مخالفت قاطع چین با اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس

به گزارش ارانیوز، وزارت خارجه چین اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس در این کشور را شدیداً محکوم کرد.

مخالفت قاطع چین با اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، چین هرگونه اظهار نظر مداخله جویانه انگلیس در امور داخلی این کشور و اتخاذ سیاست ها و معیار های دوگانه لندن را در قبال پکن محکوم کرد.

بر این اساس، پس از آنکه سفیر انگلیس در چین مقاله ای را در دفاع از آزادی مطبوعات منتشر کرد، چین چهارشنبه پیش داوری ها و سیاست دوگانه سفیر انگلیس را محکوم کرد.

سفارت انگلیس در چین هفته گذشته مقاله ای را از کارولین ویلسون، سفیر این کشور در شبکه اجتماعی چینی وی چت منتشر نموده بود. ویلسون گفته بود بعضی رسانه های چینی به غلط مطبوعات خارجی در چین را ضد چینی معرفی می نمایند.

بر اساس این گزارش، کارولین ویلسون نوشت اینکه رسانه های خارجی از مقامات چینی انتقاد می نمایند به معنای این نیست که چین را دوست ندارند. وی گفت برعکس، من فکر می کنم آن ها از روی حسن نیت عمل می نمایند و به عنوان ارگان های ناظر بر اقدامات دولت نقش فعالی دارند.

این دیپلمات سپس مثال هایی از تحقیقات خبرنگاران در غرب و چین را نام برد که به وسیله آن ها ضعف عملکرد مقامات یا اختلاس اقتصادی فاش شد. جائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین چهارشنبه در واکنش به این اظهارات گفت: هدف از انتشار این مطلب که پایه و اساسی ندارد فقط این است که با لحنی متکبرانه به اصطلاح تجربه غرب در زمینه آزادی مطبوعات ترویج پیدا کند.

وی تاکید نمود: برعکس در این مطلب هرگز به اخبار جعلی و گزارش های غلط رسانه های انگلیسی درباره چین اشاره ای نشده است. مطلبی که کارولین ویلسون منتشر کرد دخالت در امور داخلی چین و بیانگر سیاست دوگانه انگلیس و پیش داوری های ایدئولوژیک و عمیقا ریشه دار است.

چین ماه فوریه، پخش برنامه های شبکه انگلیسی بی بی سی را در خاک خود ممنوع نمود. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بی بی سی مصاحبه با زنان اویغور را پخش کرد که می گفتند در اردوگاه های سین کیانگ (شمال غربی چین) متحمل خشونت های جنسی شده اند. پکن این اتهامات را قاطعانه تکذیب کرد.

این ممنوعیت همچنین در واکنش به اقدام انگلیس در ممنوعیت پخش برنامه های شبکه دولتی چینی انگلیسی زبان CGTN چین انجام گرفت. لازم به ذکر است روابط چین و انگلیس به دنبال ممنوعیت بکارگیری تجهیزات مخابراتی شرکت هواوی در پروژه احداث اینترنت پرسرعت در انگلیس، بالا گرفت. همچنین لندن از ناآرامی های به وجود آمده در هنگ کنگ حمایت می نماید که باعث ناخشنودی پکن شده است.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1293

به "مخالفت قاطع چین با اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت قاطع چین با اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید