عامل مرگ 350 پناهجو در سال 2001 در استرالیا بازداشت شد

به گزارش ارانیوز، پلیس استرالیا در بیانیه ای از بازداشت یک مرد 43 ساله عراقی در ارتباط با مرگ بیش از 350 پناهجو در سال 2001 در فرودگاه بریزبن اطلاع داد.

عامل مرگ 350 پناهجو در سال 2001 در استرالیا بازداشت شد

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، پلیس فدرال استرالیا امروز (شنبه) گفت که یک مرد 43 ساله عراقی را به دلیل نقشی که ظاهراً در سازماندهی یک معامله قاچاق انسان داشته که در نهایت به واژگونی قایق پناهجویان در سال 2001 و مرگ بیش از 350 پناهجو منجر شده، متهم نموده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، فرد مذکور اواخر روز گذشته (آدینه) بعد از استرداد از نیوزیلند در فرودگاه بریزبن بازداشت و به سازماندهی گروههای غیر از شهروندان استرالیا متهم شد.

طبق این گزارش، این مرد عراقی در صورتیکه گناهکار شناخته گردد، با محکومیت حداکثری 10 سال حبس روبرو است.

پلیس استرالیا مدعی شده است که این فرد که نام وی تعیین نشده است، بخشی از سندیکایی بوده است که قاچاق انسان را به ویژه از عراق و افغانستان به استرالیا سازماندهی می کرد.

بنا به گزارش رویترز، وی سومین مظنونی است که در مورد این پرونده دادگاهی می گردد.

پلیس استرالیا به نقل از ریس کرشاو کمیسیونر پلیس در بیانیه ای گفت: بیایید، این حقیقت را نادیده نگیریم که بیش از 350 نفر در این تراژدی جان خود را از دست داده اند. قضا به آنها بدهکار است و متعهد هستیم تا انهایی را که از این تجارت سود می برند، بازداریم.

بسیاری از پناهجویان و مهاجران در استرالیا وضعیت چندان مناسبی ندارند به طوریکه دولت استرالیا مهاجران را در اردوگاه ها و بازداشتگاه های جمعی در جزایر نائورو و پاپوآ گینه نو نگهداری می نماید و خودکشی، تجاوز و قتل از جمله حوادث معمول در این بازداشتگاه هاست.

روزانه تعداد زیادی از پناهجویان غیرقانونی در مسیرهای خود به سمت اروپا با حادثه روبرو می شوند به طوریکه اوایل مهرماه، کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل گزارش کرد که از شروع سال 2019 تاکنون، بیش از یکهزار نفر از پناهجویان در حین عبور از مدیترانه جان خود را از دست دادند. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 165

به "عامل مرگ 350 پناهجو در سال 2001 در استرالیا بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل مرگ 350 پناهجو در سال 2001 در استرالیا بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید