رویترز مدعی شد: آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می کند

به گزارش ارانیوز، یک رسانه انگلیسی مدعی شد آمریکا قصد دارد چند هزار نیرو جدید به عربستان سعودی اعزام کند.

رویترز مدعی شد: آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می کند

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، خبرگزاری انگلیسی رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه در پنتاگون مدعی شد که آمریکا قصد دارد در واکنش به ماجرای حمله پهپادی ماه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو، چند هزار نیرو را به عربستان سعودی اعزام کند.

وزارت دفاع آمریکا تاکنون درخواست خبرنگار رویترز برای اظهارنظر رسمی در این زمینه را رد کرده است و منابع آگاهی که با رویترز صحبت کرده اند، اطلاع دقیقی در مورد تعداد نظامیانی که قرار است به عربستان سعودی اعزام شوند در اختیار این خبرگزاری قرار نداده اند و تنها به گفتن اینکه چند هزار نیرو به منطقه اعزام خواهند شد، اکتفا کرده اند.

بامداد روز شنبه 23 شهریورماه دست کم 10 پهپاد تهاجمی یمنی به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو حمله کردند و بر اثر این حمله تولید نفت عربستان به میزان 5.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

در پی این حمله غیرمنتظره که به افزایش بیش از 14درصدی بهای نفت در معاملات روز دوشنبه 26 شهریور در بازارهای جهانی منجر شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور و تنی چند از مقامات آمریکایی در اظهارات خود تلاش کرده اند که ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان معرفی کنند و اوضاع را به گونه ای جلوه دهند که ایران تهدیدی برای بازار نفت و اقتصاد جهانی است.

در ادامه مقامات عربستان سعودی نیز تحت تأثیر القائات کارشناسان آمریکایی مدعی شدند که ایران عامل حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو بوده است. جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای عربستان و آمریکا درباره دست داشتن در این حملات را به طور قاطع رد کرده است.

آمریکایی ها، سعودی ها و دیگر متحدان آنها تاکنون شواهد و مستندات قابل قبولی برای اثبات ادعای خود علیه ایران ارائه نکرده اند، اما همچنان در محافل سیاسی و رسانه ای خود انگشت اتهام را در ماجرای حمله به آرامکو، به سمت ایران نشانه می روند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 141

به "رویترز مدعی شد: آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز مدعی شد: آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید