اقدامات شهرداری برای جلوگیری از یخ زدگی امشب معابر

به گزارش ارانیوز، معاون خدمات شهری شهرداری تهران از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ زدگی معابر در شب جاری اطلاع داد.

اقدامات شهرداری برای جلوگیری از یخ زدگی امشب معابر

به گزارش گروه اجتماعی ارانیوز، مجتبی یزدانی با اشاره به آمادگی شهرداری تهران برای بارش برف در پایتخت گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوا و احتمال بارش برف در هفته اخیر، از روز های گذشته 14 هزار نیروی خدمات شهری به همراه 1350 دستگاه ماشین آلات برف روبی در حالت آماده باش کامل قرار داشتند.

وی با اشاره به تعبیه 4000مخزن زردرنگ در پایتخت اضافه نمود: این مخازن مجهز به شن مخصوص، نمک و ماسه هستند تا شهروندان و عوامل کارگری در صورت احتیاج بتوانند از آن ها استفاده نمایند.

به گفته معاون شهردار تهران، تمامی مدیران و شهرداران مناطق 22 گانه از شب گذشته در حالت آماده باش قرار داشتند و طبق گزارش های واصله تا به امروز هیچ یک از معابر اصلی پایتخت به علت بارش برف مسدود نشده است.

یزدانی در ادامه با اشاره به اولویت های شهرداری تهران در پاکسازی معابر اصلی و فرعی گفت: شهروندان می توانند به وسیله تماس با سامانه های 137 و 1888 هرگونه مشکل را با مسئولان شهرداری در میان بگذارند تا بلافاصله عوامل ناحیه برای برف روبی اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز با هدف پشتیبانی از عملیات برف روبی، ارسال ماشین آلات و تجهیزات به مناطق و توزیع آن ها در سایت های پشتیبان کوهک، دارآباد، بنی هاشم و آزادگان را در دستور کار خود قرار داد، عنوان نمود: براساس برنامه ریزی های اجرا شده به محض بارش برف، عملیات برف روبی در 22 سایت مستقر در مناطق و سایت های اصلی برج میلاد، بهشت زهرا (س) و مجتمع پردازش و دفع آرادکوه شروع می گردد.

یزدانی همچنین به آماده باش تمامی مناطق 22گانه برای جلوگیری از یخ زدگی معابر پرداخت و توضیح داد: با توجه به احتمال اتمام بارش در ساعات پایانی امروز و برودت هوا به منظور جلوگیری از یخ زدگی، ماشین آلات تخصصی امشب اقدامات مربوط به شن پاشی و نمک پاشی را انجام خواهند داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، یزدانی تاکید نمود: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی از روز چهارشنبه بارش برف دوباره در پایتخت شروع می گردد و بر این اساس، شهرداری تهران نیز در آمادگی کامل قرار خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 395

به "اقدامات شهرداری برای جلوگیری از یخ زدگی امشب معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات شهرداری برای جلوگیری از یخ زدگی امشب معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید