بسته شدن هزاران حساب توئیتری تروریست های داعش

به گزارش ارانیوز، مرکز داده ها و اطلاعات آماری رسانه های دیجیتال عراق از بسته شدن هزاران حساب توئیتری تروریست ها طی سه ماه اخیر خبر داد.

بسته شدن هزاران حساب توئیتری تروریست های داعش

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، مرکز داده های آماری رسانه های دیجیتال عراق در بیانیه ای اعلام کرد که یک تیم امنیتی ویژه مباره با تروریسم طی 100 روز گذشته حدود 6500 حساب های توئیتری وابسته به داعش یا طرفداران آنها در شبکه های مجازی را مسدود کرد.

در این بیانیه آمده است: از این میان، 682 حساب کاربری تحت عنوان الذخیره که در واقع حلقه ارتباطی تروریست ها در توئیتر و تلگرام محسوب می شد، بسته شد.

مرکز مزبور تاکید کرد که این حلقه ارتباطی در حساب توئیتری خود، اقدام به توزیع بیانیه های داعش در سایر حساب های کاربری طرفداران این گروه تروریستی می کرد که بسته شدن آن، تا حد زیادی منجر به توقف عملیات توزیع این بیانیه ها شده است.

مرکز داده ها و اطلاعات آماری رسانه های دیجیتال عراق پنجشنبه گذشته در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که تعداد حساب های کاربری داعش و طرفداران آن در شبکه های اجتماعی گسترش یافته است.

در این بیانیه آمده است: این بازگشت طی ماه های اخیر همزمان با بحران ویروس کرونا اجرا شده و باعث شده تا فیسبوک با تاخیر به درخواست های حذف حساب ها پاسخ دهد.

مرکز رسانه های دیجیتال افزود: اعضای داعش و حامیان آنها از این فرصت استفاده کرده و حساب های جدیدی را ایجاد و یا اینکه حساب های قبلی خود را مجددا فعال کرده و از طریق این شبکه اجتماعی، اقدام به تبلیغ عملیات های تروریستی خود کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 657

به "بسته شدن هزاران حساب توئیتری تروریست های داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته شدن هزاران حساب توئیتری تروریست های داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید