روحانی: ممانعت از خروج سرمایه صرفا با اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، دولت حامی سرمایه گذاران است

به گزارش ارانیوز، رئیس جمهور با بیان اینکه ممانعت از خروج سرمایه از کشور صرفا با وضع قوانین و اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، گفت: دولت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی که در حوزه اقتصاد مولد سرمایه گذاری انجام می دهند به شکل ویژه حمایت نموده و مشوق هایی را برای اطمینان از امنیت و سودآوری سرمایه آنان در نظر گرفته است.

روحانی: ممانعت از خروج سرمایه صرفا با اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، دولت حامی سرمایه گذاران است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی روز سه شنبه در یکصد و نود و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی مالی، با بیان اینکه رشد سرمایه گذاری در هر کشور از مهمترین مولفه های توسعه و شکوفایی اقتصاد آن است، گفت: از بین بردن انگیزه های خروج سرمایه از کشور و تشویق جذب سرمایه از خارج کشور، دو گام اساسی در توسعه پایدار و استحکام اقتصاد کشور است.

رئیس جمهور امنیت و اعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی را رکن عظیم و اساسی در جذب سرمایه خواند و اضافه نمود: هیچ سرمایه گذاری که به طور قانونی در کشور سرمایه گذاری می نماید، نباید در فرآیند مشارکت خود در توسعه کشور احساس ناامنی مالی، اجتماعی و سیاسی کند.

روحانی هدف دشمن را از تحریم ها، جلوگیری از سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت ها و پیشرفت کشور دانست و توضیح داد: دولت همیشه کوشش نموده با حذف و اصلاح قوانین و مقررات دست و پا گیر و اصلاح بروکراسی آسیب زا زمینه جذب سرمایه را فراهم و از این طریق هم تحریم ها را خنثی نموده و هم هدف جهش فراوری و ارتقای شاخص های اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

وی با تاکید بر ضرورت انجام صحیح وظایف و ماموریت های وزارتخانه های مرتبط با حوزه سرمایه گذاری گفت: باید با ایجاد مشوق های مستقیم و غیرمستقیم مالی و تدوین قوانین شفاف در فرآیند اخذ مجوزها، سهم این مولفه مالی را در کشور سرعت و توسعه بخشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه ممانعت از خروج سرمایه از کشور صرفا با وضع قوانین و اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، گفت: دولت از آن دسته از سرمایه گذاران داخلی و خارجی که در حوزه اقتصاد مولد سرمایه گذاری انجام می دهند به شکل ویژه حمایت نموده و مشوق هایی را برای سرمایه گذاران و اطمینان از امنیت و سودآوری سرمایه آنان در نظر گرفته است.

روحانی سیاه نمایی و عملیات روانی تخریبی در بخش اقتصاد از جمله در بازار بورس و نوسانات ارزی را با هدف دلسردی و انفعال بخشی از جامعه سرمایه داران و فعالان مالی دانست و گفت: اتکا به توان داخلی منوط به وجود اعتماد و امنیت لازم برای فعالان عرصه اقتصاد است که می تواند آثار تحریم را کاهش داده و خنثی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1128

به "روحانی: ممانعت از خروج سرمایه صرفا با اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، دولت حامی سرمایه گذاران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: ممانعت از خروج سرمایه صرفا با اقدامات سلبی قابل تحقق نیست، دولت حامی سرمایه گذاران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید