افزایش حقوق بازنشستگان ، حداقل حقوق 4 میلیون و 200 هزارتومان

به گزارش ارانیوز، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اجرایی شدن مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و افزایش حقوق آنها خبر داد.

افزایش حقوق بازنشستگان ، حداقل حقوق 4 میلیون و 200 هزارتومان

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری در نشست خبری امروز، جزئیات متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

وی گفت: مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان این سازمان مرداد ماه سال گذشته اجرایی شد و مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان نیز در روزهای پایانی اسفند ماه به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

سالاری در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: آنچه در اسفند سال 98 با دو مرحله همسان سازی و افزایش سنواتی برای بازنشستگان صندوق کشوری صورت گرفت افزایش 130 درصدی حقوقشان در فروردین 1400 بود. به همین دلیل قرار شد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همانند آنها افزایش پیدا کند و مابه التفاوت حقوق جبران شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: آنچه امروز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداخت می شود 15 هزار میلیارد تومان در فروردین ماه است در حالی که در سال 98 مجموع پرداختی های حقوق بازنشستگان 6 هزار و 600 میلیارد تومان در ماه بود.

سالاری گفت: با متناسب سازی اجرا شده و همچنین افزایش سنواتی، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز 130 درصد در فروردین ماه نسبت به اسفند 98 رشد داشته است.

وی گفت: فردی با 30 سال سابقه کار و حداقل پرداختی بیمه که در اسفند 98 یک میلیون و 600 هزار تومان دریافتی او بود در فروردین 1400 دریافتی اش به 4 میلیون و 200 تا 4 میلیون و 300 هزار تومان می رسد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه نیز این مبلغ، کاهش جزئی دارد و برای بیش از 30 سال سابقه ها افزایش پیدا می کند.

سالاری گفت: امیدواریم بتوانیم منابع این افزایش را در ماه های آینده نیز تامین کنیم که برای این کار به کمک مجلس و دولت نیاز داریم و امیدواریم بتوانیم منابعی که مجلس برای متناسب سازی حقوق در نظر گرفته نیز وصول و تبدیل به نقدینگی کنیم و پیش بینی می کنیم مسئله ای در تامین این اعتبار نداشته باشیم چرا که برنامه ریزی های لازم اجرا شده است.

وی گفت: امیدواریم آنچه در فیش فروردین بازنشستگان می آید را بدون هیچ مسئله ای در ماه های آینده ادامه دهیم و در ماه های آینده نیز با همکاری دولت و وزیر رفاه و همچنین وزیر رفاه و رئیس سازمان برنامه و بودجه بتوانیم اعتبار لازم را دریافت کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص مابه التفاوتی که اسفندماه برای بازنشستگان واریز شد گفت: این مبلغ به صورت علی الحساب به حساب آنها واریز شده و مربوط به اسفندماه است و در فروردین ماه متناسب سازی و افزایش سنواتی ماده 96 به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.

سالاری در خصوص صدور احکام بازنشستگان گفت: صدور احکام حقوق بازنشستگان از هفته گذشته آغاز شده و تا فردا فرمول نهایی آن به دست می آید.

وی گفت: از 19 فروردین همانند ماه های قبل، پرداخت حقوق 3 میلیون و 600 هزار بازنشسته با فرمول جدید آغاز می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص افزایش حقوق سنواتی بازنشستگان نیز گفت: حداقل حقوق بازنشستگان 39 درصد افزایش پیدا می کند و در سایر سطوح نیز با متناسب سازی به همان 39 درصد خواهد رسید.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1304

به "افزایش حقوق بازنشستگان ، حداقل حقوق 4 میلیون و 200 هزارتومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق بازنشستگان ، حداقل حقوق 4 میلیون و 200 هزارتومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید