روسیه برای تقویت نیروهای سوریه تجهیزات نظامی به الرقه فرستاد

به گزارش ارانیوز، هم زمان با حضور نظامیان آمریکایی در شمال شرق سوریه، روسیه برای تقویت نیروهای دولتی سوریه که در شمال استان الرقه پایگاه سابق داعش در سوریه مستقر هستند، تجهیزات نظامی جدید فرستاد.

روسیه برای تقویت نیروهای سوریه تجهیزات نظامی به الرقه فرستاد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، منابع نزدیک به گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خبر دادند که نظامیان آمریکایی از صبح امروز در روستاها و شهرک های ناحیه الدربایسه در شمال الحسکه گشت زنی می نمایند.

پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از این منابع آورده است که گشت زنی ارتش آمریکا در راستای حفاظت از پایگاه های خود و تاسیسات نفتی واقع در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است.

نیروی هوایی ائتلاف بین المللی هم به دنبال اینکه یک گشتی نیروهای دموکراتیک سوریه هدف تیراندازی افراد ناشناس نهاده شد شامگاه روز یکشنبه به طور گسترده بر فراز الشدادی در جنوب الحسکه به پرواز درآمد.

یک کاروانی متشکل از سی تانکر و کامیون حامل سلاح و مهمات برای ارتش آمریکا نیز دیروز از عراق وارد شهر القامشلی در استان الحسکه شد.

نیروهای دموکراتیک سوریه روز یکشنبه هدف انفجار یک بمب دستی در اطراف شهرک السوسه در شرق دیر الزور نهاده شدند. دو حمله مشابه هم در اطراف میدان نفتی التنک و حومه شهرک جدیده بقاره در دیر الزور در شرق سوریه علیه عناصر این گروه صورت گرفت که فقط با خسارات مادی همراه بود.

نیروهای دموکراتیک سوریه اخیرا در الحسکه و دیر الزور هدف حملاتی نهاده شدند که مقامات قسد هسته های خفته داعش را عامل آن می دانند.

تجهیزات نظامی روسیه وارد شمال الرقه شد

از سوی دیگر تجهیزات نظامی ارتش روسیه هم امروز وارد شهرک عین عیسی در شمال غرب استان الرقه رسید. این اقدام به دنبال کشته شدن دو نیروی دولتی سوریه در انفجار یک بمب دستی کاشته شده توسط افراد ناشناس در اطراف این شهر صورت گرفت.

العربی الجدید به نقل از منابع محلی آورده است: تجهیزات نظامی روسیه به پست استقرار نیروهای روسیه در این شهر رسید و بخشی از آن هم به ناحیه تل تمر در حومه الحسکه نزدیک به حومه الرقه رسید.

دو نیروی دولتی سوریه که در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه در ناحیه عین عیسی مستقر هستند در حمله به گشتی این نیروها با انفجار یک بمب دستی توسط افراد ناشناس کشته شدند.

نیروهای روسیه و نیروهای دولتی سوریه از اکتبر گذشته و طی تفاهماتی که با هدف توقف پیشروی ترکیه در منطقه صورت گرفت در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در الرقه و الحسکه حضور داشتند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 671

به "روسیه برای تقویت نیروهای سوریه تجهیزات نظامی به الرقه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه برای تقویت نیروهای سوریه تجهیزات نظامی به الرقه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید