زمان پرداخت یارانه کرونا کی است؟

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران، پس از پرداخت یارانه نقدی 45 هزار تومانی در دیشب، تنها یک یارانه دیگر باقی مانده که دولت سال جاری پرداخت کند. زمان احتمالی پرداخت یارانه معیشتی کرونا کی است؟

زمان پرداخت یارانه کرونا کی است؟

طبق آخرین خبر، 34 میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه هستند که 9 میلیون نفر آن از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و 25 میلیون نفر دیگر نیز افرادی کم درآمد، بدون حقوق ثابت و فاقد بیمه هستند.

مبلغ این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 120 هزار تومان و برای 25 میلیون نفر دیگر 100 هزار تومان است.

در ماه های گذشته یارانه کرونا، در دو یا سه روز پایانی ماه به حساب افراد واریز شده است. البته با توجه به اینکه این مرحله یارانه کرونا، نزدیک آخرین روزهای سال است، ممکن است دولت آن را به آخرین روزهای سال موکول نکند و کمی زودتر از موعد همیشگی واریز کند.

آخرین بار یعنی در بهمن ماه سال جاری، روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام نموده بود که سومین مرحله یارانه معیشتی کرونا ساعت 24 روز چهارشنبه 29 بهمن به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد. بنابراین احتمالا در اسفند ماه نیز ممکن است آخرین روز کاری یعنی چهارشنبه 27 اسفند ماه این یارانه پرداخت گردد.

در حالیکه تا به امروز سه مرحله واریز یارانه معیشتی صورت گرفته و دولت مدعی است به 34 میلیون نفر این یارانه را پرداخته، اما همچنان اعتراض ها ادامه دارد.

بخشی از این گلایه ها را می توانید در گزارش چرا یارانه کرونا واریز نشد؟ بخوانید.

این درحالیست که طبق اعلام قبلی، افرادی که هیج یک از اعضای خانواده آنها حقوق دریافت نمی نمایند، تحت پوشش بیمه نباشند، طبق شاخص های بانکی از حداقل حقوق برخوردار نباشند و جزو مشمولان یارانه معیشتی باشند، ماهانه 100 هزار تومان دریافت می نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1225

به "زمان پرداخت یارانه کرونا کی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان پرداخت یارانه کرونا کی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید