زیان خودتحریمی بیش از زیان تحریم سایر کشورهاست

به گزارش ارانیوز، سفیر پیشین ایران در مکزیک و ایتالیا گفت: زیان خود تحریمی در کشور ما بیش از زیان تحریم سایر کشورهاست، خودتحریمی یعنی خود را از خرید کالای کشورمان محروم کنیم.

زیان خودتحریمی بیش از زیان تحریم سایر کشورهاست

به گزارش گروه رسانه های ارانیوز، محمدحسن قدیری ابیانه در گفت وگو با میزان با بیان اینکه ارزیابی آمریکایی ها این است که اقتصاد ایران دچار مسائل اساسی است که به مرور زمان افزایش هم پیدا می نماید، اضافه کرد: آنها چه در دوره اوباما و چه در زمان ترامپ مانع این شده اند که تحریم ها برداشته گردد و بلکه در هر دو دوره آن را افزایش داده اند.

وی ادامه داد: ارزیابی تیم ترامپ این است که اعلام عدم پایبندی ایران به برجام و ایجاد تحریم های جدید وضع را برای اقتصاد ایران بدتر می نماید و ایران ناچار می گردد باز پای میز مذاکره بیاید و امتیازات بیشتری بدهد، آنها قصد دارند این تصور را با ترساندن مردم ما از جنگ، تقویت نمایند.

سفیر پیشین ایران در مکزیک و ایتالیا یاد آورشد: آمریکاییها معتقدند اگر از برجام خارج شوند ایران مدتی هیاهو و مظلوم نمایی خواهد نمود اما در نهایت مجبور می گردد به امتیاز دهی بیشتر روی بیاورد. تعلل دولت و مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی آنها را به این موضع امیدوار تر نموده است.

قدیری ابیانه تاکید نمود: این در حالی است که اگر هم مردم و هم مسئولان به اقتصاد مقاومتی عمل می کردند این برداشت از سوی مقامات آمریکایی کمرنگ می شد.

وی با بیان اینکه هنوز مردم ایران مصرف و خرید کالای خارجی را به کالای ایرانی، ترجیح می دهند، گفت: زیان خود تحریمی در کشور ما بیش از تحریم سایر کشورهاست، خودتحریمی یعنی خود را از خرید کالای کشورمان محروم کنیم که در چنین شرایطی حتی اگر سرمایه گذاری برای فراوری هم صورت بگیرد بدلیل فروش نرفتن آن، این سرمایه گذاری ها بی اثر شده، اشتغالها برباد می رود و افق ایجاد اشتغال برای بیکاران تیره تر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 451

به "زیان خودتحریمی بیش از زیان تحریم سایر کشورهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان خودتحریمی بیش از زیان تحریم سایر کشورهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید