شکوری: تاج از اعضای هیئت رئیسه AFC خواست که همراه ایران باشند، سلب میزبانی یک تصمیم سیاسی است نه ورزشی

به گزارش ارانیوز، ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت که مهدی تاج از اعضای هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته است که به نفع ایران رأی دهند.

شکوری: تاج از اعضای هیئت رئیسه AFC خواست که همراه ایران باشند، سلب میزبانی یک تصمیم سیاسی است نه ورزشی

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ارانیوز، ابراهیم شکوری در حاشیه مجمع کمیته ملی المپیک، درباره شایعه محرومیت تیم ملی فوتبال ایران از میزبانی در مسابقات بین المللی گفت: بارها اعلام کردیم اخبار رسمی از سایت فدراسیون فوتبال اعلام می گردد. تا این لحظه چنین خبری وجود نداشته و ندارد و نامه ای در این باره نیامده است. تنها بحث باشگاه ها در میان بوده که هر چهار باشگاه قویاً رد کردند که در کشوری بی طرف از حریفان میزبانی نمایند.

وی با انتقاد از توییت خبرنگار عربستانی که از محرومیت تیم ملی ایران از میزبانی اطلاع داد، توضیح داد: فدراسیون فوتبال، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان هم از این تصمیم حمایت کردند و این اولین بار است که تمام ارکان ورزش ما، مردم و رسانه های ما با هم متفق القول بودند که نباید این موضوع را بپذیریم. آخرین اتفاقی که افتاده، همان موضوع باشگاهی بوده است. یک خبرنگار عربستانی توییت گذاشته و نمی توان به آن استناد کرد. حدود ساعت 15 روز آدینه، ایمیلی از AFC آمد که ما آن را در سایت فدراسیون قرار دادیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه همه اخبار باید به اطلاع طرفداران برسد، گفت: ماهیت فوتبال همین است که بازی باید با تماشاگر و در استادیوم خانگی برگزار گردد. فکر می کنم این بحث ها بزرگنمایی است. ما در فوتبال و سایر ورزش ها، میزبان چند رشته و مسابقات بزرگ هستیم. هفته آینده بازی پرسپولیس - تراکتور را در استادیوم آزادی داریم که خیل عظیم تماشاگران به استقبال این مسابقه می آیند. ما بارها ثابت کردیم که از لحاظ تماشاگر، در آسیا اول هستیم و AFC هم بارها به آن اذعان کرد.

شکوری با اشاره به اذعان فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا به استقبال پرشور تماشاگران ایرانی، بیان نمود: در کنگره های فیفا و AFC، اینفانتینو و شیخ سلمان از تماشاگران ایرانی صحبت کردند. به خصوص در برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا که تصاویر آن بارها در این کنگره ها پخش شد. موضوع سلب میزبانی از باشگاه های ایرانی یک تصمیم سیاسی است، نه ورزشی.

وی به نامه ای که AFC هفته گذشته به فدراسیون فوتبال فرستاد، اشاره نمود و گفت: هفته پیش نامه ای از AFC رسید که از ما خواست امنیت مسابقات را از طرف مقام ورزشی خود، تضمین کنیم. وزیر ورزش و جوانان در کمتر از یک ساعت، چنین تضمینی داد و نامه آن را با به AFC فرستادیم. روز آدینه نامه دیگری برای فدراسیون آمد که قرار است تیم های ایرانی از میزبانی لیگ قهرمانان آسیا در زمین خود محروم شوند. این نامه به هیئت رئیسه و هیئت اجرایی AFC هم رفت که فدراسیون و تاج، مخالفت خود را اعلام کردند.

تاج از اعضای کمیته اجرایی و هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست که همراه ایران باشند.، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ضمن بیان این جمله گفت: هیئت رئیسه و کمیته اجرایی، 24 عضو دارند که در این بین تاج یک رأی دارد. با نگاهی به کشورهای اطراف خود می بینیم کشورهایی که در کمیته اجرایی هستند، علیه ما رأی دادند. وزیر ورزش و صالحی امیری، رایزنی های خوبی انجام داده اند. سلطانی فر نامه ای به شیخ سلمان و صالحی امیری، نامه ای به کمیته بین المللی المپیک ارسال کردند و امیدوارم اتفاقی به صلاح فدراسیون فوتبال و باشگاه ها بیفتد.

شکوری با بیان اینکه فدراسیون فوتبال منتظر است پاسخ این نامه ها بیاید، توضیح داد: با این حال قطعاً ملاقات تیم های ایرانی، روز اول بهمن برگزار نمی گردد. قرار بود این بازی ها به جای روز یکم، روز پنجم بهمن برگزار گردد و AFC منتظر پاسخ است. ما هم نظر باشگاه های خود را گفتیم و اعلام کردیم در کشور خودمان میزبانی می کنیم. این نظر فدراسیون، مردم، رسانه ها و باشگاه های ماست و همه از آن دفاع می نمایند. اگر در این موضوع کوتاه بیاییم، بقیه راستا همین گونه خواهد بود و همه بازی های خود را باید در کشور بی طرف برگزار کنیم.

وی درباره اینکه ممکن است در صورت کناره گیری باشگاه های ایرانی، فوتبال ایران گریبانگیر محرومیت گردد، گفت: ما کنار نمی کشیم و از حق مان دفاع می کنیم. قوانین مسابقات این است که یک بازی خارج از خانه و یک بازی در خانه برگزار گردد. ما از عزت ایران دفاع می کنیم و این اولین بار است که همه می گویند باید چنین کاری انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 398

به "شکوری: تاج از اعضای هیئت رئیسه AFC خواست که همراه ایران باشند، سلب میزبانی یک تصمیم سیاسی است نه ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوری: تاج از اعضای هیئت رئیسه AFC خواست که همراه ایران باشند، سلب میزبانی یک تصمیم سیاسی است نه ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید