تعیین 3 زن در سمت وابسته فرهنگی، برای اولین بار در تاریخ عربستان

به گزارش ارانیوز، وزیر آموزش عربستان امروز، یکشنبه طی حکم هایی تعدادی وابسته فرهنگی را در چند کشور حوزه خلیج فارس، کشورهای عربی و غیرعربی تعیین کرد که سه تن از آنها زن هستند.

تعیین 3 زن در سمت وابسته فرهنگی، برای اولین بار در تاریخ عربستان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، حمد بن محمد آل الشیخ، وزیر آموزش عربستان در این حکم ها امل دختر جمیل فطانی را به عنوان وابسته فرهنگی در انگلیس، فهده دختر عبدالعزیز آل الشیخ را به عنوان وابسته فرهنگی در ایرلند، احمد بن عبدالله الفریح را به عنوان وابسته فرهنگی در مصر، عیسی بن فهد الرمیح را به عنوان وابسته فرهنگی در اردن، سعد بن محمد الشبانه را به عنوان وابسته فرهنگی در کویت و یسری دختر حسین الجزایری را قائم مقام وابسته فرهنگی در مراکش مشخص کرد.

این وزارتخانه اشاره کرد، این حکم ها در راستای تقویت حضور آموزشی و فرهنگی در صحنه جهانی و فعال سازی زمینه های همکاری مشترک و تبادل کارشناسی های علمی، تحقیقاتی و غیره است.

این وزارتخانه افزود: مکلف کردن زن سعودی در سمت وابسته فرهنگی برای اولین بار در نوع خود در این بخش مهم و حیاتی در راستای ساخت روابط کشورها، هماهنگی تلاش ها و تقویت مشترکات فرهنگی و تمدنی بین کشورها انجام می گیرد.

براساس تاکید این وزارتخانه، این زن ها برای اولین بار این پست ها را در تاریخ عربستان برعهده می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 850

به "تعیین 3 زن در سمت وابسته فرهنگی، برای اولین بار در تاریخ عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین 3 زن در سمت وابسته فرهنگی، برای اولین بار در تاریخ عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید