مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تغییر شرایط دریای چین شرقی

به گزارش ارانیوز، سخنگوی پنتاگون گفت وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با همتای ژاپنی خود با هرگونه کوشش یکجانبه برای تغییر شرایط موجود در دریای چین شرقی مخالفت کرد.

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تغییر شرایط دریای چین شرقی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جان کربی شامگاه شنبه در بیانیه ای مطبوعاتی از تماس تلفنی لوید آستین با نوبو کیشی اطلاع داد و اضافه نمود: وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر تعهد این کشور برای اتحاد با ژاپن و اهمیت آن برای صلح و امنیت منطقه هند و اقیانوسیه تاکید نمود.

وی ادامه داد: آستین و کیشی در خصوص طیف گسترده ای از مسائل امنیتی در هند-اقیانوسیه گفت وگو و در خصوص اطمینان از آمادگی اتحاد با وجود چالش های ناشی از کووید-19 گفتگو کردند. آنها همچنین در خصوص لزوم ادامه اجرای طرح های تغییر آرایش نیروهای ایالات متحده از جمله کوشش های مستمر در خصوص ساخت تاسیسات جایگزین فوتنما در هناکو گفت وگو کردند.

سخنگوی پنتاگون اضافه نمود: وزیر دفاع آمریکا همچنین تایید کرد که جزایر سنکاکو تحت ماده 5 پیمان امنیتی ایالات متحده و ژاپن قرار دارند و ایالات متحده همچنان با هر گونه کوشش یک جانبه برای تغییر شرایط موجود در دریای چین شرقی مخالف است.

کربی با بیان اینکه آستین از کیشی برای ادامه راهبری ژاپن در اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص کره شمالی تشکر کرد، اضافه نمود: وی ژاپن را به تقویت سهم آن در نقشی که اتحاد در تامین امنیت منطقه هند و اقیانوس آرام ایفا می نماید، تشویق کرد.

لوید آستین از روز آدینه به طور رسمی عهده دار مسئولیت وزارت دفاع آمریکا شده است. او تا به امروز با دبیرکل ناتو و همتای انگلیسی خود به صورت تلفنی گفتگو نموده است.

به گفته کربی، آستین در تماس با بن والس وزیر دفاع انگلیس در خصوص آنچه که مقابله با موضوعات استراتژیک مورد علاقه متقابل از جمله پاسخ به کووید-19، نگرانی فزاینده چین، تهدیدهای روسیه و عملیات در حال اجرا در عراق و افغانستان خواند، گفتگو کرد.

وزیر دفاع آمریکا همچنین روز شنبه با همتای کره جنوبی خود هم گفتگو کرد.

آستین در صفحه توئیتری خود با اشاره به این گفت وگو، نوشت: از نخستین تماسم با همتای کره جنوبی خود، وزیر سوه ووک لذت بردم. اتحاد ایالات متحده و جمهوری کره در میان اتحادیه های نظامی ترکیبی و توانمند ما، رتبه نخست امنیت منطقه ای است. من مشتاقانه منتظر همکاری با او هستم تا قدرت این اتحاد را حتی بیشتر تقویت کنیم.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1154

به "مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تغییر شرایط دریای چین شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تغییر شرایط دریای چین شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید