داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد

به گزارش ارانیوز، محققان دانشگاه ییل آزمایشات بالینی داروی آسم را برای معالجه بیماران مبتلا به یروس کرونا شروع کردند، به این امید که این دارو با التهاب ریه ها مبارزه کند.

داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ارانیوز به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه ییل آزمایشات بالینی داروی آسم را برای معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس شروع کردند، به این امید که این دارو با التهاب ریه ها مبارزه کند.

دانشگاه ییل پژوهشی را برای آزمایش ibudilast، دارویی که برای درمان آسم در ژاپن و کره جنوبی تأیید شده، در بیماران مبتلا به ویروس کرونا شروع نموده است.

این دارو در آمریکا تایید نشده است، ولی مدت هاست برای درمان آسم و سرگیجه نیز در بیماران مبتلا به سکته مغزی در ژاپن استفاده می گردد.

ایبودیلاست (Ibudilast) بهبود سلامتی ریه را در موش ها نشان داده؛ این دارو به مسدود کردن ژنی که منجر به التهاب ریه می گردد یاری نموده است.

محققان امیدوارند که این فرایند پیشرفت ARDS را آهسته کند، ARDS یک شرایط تهدیدنماینده زندگی است که در اثر آسیب به ریه ها ایجاد می گردد، به عنوان مثال این عارضه ممکن است از عفونت هایی مانند پنومونی یا سپسیس، یا در اثر تروما و عفونت ویروس کرونا ایجاد گردد.

این تیم پژوهش از بیمارستان نیو هاون دانشگاه ییل، ابراز امیدواری نموده که این دارو باعث کاهش التهاب گردد و پیشرفت یک شرایط تهدیدآمیز ریه که در بیماران مبتلا به ویروس کرونا دیده می گردد را آهسته کند.

کارشناسان تأکید می نمایند، با وجود اینکه این دارو در موش ها جواب داده، باید آزمایشات بالینی بر روی انسان ها نیز به طور گسترده صورت بگیرد تا به جواب های مطمئنی دست یابند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 679

به "داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید