امیر حیدری: هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی کند

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت با تمام توان در راستا ایجاد امنیت و آرامش برای کشور کوشش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و مقررات بین المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.

امیر حیدری: هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی کند

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در مورد نگرانی های به وجود آمده به علت درگیری ها در منطقه قره باغ میان دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: تاکید ما بر آرامش و پیگیری موضوع و اختلافات به وسیله مصاحبه و مذاکره میان دو کشور است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تغییر در ژئوپلیتیک منطقه را نمی پذیرد، تاکید نمود: حفظ ژئوپلیتیک منطقه قابل احترام و خط قرمز ماست و هیچ قدرتی نباید درصدد تغییر در جغرافیای منطقه باشد و ما این موضوع را بر نمی تابیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استقرار بیشتر نیروها در مناطق مرزی برای تأمین امنیت منطقه، گفت: یگان های نیروی زمینی ارتش در مناطق مرزی مستقر شده اند و ما این استقرار را تقویت و محکم تر می کنیم و با تمام توان در جهت ایجاد امنیت و آرامش برای کشور کوشش خواهیم کرد و اجازه عرض اندام خارج از قوانین و مقررات بین المللی را به هیچ قدرتی نخواهیم داد.

حیدری هدف اصلی از استقرار یگان های ارتش در مناطق مرزی را حفاظت از حریم مرزها به عنوان خطوط قرمز کشور دانست و گفت: ما به هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را نمی دهیم، خط قرمز ما تأمین امنیت، آرامش و آسایش مردم است و ارتش با حضور خود در کنار مردم امنیت و آرامش آن ها را تأمین می نماید.

وی تاکید نمود: الحمدلله هیچ خطری مرزهای شمال غرب کشور را تهدید نمی نماید و با افزایش روزافزون قابلیت ها و توانمندی های نیروهای مسلح، آمادگی حفاظت و صیانت از مردم عزیز و مرزهای کشورمان را در حد بسیار خوبی به دست آورده ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، گفت: ما با هر دو کشور همسایه مشترکات زیادی داریم و توصیه ما به هر دو کشور احترام به قوانین بین المللی، حفظ مرزهای بین المللی و حل و فصل مسائل به وسیله مصاحبه و مذاکره است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1004

به "امیر حیدری: هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حیدری: هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید