حمله بی سابقه اوباما به ترامپ

به گزارش ارانیوز، ایسنا نوشت: رئیس جمهور سابق آمریکا در اقدامی نادر در یک سخنرانی به صورت علنی عملکرد دونالد ترامپ و مقامهای دولت فعلی را بدون آنکه مستقیما از آنها نام ببرد مورد حمله قرار داده و از نحوه پاسخ دهی این دولت به بحران شیوع کروناویروس در آمریکا انتقاد کرد.

حمله بی سابقه اوباما به ترامپ

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در جریان سخنرانی خطاب به شرکت کنندگان در دو جشن مجازی فارغ التحصیلی شامل دانش آموزان دبیرستان و دانشجویانی که به جای حضور پیدا کردن در جشن در خانه هایشان مانده بودند، عنوان نمود. این جشن های فارغ التحصیلی به طور سنتی هر سال در فصل بهار در آمریکا برگزار می شوند.

اوباما در سخنانش خطاب به فارغ التحصیلان چند دانشگاه و برخی کالج هایی که به صورت سنتی متعلق به سیاهپوستان بوده اند، گفت: این همه گیری ویروس بیش از هر چیز انتها به صورت کامل روی این ایده که بسیاری از افراد مسئول می دانند دارند چه کار می کنند، خط بطلان کشید.

او ادامه داد: خیلی از این افراد حتی وانمود هم نمی کنند که مسئول هستند.

اوباما بعد از سخنانش در مراسم اول، در یک مراسم دیگر نیز که برای دانش آموزان دبیرستان ایراد کرد موضوعاتی مشابه را مطرح کرده و از دانش آموزان خواست هر جایی که رهبران کشورشان کوتاهی می کنند قدم جلو بگذارند. او اعلام کرد: چنانچه قرار باشد جهان شرایط بهتری پیدا کند این امر به عهده شما است.

اوباما ادامه داد: این طرز تفکر بچه ها است که صرفاً کاری را که احساس کنند خوب و مناسب و آسان است انجام دهند. متاسفانه تعداد زیادی از به اصطلاح افراد بالغ در کشور ما از جمله عده ای با عناوین جذاب و شغل های مهم همچنان این طرز تفکر را دارند و به همین دلیل شرایط امور انقدر گند است.

رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد: من امیدوار هستم به جای این شرایط شما تصمیم بگیرید به سراغ ارزش های پایدار همچون صداقت، سخت کوشی، مسئولیت پذیری، انصاف، سخاوت و احترام به دیگران بروید.

اوباما در ادامه اظهاراتش خطاب به جشن فراغت تحصیلی مجازی روز شنبه به این اشاره کرد که چطور بحران فعلی برای سلامت عمومی در آمریکا باعث عیان شدن نابرابری نژادی در این کشور شده است.

اوباما اعلام کرد: یک بیماری مثل این، نابرابری های بنیادین و فشارهای مضاعفی که جوامع سیاهپوست کشور ما به صورت تاریخی با آنها سر و کار داشته اند را عیان می کند.

او با اشاره به حادثه تیراندازی به احمد آربری 25 ساله در تاریخ 23 فوریه به خاطر اینکه صرفاً برای دویدن از خانه اش در جورجیا بیرون زد، گفت: ما شاهد تاثیرات نامتناسب ویروس کووید 19 بر جوامع خود هستیم، از جمله در زمانی که یک مرد سیاهپوست برای دویدن از خانه خارج شد و برخی افراد احساس کردند می توانند او را متوقف کرده و از او بازپرسی کنند و در ادامه در صورت انصراف او از پاسخ دادن به سوالهایشان به او شلیک کنند!

اوباما در ادامه این اظهاراتش شرح داد: یک بی عدالتی مثل این، امر جدیدی نیست، چیزی که جدید است این است که خیلی از هم نسل های شما این حقیقت را فهمیده اند که وضع موجود نیاز به ترمیم دارد و شیوه های قدیمی برای انجام امور دیگر موثر نیستند.

وی تاکید کرد: در مواجهه با یک خلاء رهبری این به عهده فارغ التحصیلان است که به آینده شکل دهند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 728

به "حمله بی سابقه اوباما به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله بی سابقه اوباما به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید