رمزی که زنان فرانسوی برای گزارش خشونت خانگی استفاده می نمایند

به گزارش ارانیوز، پلیس و نهاد های مدافع حقوق مدنی در فرانسه پیش از شروع قرنطینه نسبت به بالا رفتن آمار خشونت خانگی در دوران قرنطینه هشدار داده و گفته بودند افراد قربانی این گونه خشونت به دلیل ممنوعیت خروج با مشکل مضاعفی روبرو می شوند.

رمزی که زنان فرانسوی برای گزارش خشونت خانگی استفاده می نمایند

به گزارش ، زنی در شهر نانسی در شرق فرانسه به نزدیک ترین داروخانه محل رفته و با گفتن رمزواژه ماسک 19 به متصدی داروخانه فهماند که قربانی خشونت خانگی به دست همسرش شده است.

متصدی داروخانه که این رمز را می شناخت، موضوع را به پلیس اطلاع داد و مأموران پس از دقایقی، با مراجعه به منزل آن زن، همسرش را بازداشت کردند.

این زن اهل نانسی نخستین کسی بود که از این شیوه توصیه شده در فرانسه برای گزارش دادن خشونت خانگی به پلیس در دوران قرنطینه عمومی استفاده می کرد، اما این روش پیش از فرانسه در کشور های دیگر از جمله اسپانیا نیز کاربرد یافته بود.

داروخانه از معدود جا هایی است که شهروندان در کشور های قرنطینه شده اروپا اجازه دارند برای رفتن به آنجا از خانه خارج شوند.

پلیس و نهاد های مدافع حقوق مدنی در فرانسه پیش از شروع قرنطینه نسبت به بالا رفتن آمار خشونت خانگی در دوران قرنطینه هشدار داده و گفته بودند افراد قربانی این گونه خشونت به دلیل ممنوعیت خروج با مشکل مضاعفی روبرو می شوند.

به گفته کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه آمار موارد خشونت خانگی در قرنطینه تنها در پاریس تا کنون 36 درصد رشد داشته است. دولت فرانسه اعلام نموده که برای نگهداری از افراد قربانی این گونه خشونت ها، باید هزینه ای در حدود 20 هزار شب اقامت در هتل در سراسر کشور بپردازد.

منبع: تابناک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 618

به "رمزی که زنان فرانسوی برای گزارش خشونت خانگی استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزی که زنان فرانسوی برای گزارش خشونت خانگی استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید