی ماندن بخشی از ظرفیت این دوره از پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت را برای دستیاران و ظرفیت جدید برای دانشجویان با اولویت مناطق محروم اعلام شده است.

تمامی شرکت نمایندگان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی که با رعایت مقررات پیروز به کسب قبولی در مرحله اصلی نشده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

همچنین تمامی متخصصین که با شرکت در رشته های جراحی عمومی، بیماری های داخلی، بچه ها، روانپزشکی و بیهوشی در شصت و هفتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی شهریور ماه 1399 پیروز به کسب قبولی در هر دو مرحله کتبی و شفاهی شده اند (به جز افرادی که در مقطع تخصصی با استفاده از سهمیه خانمها، مناطق محروم، اعم از مازاد مناطق محروم و یا قانون برقراری عدالت آموزشی مورد پذیرش قرار گرفته اند.) می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http://sanjeshp.ir تا 10 آذر 99 نسبت به انتخاب یک رشته فوق تخصصی بنا به اطلاعات کارنامه مرحله تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

نحوه پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت به این صورت است که پذیرش افراد از میان شرکت نمایندگان در آزمون دستیاری فوق تخصصی، کسب حدنصاب نمره قبولی تراز شده در مرحله کتبی آزمون مذکور با احتساب ضرایب مربوط به رشته فوق تخصصی انتخابی است.

همچنین افراد دارای حد نصاب قبولی در مرحله کتبی از بالاترین نمره کتبی تراز شده جهت شرکت در مرحله شفاهی آزمون دعوت می شوند. تاریخ و محل برگزاری آزمون شفاهی متعاقباً اعلام خواهد شد.

کسب حدنصاب قبولی نمره تراز شده در مرحله شفاهی و قرار دریافت در نمرات کل برتر شرکت نمایندگان در آزمون برابر ظرفیت مورد تقاضا نیز الزامی است.

پذیرش افراد متخصص که در آزمون دانشنامه تخصصی شرکت نموده بودند نیز منوط به کسب قبولی در هر دو مرحله کتبی و شفاهی آزمون دانشنامه تخصصی شهریور ماه 1399 در رشته های پیش احتیاج جراحی عمومی، بچه ها، بیماری های داخلی، بیهوشی، روانپزشکی و کسب حدنصاب قبولی بر مبنای تصحیح مجدد پاسخنامه آزمون دانشنامه و لحاظ کردن ضریب رشته مورد نظر و کسب حدنصاب قبولی نمره تراز شده در مرحله شفاهی است.

پذیرش در بین کلیه متقاضیان در هر رشته با رعایت مقررات کلی پذیرش دستیار فوق تخصصی صورت خواهد پذیرفت. ظرفیت تکمیل نشده از سوی هر یک از افراد واجد شرایط به گروه دیگر تعلق خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1059

به "مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید