با وجود مرگ سه کودک، آمریکا همچنان از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید

به گزارش ارانیوز، در ادامه رفتارهای نامناسب مأموران اداره مهاجرت آمریکا با پناهجویانی که در بازداشتگاههای مرزی نگهداری می شوند، اینبار، این مأموران از ورود پزشکان به اردوگاه برای تزریق واکسن آنفولانزا به بچه ها مهاجر ممانعت کردند.

با وجود مرگ سه کودک، آمریکا همچنان از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه انتشار بعضی گزارش ها در مورد شرایط نامناسب مهاجران در اردوگاه های مرزی آمریکا، مأموران مهاجراتی آمریکا از تزریق واکسن آنفولانزا به بچه ها بازداشتگاه پناهجویان در سن دیه گو جلوگیری نموده اند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این خصوص گزارش کرد، گروهی از پزشکان به محض رسیدن به بازداشتگاه مهاجران سن دیه گو با ممانعت مأموران اداره مهاجرت آمریکا روبرو شدند. پزشکان نیز در واکنش به این اقدام مأموران مهاجرت آمریکا، در یک نافرمانی مدنی، بر روی زمین دراز کشیدند.

طبق این گزارش، در اعتراضات روز دوشنبه هفته جاری در مقابل دفتر گمرک و محافظت مرزی آمریکا در سن دیه گو، دستکم 6 نفر دستگیر شدند.

بنا به گفته سازمان پزشکان حامی تعطیلی اردوگاه (مهاجران) که مخالف بازداشت پناهجویان و مهاجرانی است که وارد آمریکا می شوند، 70 نفر از جمله پزشکانی در اعتراضات روز دوشنبه علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در سن دیه گو حضور داشتند.

طبق این گزارش، تاکنون دستکم سه کودک دو، 6 و 16 ساله بر اثر ابتلا به آنفولانزا در بازداشتگاه پناهجویان آمریکا جان خود را از دست داده اند. با اینحال، اداره مهاجرت آمریکا تا حد زیادی از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید و در بعضی موارد این استدلال را به کار می برد که قرار نیست پناهجویان برای مدت طولانی در این بازداشتگاهها حضور داشته باشند.

دکتر جولی سیئرا که در بین معترضان حضور داشت، گفت: افراد از آنفولانزا می میرند اما مرگ افرادی که بر اثر ابتلا به آنفولانزا در بازداشت گمرک و محافظت مرزی آمریکا جان خود را از دست دادند، کاملاً قابل پیشگیری بود.

وی ادامه داد: نگهداری افراد در شرایط بهداشتی و عدم تجمع بیش از اندازه در اطراف آنها و دادن سوپ و دسترسی به حمام می تواند به جلوگیری از بیماری یاری کند اما هیچ چیز به اندازه واکسن آنفولانزا از ابتلا به آنفولانزا جلوگیری نمی نماید.

طبق گزارش ایندیپندنت، یکی از بچه ها پناهجو، اواخر ماه می (خردادماه) در بازداشت آمریکا جان خود را از دست داد و کلیپ ویدئویی که پایگاه خبری پروپابلیکا به آن دست پیدا نموده است نشان می دهد که این نوجوان قبل از آنکه در سلول خود غش کند، دچار تب شدید شده بود.

اواسط تابستان امسال، گزارش های مختلفی از شرایط نامناسب بازداشتگاه های مرزی آمریکا منتشر شد که در پی آن نمایندگان کنگره برای آنالیز این شرایط تشکیل جلسه دادند.

در جلسه کنگره عنوان شد که شرایط نامناسب اردوگاههای مرزی و عدم دسترسی به امکانات بهداشتی، موجب مرگ چندین کودک مهاجر شده است.

در گزارش های منتشر شده از شرایط اردوگاههای مرزی آمریکا، بر شرایط بسیار وخیم بچه ها در اردوگاه های مرزی آمریکا اشاره شده بود و در یکی از این موارد آمده بود که 50 کودک مهاجر زیر هفت سال که بدون والدین خود سفر نموده بودند در بازداشتگاه مرزی آمریکا محبوس شدند و بیش از دو هفته انتظار کشیدند تا به یک پناهگاه بزرگتر منتقل شوند.

نمایندگان دموکرات آمریکا به شدت از سیاست های دولت ترامپ در قبال پناهجویان انتقاد دارند و چنید پیش نیز الکساندریا اوکاسیو کورتز جوانترین نماینده دموکرات کنگره آمریکا، بعد از بازدید از یکی از مراکز بازداشت مهاجران در تگزاس، اوضاع پناهجویان را هولناک توصیف کرد.

کورتز گزارش داد که کارکنان اداره گمرک و محافظت مرزی، زنان را در سلول هایی بدون آب نگه می دارند و به آنها می گفتند که باید از آب توالت برای آشامیدن استفاده نمایند و توضیح داد، فقط بچه ها نبودند بلکه همه از آب توالت برای آشامیدن استفاده می کردند و مأموران گمرک آمریکا مقابل اعضای کنگره به آنها می خندیدند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 297

به "با وجود مرگ سه کودک، آمریکا همچنان از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وجود مرگ سه کودک، آمریکا همچنان از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید