بلژیک نظامیان خود را از افغانستان خارج می&zwnjکند

به گزارش ارانیوز، همزمان با ادعای آمریکا مبنی بر خروج نیمی از نظامیان خود از افغانستان، وزیر دفاع بلژیک نیز از آمادگی برای بازگرداندن 70 نظامی این کشور از افغانستان طی سال میلادی آینده اطلاع داد.

بلژیک نظامیان خود را از افغانستان خارج می&zwnjکند

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

به نقل از آوا، لودیوین ددوندر وزیر دفاع بلژیک مدعی شد که سال آینده میلادی، نظامیان این کشور را از افغانستان خارج خواهد نمود.

وی در این باره اضافه نمود: در حال تدارک خروج از افغانستان هستیم که سال میلادی 2021 محقق می گردد.

با این حال، ددوندر مدعی شد که فرایند خروج امر ساده ای نخواهد بود و بعد از رایزنی با متحدان انجام خواهد گرفت چرا که فقط خروج تجهیزات از افغانستان، سه ماه طول خواهد کشید.

در حال حاضر، حدود 70 نظامی بلژیکی در چارچوب ناتو، در افغانستان حضور دارند. ماه میلادی گذشته، ددوندر مدعی شده بود که خروج از افغانستان تدریجی، مشروط و در هماهنگی با شرکای آلمانی خواهد بود.

در حال حاضر، حدود 11 هزار نظامی ناتو در افغانستان حضور دارند حال آنکه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا مدعی شده که تا نیمه ژانویه 2021، دو هزار و 500 تَن از نظامیان آمریکایی را از این کشور خارج خواهد نمود.

شمار فعلی نظامیان آمریکایی در افغانستان به چهار هزار و 500 نفر می رسد. پیشتر، بن والاس وزیر دفاع انگلیس هم گفته بود که کشورش احتمالاً آمریکا را در کاهش سطح نیروهای نظامی در افغانستان همراهی خواهد نمود.

وی همچنین گفته بود که کشورش برای اقدام مستقل از آمریکا در افغانستان دارای محدودیت هایی است حال آنکه انتظار دارد با افزایش بودجه نظامی انگلیس، اختیار عمل بیشتری به نیروهای این کشور داده گردد. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1064

به "بلژیک نظامیان خود را از افغانستان خارج می&zwnjکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلژیک نظامیان خود را از افغانستان خارج می&zwnjکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید