خبرنگاران آلوگی هوای مشهد افزایش یافت

به گزارش ارانیوز، مشهد- خبرنگاران- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای روز پنجشنبه در کلانشهر مشهد با افزایش حجم آلاینده ها در آستانه شرایط هشدار قرار گرفت.

خبرنگاران آلوگی هوای مشهد افزایش یافت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: هم اکنون شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد با 96 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است اما رسیدن این شاخص به عدد 100 نشانه شرایط هشدار خواهد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر کیفیت هوا در مناطق شهید مفتح، چمن، تقی آباد، وحدت و سجاد مشهد در شرایط هشدار و آلوده قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوا در 18 منطقه دیگر مشهد سالم گزارش شده است.

وی افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری نقش موثر خود را در بهبود شرایط هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

شهروندان مشهدی پارسال 40 روز هوای پاک، 266 روز هوای سالم، 57 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها تنفس کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1042

به "خبرنگاران آلوگی هوای مشهد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آلوگی هوای مشهد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید