انتقال پذیری کرونای جدید؛ 70 درصد بیشتر از قبل

به گزارش ارانیوز، تا کنون نوع جهش یافته ای از ویروس که تاثیر واکسن را کاهش دهد شناسایی نشده، گفت که سرعت جهش ویروس کاهش یافته و شگفت انگیز خواهد بود اگر واکسن بر ویروس جدید اثر داشته باشد.

انتقال پذیری کرونای جدید؛ 70 درصد بیشتر از قبل

کشف نوع جدید ویروس کرونا در آستانه سال نو محدودیت های بریتانیا را افزایش داده است

ویروس کرونای جدیدی که در انگلستان شناسایی شده، ممکن است تا 70 درصد بیشتر قدرت انتقال پذیری داشته باشد. آخرین آمار ها حاکی از آن است که این نوع جدید ویروس مسئول 43 درصد از موارد ابتلای جدید در جنوب شرقی انگلستان است. این ویروس جدید موجب شده که موارد ابتلای جدید در شرق انگلستان به 59 درصد و در لندن به 62 درصد برسد.

این آمار ها از سوی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان و تعدادی از پزشکان ارایه شده است.

بوریس جانسون هنگام اعلام محدودیت های سطح چهار برای مناطق وسیعی از لندن و جنوب شرقی کشور، تاکید نمود که وقتی اطلاعات علمی تغییر کند، ما هم باید پاسخ خود را تغییر دهیم: وقتی ویروس روش های حمله را تغییر می دهد، ما باید روش دفاعی خود را تغییر دهیم.

نوع جدید کووید-19 که در انگلستان شناسایی شده و گمان می رود عامل گسترش سریع عفونت ها در جنوب شرقی این کشور باشد، می تواند به عنوان دلیل واقعی نگرانی درنظر گرفته گردد. اما این اولین بار از زمان همه گیری ویروس کرونا نیست که ویروس جهش می نماید و حتی ممکن است اولین بار نباشد که جهش - یا تغییر در ماده ژنتیکی ویروس میزان عفونت زایی آن را تغییر می دهد.

به گزارش اسکای نیوز، سر پاتریک والنس، مشاور ارشد علمی می گوید که با لحاظ کردن با این نوع جدید، 23 نوع تغییریافته شناسایی شده که این رقم به طور غیرمعمولی بالاست. پروفسور کریس ویتی، یک مقام ارشد پزشکی انگلستان، در این خصوص گفت که شواهدی وجود ندارد که بگوید نوع جدید ویروس بیشتر مرگ بار است، یا واکنش متفاوتی به واکسن و درمان ها نشان می دهد.

با توجه به شرایط جدید، از مردم خواسته شده که به خارج از منطقه خود سفر نکنند. ویتی با اشاره به اینکه کار های فوری برای آنالیز تاثیر ویروس جدید بر ایمنی و درمان ویروس کرونا در حال اجرا است، تاکید نمود که در این شرایط، انجام اقداماتی برای پیشگیری از گسترش ویروس بسیار مهم است.

این مقام ارشد پزشکی انگلستان با اشاره به اینکه تا کنون نوع جهش یافته ای از ویروس که تاثیر واکسن را کاهش دهد شناسایی نشده، گفت که سرعت جهش ویروس کاهش یافته و شگفت انگیز خواهد بود اگر واکسن بر ویروس جدید اثر داشته باشد.

به دنبال ظهور نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا، آفریقای جنوبی و دانمارک، بعضی کشور ها مقررات جدیدی را برای رفت و آمد به این سه کشور وضع نموده اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1107

به "انتقال پذیری کرونای جدید؛ 70 درصد بیشتر از قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال پذیری کرونای جدید؛ 70 درصد بیشتر از قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید