در ژاپن خودکشی بیش از کرونا قربانی می گیرد!

به گزارش ارانیوز، گرچه آمار منتشر شده مربوط به خودکشی در کشور های دنیا اغلب به روز نیست، اما ژاپن با انتشار آمار خودکشی در امسال میلادی (2020)، تاثیر شیوع کرونا بر سلامتِ روان مردم کشور خود را سنجید.

در ژاپن خودکشی بیش از کرونا قربانی می گیرد!

به گزارش ایسنا، شبکه خبری سی ان ان در گزارشی در این باره آورده است: با همه گیری ویروس کرونا شاید توقع می رفت، موارد فوتی در اغلب کشور ها بیشتر به دلیل این بیماری باشد، اما آمار ها در ژاپن نشان داد که در این کشور همچنان خودکشی بیشترین قربانی را می گیرد.

آمار منتشرشده نشان داد همه گیری کرونا، منجر به افزایش آمار خودکشی در ژاپن شده است. با شیوع کرونا گرایش به خودکشی میان زنان در ژاپن بیشتر بوده است.

مطابق آمار مربوط به اکتبر سال جاری، میزان خودکشی میان زنان در مقایسه با اکتبر سال قبل، تقریبا 83 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان خودکشی میان مردان نیز در مدت زمان مشابه، تقریبا 22 درصد افزایش یافته است.

احتمالی که برای شرح آمار ماه اکتبر مطرح است به زنانی اشاره دارد که بیش از مردان به شغل هایی مشغول هستند که بیشتر با خطر اخراج از کار روبرو اند؛ شغل هایی از قبیل کارمند نیمه وقت هتل، حوزه خدمات غذایی و صنایع خرده فروشی.

پژوهشی از سوی سازمان بین المللی یاری های غیرانتفاعی CARE، با مشارکت 10 هزار نفر، به این نتیجه رسیده است در طی همه گیری ویروس کرونا، 27 درصد از زنان بیش از گذشته، مسائل مربوط به سلامت روان را گزارش کردند. این در حالی است که تنها از 10 درصد از مردان چنین گزارشی دریافت شد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، سال 2016، میزان مرگ و میر ناشی از خودکشی در ژاپن 18.5 در هر 100 هزار نفر بود. این رقم، تقریبا دو برابر میانگین جهانی سالانه 10.6 در هر 100 هزار نفر است. با این وجود، طی 10 سال منتهی به سال 2019، تعداد خودکشی ها در ژاپن در حال کاهش بود. بر اساس گزارش وزارت بهداشت ژاپن، سال گذشته میلادی میزان خودکشی به حدود 20 هزار مورد کاهش یافت یعنی کمترین میزان از زمان آغاز ثبت آمار خودکشی از سال 1978، هرچند این آمار پس از شیوع کرونا دوباره سیر صعودی داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1056

به "در ژاپن خودکشی بیش از کرونا قربانی می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ژاپن خودکشی بیش از کرونا قربانی می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید