فرایند مثبت دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج، بازگشت صادرات به روال سابق

به گزارش ارانیوز، رئیس کل بانک مرکزی از فرایند مثبت دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج از کشور اطلاع داد و گفت: با احیای مجدد و تدریجی فرایند صادرات غیر نفتی و نفتی، پیش بینی بانک مرکزی از برگشت شرایط طبیعی صادرات غیر نفتی و عرضه ارز به روال گذشته حکایت می نماید.

فرایند مثبت دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج، بازگشت صادرات به روال سابق

به گزارش ارانیوز، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی خاطرنشان کرد: علیرغم همه مسائل ناشی از شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه کشورهای همسایه و بسته شدن بیشتر خاتمهه های مرزی و نیز تعطیلی بسیاری از صرافی ها و مراکز جابجایی ارز در طول 50 روز گذشته بیش از 2.5 میلیارد دلار به وسیله بانک مرکزی و صادرنمایندگان غیرنفتی تامین شده است که حدود 50 درصد آن، عرضه به وسیله سامانه نیما بوده است.

وی ادامه داد: با احیای مجدد و تدریجی فرایند صادرات غیر نفتی و نفتی، پیش بینی بانک مرکزی از برگشت شرایط طبیعی صادرات غیر نفتی و عرضه ارز به روال گذشته حکایت می نماید. در کنار همه این موارد، موضوع دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج از کشور نیز فرایند مثبتی پیدا نموده است.

همتی همچنین اظهار کرد: جو روانی و تبلیغاتی ایجاد شده در خصوص میزان تورم انتظاری و شرایط آینده ارزی کشور، دور از پیش بینی بر مبنای واقعیت ها و اطلاعات در دسترس بوده و عمدتاً توسط ذی نفعان مطرح می گردد.

رئیس کل بانک مرکزی در خاتمه به مردم توصیه کرد: مردم این حق را دارند منابع و دارایی خود را در بخش های مختلف نظیر بورس، بانک، املاک، ارز و طلا سرمایه گذاری نمایند ولی این وظیفه را دارم که ریسک سرمایه گذاری در ارز را مجددا گوشزد کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 714

به "فرایند مثبت دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج، بازگشت صادرات به روال سابق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند مثبت دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج، بازگشت صادرات به روال سابق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید