ترامپ حمله هوادارانش به کنگره را محکوم کرد

به گزارش ارانیوز، دونالد ترامپ در بیانیه ای به شکستش مقابل جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری اذعان و حمله خشونت آمیز طرفداران خود به ساختمان کنگره آمریکا طی روز چهارشنبه را محکوم کرد.

ترامپ حمله هوادارانش به کنگره را محکوم کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیغامی ویدیویی گفت، حالا که کنگره آمریکا نتایج انتخابات را تایید نموده، دولت جدید در 20 ژانویه آغاز به کار خواهد نمود و اکنون تمرکز او بر اطمینان حاصل کردن از انجام یک انتقال هموار منظم و یکپارچه است.

او همچنین علیه خشونت های اخیر صحبت نموده و آن را حمله ای شنیع خواند که باعث خشمگین شدن او از بی قانونی، آشوب و خشونت شده است.

ترامپ در این سخنرانی ضبط شده خود که عصر پنجشنبه منتشر شد، گفت: من می خواهم ابتدا با اشاره به حمله وحشیانه به پایتخت آمریکا آغاز کنم. مانند همه آمریکایی ها، من از خشونت، نقض قانون و شورش احساس خشم می کنم و بلافاصله گارد ملی و نیرو های امنیتی فدرال را موظف کردم تا ساختمان را ایمن و متجاوزان را اخراج نمایند. آمریکا همواره دولت قانون و نظم بوده و باید همواره همینطور باشد.

وی متعهد شد که دست اندرکاران این خشونت بهای اعمال خود را خواهند پرداخت.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به کسانی که مرتکب خشونت یا تخریب شده اند، گفت: شما نماینده کشور ما نیستید. بهای کارتان را پرداخت خواهید کرد.

وی اضافه نمود: ما تازه از انتخابات پرتنش عبور کردیم و احساسات داغ است، اما اکنون باید اعصاب آرام باشد و آرامش دوباره برقرار گردد.

ترامپ در صحبتهایش به نقش خود در تحریک خشونت ها اشاره ای نکرد.

او خطاب به هوادارانش گفت هر چند می داند که آن ها مایوس هستند می خواهد آن ها بدانند که سفر باورنکردنی ما تازه آغاز شده است.

ترامپ در پیغام ویدیویی خود که در توئیتر منتشر کرد کوشش کرد بین خودش و حمله به کنگره فاصله بیندازد و تظاهرنماینده های خشونت طلب را متهم به آلوده ساختن صندلی دموکراسی آمریکا کرد.

او در این بیانیه با این حال به بایدن تبریک نگفت و در حالی که بیانیه خود را از روی تله پرامپتر قرائت می کرد گفت: این زمان نیازمند التیام و آشتی است.

او ادامه داد: خدمت کردن به عنوان رئیس جمهور شما افتحار عمر من بوده است.

ترامپ پنجشنبه همچنین گفت در حالی که کمپینش باقدرت چالش های حقوقی علیه نتایج انتخابات را پیگیری کرد تن ها هدف او اطمینان پیدا کردن از صحت آرا بوده است.

ترامپ اظهار کرد: با انجام این کار من برای دفاع از دموکراسی آمریکا مبارزه کردم. من همچنان معتقدم که ما باید قوانین انتخاباتی خود را به جهت آنالیز هویت و صلاحیت همه رای دهندگان و اطمینان پیدا کردن از اعتقاد و اطمینان به تمامی انتخابات های آینده اصلاح کنیم.

ترامپ ضمناً درخواستش برای آرامش گفت، شکست همه گیری کروناویروس و بازسازی بزرگترین اقتصاد روی زمین نیازمند تاکید جدیدی بر ارزش های مدنی وطن پرستی، اعتقاد، خیرخواهی، اجتماع و خانواده است.

ترامپ گفت: ما یک انتخابات پرتنش را تجربه نموده ایم و هیجانات بالا هستند. اما حالا باید عصبانیت ها فروکش نمایند و آرامش بازیابی گردد. ما باید کار آمریکا را به دست بگیریم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1134

به "ترامپ حمله هوادارانش به کنگره را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ حمله هوادارانش به کنگره را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید