امکان درخواست تغییر اولویت انتخاب رشته برای کنکوری ها فراهم شد

به گزارش ارانیوز، کنکوری های سال 99 می توانند درخواست اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی رشته انتخابی را به سازمان سنجش ارائه کنند.

امکان درخواست تغییر اولویت انتخاب رشته برای کنکوری ها فراهم شد

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1399 جمعه 9 آبان 99 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و تعداد 189 هزار و 948 نفر در این دوره پذیرفته شدند.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که پذیرفته شدگانی که مدعی هستند در انتخاب رشته خود مرتکب اشتباه شده اند و تقاضای بررسی کدرشته اولویت بعدی در فرم انتخاب رشته و یا مجوز شرکت در آزمون سال آینده (برای قبولین رشته های دوره روزانه) را دارند باید مطابق با دستورالعمل اعلامی از تاریخ 15 تا 23 آبان اقدام کنند.

پذیرفته شدگان باید پس از ورود به سیستم پاسخگویی به نشانی https://request.sanjesh.org درخواست جدید را انتخاب و بعد از آن گزینه آزمون سراسری و سال 99 را انتخاب و تایید کند سپس با انتخاب گزینه تقاضای بررسی اشتباه در انتخاب رشته نسبت به ثبت درخواست خود با ذکر دلیل اشتباه تا تاریخ 23 آبان 99 اقدام کنند.

تذکر مهم 1: به درخواست هایی که به هر طریق بعد از اتمام مهلت معین شده ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تذکر مهم 2: داوطلبانی که در سیستم پاسخگویی عضو نیستند لازم است پس از ورود به لینک نسبت به عضویت در آن با استفاده از اطلاعات ثبت نام آزمون سراسری اقدام کنند.

تذکر مهم 3: امکان ثبت درخواست و بررسی در این مورد منحصرا پس از انتشار کارنامه نهایی در تاریخ 15 آبان 99 و مشاهده و بررسی شرایط انتخاب رشته مندرج در کارنامه نهایی توسط داوطلبان امکانپذیر خواهد بود.

با توجه به اینکه نتیجه بررسی منحصرا از طریق پیامک ارسال می شود، بنابراین به مراجعات حضوری، تماس های تلفنی و مکاتبات در این زمینه پاسخ داده نمی شود.

زمان پاسخگویی حداکثر یک ماه پس از اخرین مهلت معین شده برای ثبت بررسی خواهد بود لذا داوطلبانی که در آزمون پذیرفته شده اند بهتر است تا زمان معین شدن نتیجه بررسی در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کنند در غیر اینصورت سازمان مسئولیتی در این خصوص، در صورت عدم موافقت با درخواست داوطلب را نخواهد داشت.

پس از بررسی های لازم و اتخاذ تصمیم، نتیجه به نحو مقتضی (از طریق پیامک) به داوطلب اطلاع داده خواهد شد.

درخواست ها منحصرا باید به روش اعلام شده ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد بنایراین داوطلبان باید اکیدا از ارسال درخواست بررسی در این مورد از سامانه darkhast.sanjesh.org خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 988

به "امکان درخواست تغییر اولویت انتخاب رشته برای کنکوری ها فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان درخواست تغییر اولویت انتخاب رشته برای کنکوری ها فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید