شاهزاده معارض سعودی، بن سلمان را به قتل محافظان شاه متهم کرد

به گزارش ارانیوز، یک شاهزاده معارض سعودی مقیم آلمان با اشاره به مرگ یک محافظ گارد سلطنتی در سال 2015 در مغرب و قتل اخیر محافظ ملک سلمان گفت که بن سلمان با حذف گارد سلطنتی، میخواهد خود را بزودی شاه اعلام کند.

شاهزاده معارض سعودی، بن سلمان را به قتل محافظان شاه متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، خالد بن فرحان آل سعود شاهزاده معارض سعودی دوشنبه (30 سپتامبر) در صفحه توئیتر خود فاش کرد که بزودی زود شاهد این خواهیم بود که بن سلمان خیانت کار خود را شاه معرفی کند.

شاهزاده معارض سعودی مقیم آلمان با اشاره به مرگ فیصل الشعیبی محافظ گارد ملک سلمان در آگوست سال 2015 در مغرب و قتل اخیر محافظ دیگر وی به نام عبدالعزیز الفغم گفت که بن سلمان با حذف گارد حفاظتی پدرش، خیلی زود خود را به عنوان شاه عربستان سعودی معرفی می نماید.

توییت خالد بن فرحان درباره مرگ الشعیبی محافظ شاه در سال 2015

بن فرحان در ادامه فاش کرد که این طرح بن سلمان با همکاری و هماهنگی دستگاه اطلاعاتی آمریکا (سیا) اجرایی می گردد. شاهزاده سعودی اضافه نمود: طرحی که اجرا خواهد شد شامل تغییر گارد شخصی ملک سلمان و جایگزین کردن مزدوران بلاک واتر است تا زمینه برای اعلام محمد بن سلمان به عنوان شاه سعودی فراهم گردد.

توییت خالد بن فرحان درباره بن سلمان

صبح روز یکشنبه مصادف با 29 سپتامبر امسال (هفتم مهرماه) بود که منابع سعودی اعلام کردند عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی ملک سلمان به دلیل اختلاف شخصی با دوست خود به نام ممدوح بن مشعل آل علی به قتل رسید.

کشته شدن محافظ شخصی شاه سعودی به دست دوستش ممدوح، مورد تشکیک بسیاری از کاربران فضای مجازی و معارضان عربستانی قرار گرفته است؛ به خصوص اینکه نیروهای امنیتی قاتل را در محل ارتکاب جرم به ضرب گلوله کشته اند. سخنگوی پلیس سعودی گفته است که مأموران ناچار شدند ممدوح را به قتل برسانند تا از تلفات بیشتر جلوگیری نموده باشند اما بعضی کاربران نوشته اند که شاید کشته شدن سریع قاتل برای سر پوش گذاشتن بر روی بعضی حقایق انجام شده است.

در همین ارتباط، سعد الفقیه معارض مشهور سعودی در گفت وگو با پایگاه خبری الخلیج اونلاین گفت که بن سلمان در قتل عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی شاه سعودی نقش داشته و بن سلمان دستور قتل وی را داده است به خصوص اینکه الغفم در داخل کاخ ولی عهد سعودی کشته شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 112

به "شاهزاده معارض سعودی، بن سلمان را به قتل محافظان شاه متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده معارض سعودی، بن سلمان را به قتل محافظان شاه متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید