سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود کرونا به کشور، از پرواز بعضی ایرلاین ها به چین تفحص می کنیم

به گزارش ارانیوز، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تداوم پرواز بعضی ایرلاین ها به چین را در قالب تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی دنبال خواهد نمود.

سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود کرونا به کشور، از پرواز بعضی ایرلاین ها به چین تفحص می کنیم

بهرام پارسایی در گفت وگو با ارانیوز اظهار کرد: ما پیش از این تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و سقوط هواپیماها در ایران را به هیات رییسه مجلس ارائه نموده بودیم که این تحقیق و تفحص به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است، هر زمان این موضوع در کمیسیون مطرح گردد یک بند دیگر به آن اضافه خواهیم کرد که مربوط به پرواز ایرلاین ها به چین بعد از شیوع کرونا است.

وی اضافه نمود: البته اگر احیانا جلسات مجلس تشکیل نگردد، انتظار داریم قوه قضاییه راسا به این موضوع ورود کند زیرا ما معتقدیم اتهام این افراد سنگین تر از کسانی است که ماسک احتکار می نمایند. در واقع متهم ردیف اول کسانی هستند که با وارد کردن ویروس کرونا با جان و سلامتی مردم بازی کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ابراز عقیده کرد: کشور ما مثل خیلی از کشورهای دیگر از این آلودگی عاری بود و اگر ما بخواهیم متهمان شیوع کرونا در کشور را رده بندی کنیم، متهمین ردیف اول کسانی هستند که عامل ورود این ویروس به کشور بودند و باعث شدند هزینه جانی، مالی و معنوی سنگینی به کشور وارد گردد که به راحتی قابل جبران نیست. قطعا سازمان هواپیمایی که مانع انجام پرواز به چین نشد در کنار ایرلاین ماهان از متهمان ردیف اول است.

پارسایی تاکید نمود: اگر مبادی ورودی به درستی کنترل می شد و پروازها به چین متوقف می شد امروز این هزینه ها را متحمل نمی شدیم. پروازهای ایران به چین در حالی تداوم پیدا کرد که سایر کشورها پروازهای خود را به این کشور متوقف نموده بودند و یک ایرلاین ایرانی می گفت که برای وارد کردن کالای پزشکی به این کشور می رود در حالی که هم مسافر می برد و هم مسافر بقیه کشورها را جابجا می کرد. ضمن اینکه ادعای وارد کردن کالای پزشکی در شرایطی که حتی پزشکان و پرستاران کشورمان از وسائل لازم برای مبارزه با این ویروس محرومند ادعایی مضحک بیش نیست.

وی افزود: حتی مدیرعامل این ایرلاین با سفیر چین نشست و با افتخار گفت که ما مسافر جابجا می کنیم. این اتفاق در شرایطی افتاد که حتی کروی پروازی هم بدون نظارت و قرنطینه به راحتی تردد می کردند. من معتقدم اگر بر فرض توقف پروازها به قطع ارتباطات مالی ایران با چین می انجامید باز هم می ارزید به این مسئله ای که امروز گریبانگیر کشور شده است، در صورتی که توقف پرواز در چنین شرایطی هیچ مسئله ای ایجاد نمی کرد.

پارسایی در ادامه گفت: به محض اینکه جلسات مجلس برقرار گردد، ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد که این ایرلاین علاوه بر مسافر چه کالاهایی وارد نموده است؟. برداشت من این است که اگر هم کالایی بوده تنها کالای پزشکی نبوده و این موضوع به قیمت درگیری کل کشور به ویروس کرونا تمام شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در خاتمه افزود: ما پیش از این هم از مدعی العموم درخواست نموده بودیم جلوی این پروازها را بگیرد ولی آنها فقط نظاره گر بودند، حالا هم می خواهیم که به تمامی قصور و تقصیرها در این زمینه رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 553

به "سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود کرونا به کشور، از پرواز بعضی ایرلاین ها به چین تفحص می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان هواپیمایی متهم ردیف اول ورود کرونا به کشور، از پرواز بعضی ایرلاین ها به چین تفحص می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید