ساخت بیمارستان در 10 روز؛ کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

به گزارش ارانیوز، در حالی که چین سرگرم ساخت یک بیمارستان هزار تخت خوابی فوری در عرض 10 روز در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا است مقامات این شهر اعلام کردند قرار است یک بیمارستان دیگر را با ظرفیت 1300 تخت در ظرف 15 روز آینده احداث نمایند.

ساخت بیمارستان در 10 روز؛ کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

احداث فوری این دو بیمارستان در شرایطی است که چین در تعطیلات سال نوی چینی بسر می برد، با این حال قرار است بدون توجه به تعطیلات، چین همه امکاناتش را برای ساخت این دو بیمارستان به کار برد. شهر ووهان به دلیل افزایش شمار بیماران با کمبود تخت روبه رو شده است و از این رو لازم است که چنین بیمارستانی به سرعت در آنجا احداث گردد. این بیمارستان قرار است در مساحتی به متراژ 25 هزار متر مربع ساخته گردد. طراحی و اجرای آن از 23 ژانویه سال 2020 شروع و قرار است قبل از 3 فوریه تکمیل گردد. کارگران فعال در ساخت این بیمارستان 3 برابر حقوق عادی را دریافت می نمایند.

چینی ها پیش از این هم تجربه چنین اقدامی داشته اند. به دنبال شیوع گسترده بیماری مرگبار سارس در چین در سال های 2002 و 2003 میلادی که جان ده ها نفر را گرفت، یک بیمارستان برای مداوای مبتلایان در شهر پکن با فعالیت 7هزار کارگر در مدت 6 روز و هفت شب ساخته شد.این بیمارستان در منطقه چانگ پینگ در حومه شهر پکن و در مساحتی به میزان 25 هزار متر مربع توسط ارتش چین احداث شد بعد از ساخت این بیمارستان 680 نفر از مبتلایان سارس به سرعت در آن بستری شدند که فقط 8 نفر آن ها جانشان را از دست دادند.

یک مقام چینی گفته است مراکز درمانی ووهان از رسیدگی به خیل مراجعین ناتوان شده اند به همین دلیل احداث این بیمارستان لازم است. از این رو ده ها بیل مکانیکی و کامیون و صدها کارگر در حال فعالیت برای ساخت این بیمارستان هستند.

آمارها نشان می دهد که حدود4 هزار نفر به ویروس مرموز معروف به کرونا مبتلا شده اند و 106 نفر نیز جانشان را از دست داده اند. چینی ها گفته اند دومین بیمارستان را در 15 روز برای مقابله با این بیماری می سازند.

منبع خبر: همشهری

منبع: ساختمانچی
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 312

به "ساخت بیمارستان در 10 روز؛ کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت بیمارستان در 10 روز؛ کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید