سیگنال های بورسی رییس کل بانک مرکزی ، همتی حامی بورس است؟

به گزارش ارانیوز، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی اینستاگرام خود بارها درباره بورس و اهمیت آن اظهار نظر کرده است.

سیگنال های بورسی رییس کل بانک مرکزی ، همتی حامی بورس است؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش ارانیوز، از ابتدای سال جاری که بازار سهام مورد استقبال شدید مردم قرار گرفته و اتفاق های مهمی از جمله عرضه سهام دولتی شستا در آن رخ داده، رییس کل بانک مرکزی دو بار در یادداشت های اینستاگرامی به بورس پرداخته است.

مورخ 12 اردیبهشت ماه سال جاری، در حالی که شاخص بورس با افزایش تقاضای از سوی فعالان بازار سهام با رشد قابل توجهی همراه شده بود، رییس کل بانک مرکزی در جهت ایجاد تعادل عرضه و تقاضا و امکان استفاده از ظرفیت بورس این چنین نوشت:

با توجه به اقبال مردم به حضور در بازار سرمایه، عرضه سهام شرکت های دولتی و بانک ها و تکمیل سهم شناور شرکت های بورسی از ضرورت های ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و عمق بخشیدن به بازار سرمایه است. در راستای اجرای ضوابط قانونی کاهش بنگاه داری بانک ها، بخشنامه ای را در خصوص ضرورت واگذاری سهام شرکت های وابسته به بانک ها در بورس صادر کردم. نحوه اقدام و عملکرد بانک ها، شاخص مهم ارزیابی عملکرد مدیران بانک ها در همراهی با سیاست های مالی دولت است.

همچنین مورخ 19 اردیبهشت ماه سال جاری، رییس کل بانک مرکزی در دیگر یادداشت اینستاگرامی خود دولت را دعوت به استفاده مفید از بورس کرد و این چنین نوشت:

شرایط بازار سرمایه امکان خوبی برای بهبود شرایط تامین مالی در کنار تامین کسری بودجه از راه عرضه سهام بنگاه ها و اموال مازاد و مهم تر از همه، انتشار هدفمند و مدیریت شده اوراق بدهی که هر دو ضد تورمی هستند را فراهم کرده است که امید است دولت از آن استفاده نماید.

بازار سهام از هفته گذشته که شاخص از مرز یک میلیون واحد عبور کرد، فرایند اصلاحی به خود گرفته و نگرانی سهامداران را در پی داشته، ادامه این فرایند اصلاحی ممکن است موجب بی اعتمادی مردم به بازار و به تبع آن دولت شود.

باید منتظر ماند و دید بازار سهام که مورد حمایت مقامات مهم مالی کشور از جمله رییس کل بانک مرکزی است آیا می تواند به دور از هیجانات به تعادل برسد و از اتفاق ناگوار خروج نقدینگی از این بازار جلوگیری کند؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 720

به "سیگنال های بورسی رییس کل بانک مرکزی ، همتی حامی بورس است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال های بورسی رییس کل بانک مرکزی ، همتی حامی بورس است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید