انبارهای کالاهای سلامت محور از نظر بهداشتی مورد بازرسی قرار می گیرد

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رعایت موازین بهداشتی در انبارهای سلامت محور الزامی است، گفت: لیست انبارهای سلامت محور برای نظارت های بهداشتی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.

انبارهای کالاهای سلامت محور از نظر بهداشتی مورد بازرسی قرار می گیرد

اقبال عباسی 29 مهرماه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه لیست انبارهای سلامت محور باید توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو قرار بگیرد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری سایر دستگاه ها اجرایی از این انبارها بازرسی بهداشتی به عمل آورد.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سازمان صمت با همکاری فرمانداران و مراکز بهداشت شهرستان لیستی از خودرو و نیروی مورد احتیاج برای بازرسی از انبارهای سلامت محور تهیه کند، اولویت در اختصاص نیرو و خودرو با ادارات و ارگان های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، در صورت احتیاج از ظرفیت سایر ادارات نیز استفاده گردد.

وی با اشاره به اینکه رعایت موازین بهداشتی در انبارهای سلامت محور الزامی است، گفت: اگر در بازرسی ها، انباری فاقد مجوزات لازم و محیط نامناسب برای نگهداری این نوع کالا بود، یک مهلت برای اخذ مجوز معین گردد، اگر در این مهلت معیین شده صاحب انبار ایرادات و اشکالات را برطرف نکرد، سپس برای پلمب انبار اقدامات لازم صورت بگیرد.

عباسی با تاکید بر اینکه راه اندازی سامانه جامعه انبارداری در چهارمحال و بختیاری از ضروریات است، توضیح داد: راه اندازی این سامانه برای اطلاع از شرایط دقیق انبارها و رصد کالاها به سرعت توسط سازمان مربوطه پیگیری گردد، همچنین تا راه اندازی این سامانه نیروی انتظامی و سایر ارگان های مرتبط نیز می توانند نظارت بر انبارها را براساس گزارشات مردمی انجام دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خاتمه تاکید نمود: رصد انبارهای خارج از سیستم ذخیره گندم در شهرها و روستا در دستور قرار بگیرد و انبارهای غیرمجاز به سرعت شناسایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 975

به "انبارهای کالاهای سلامت محور از نظر بهداشتی مورد بازرسی قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انبارهای کالاهای سلامت محور از نظر بهداشتی مورد بازرسی قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید