خبرنگاران واکسن آسترازنکا در سریلانکا 3 قربانی گرفت

به گزارش ارانیوز، تهران - خبرنگاران- وزیر بهداشت سریلانکا چهارشنبه شب گفت که 6 نفر در این کشور به دنبال استفاده از واکسن آسترازنکا دچار لختگی خون شدند که از میان این افراد سه تن جان باخته اند.

خبرنگاران واکسن آسترازنکا در سریلانکا 3 قربانی گرفت

از سفر با تور ارزان سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران از رویترز، پاویترا وانیاراچی این خبر را پس از آن بیان کرد که حدود یک میلیون سریلانکایی اولین دوز از واکسن آسترازنکا را که در هند فراوری شده، دریافت نموده است.

آژانس دارویی اروپا پیشتر اعلام نموده بود که میان واکسن آسترازنکا و لختگی خون بسیاری از افرادی که این واکسن را دریافت نموده اند، ارتباط وجود دارد.

ایتالیا نیز 26 فروردین ماه بیان کرد که چهار نفر به خاطر لخته شدن خون پس از دریافت واکسن آسترازنکا جان خود را از دست داده اند.

مقام های بهداشتی دانمارک هم 25 فروردین بیان کردند که استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل عوارض جانبی نادر اما حاد متوقف نموده اند.

با این اقدام، دانمارک اولین کشور اروپایی بود که دیگر این واکسن را استفاده نخواهد کرد.

پیشتر دانمارک به همراه چند کشور اروپایی پس از گزارش موارد مشکوک مرگ و لختگی خون در میان چند شهروند دریافت کننده واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن را به صورت موقت به حال تعلیق درآورده بود.

با وجود این بیشتر کشورهای اروپایی پس از تایید مجدد ایمنی واکسن آسترازنکا توسط سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا، استفاده از این واکسن را برای بعضی گروه های سنی از سر گرفته بودند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1278

به "خبرنگاران واکسن آسترازنکا در سریلانکا 3 قربانی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکسن آسترازنکا در سریلانکا 3 قربانی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید