فعلا هیچ کشوری متقاضی واکسن کرونای ایرانی نیست

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران، محمد مخبر درباره بحث صادرات واکسن ایرانی کرونا گفت: باید دید کدام کشورها متقاضی واکسن ایرانی کرونا خواهند بود البته اولویت با برطرف احتیاج داخل است اما برای مازاد احتیاج داخل، اگر تعداد زیادی از کشورها متقاضی باشند بین آنها اولویت بندی خواهیم کرد.

فعلا هیچ کشوری متقاضی واکسن کرونای ایرانی نیست

وی ادامه داد: تا نیمه بهمن کشوری متقاضی واکسن ایرانی نبوده البته در سایت های خودشان درباره مذاکره خرید واکسن ایرانی صحبت هایی شده اما تا آن موقع درخواست رسمی از سوی کشوری نداشتیم. در حال حاضر از 5کشور درخواست رسمی برای پیش خرید واکسن ایرانی ارایه شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام درباره قیمت واکسن ایرانی کرونا گفت: در تمام فعالیت های ستاد به ویژه در حوزه درمان، بخش قابل توجهی از فراوریات به مناطق محروم تخصیص داده می گردد. همانطور که ماسک، ونتیلاتور و رمدیسیور را به مناطق محروم عرضه کردیم واکسن کرونا را هم به این مناطق به طور رایگان عرضه می کنیم.

مخبر تاکید نمود: اجازه نمی دهیم کسی به دلیل مسائل اقتصادی محروم از واکسن گردد و در اجرای آن مصمم هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: اما درباره توزیع واکسن برای مابقی مردم قیمت را وزارت بهداشت مشخص می نماید و ما هیچ نقشی در قیمت گذاری نداریم.

وی همچنین درباره قیمت رمدسیویر (داروی موثر در درمان کرونا) گفت: قیمت رسمی رمدسیویر 600 هزار تومان است و با همین قیمت دارو را به وزارت بهداشت ارائه می دهیم. اطلاعی ندارم وزارت بهداشت با چه قیمتی آن را به فروش می رساند. البته ستاد تنها فراورینماینده رمدسیویر نیست و شاید بعضی از شرکت ها با قیمت بالاتری این دارو را فراوری می نمایند اما قیمت رمدسیویر ستاد 600 هزار تومان مشخص شده است.

مخبر تاکید نمود: قیمت این دارو در خارج از کشور 120 دلار است اما ستاد رمدسیویر را با قیمت حدود 23 دلار (با احتساب نرخ دلار در بازار آزاد) عرضه می نماید .

وی با بیان اینکه قیمت رمدسیویر در اوایل در بازار حدود 70 میلیون تومان بود، ادامه داد: در حالی قیمت را به 600 هزار تومان رساندیم که قیمت این دارو در بازار آزاد به 70 میلیون تومان رسیده بود.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام اضافه نمود: در کنار بحث قیمت، موجودی هم موضوع بسیار مهمی است که ستاد توانست هم قیمت رمدسیویر را بشکند و هم عرضه بسیار بالایی در بازار داشته باشد که دستاورد بسیار مهمی برای این مجموعه است.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1202

به "فعلا هیچ کشوری متقاضی واکسن کرونای ایرانی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعلا هیچ کشوری متقاضی واکسن کرونای ایرانی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید