استقلال در جام حذفی پیکان را برد و صعود کرد

به گزارش ارانیوز، تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر پیکان به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.

استقلال در جام حذفی پیکان را برد و صعود کرد

به گزارش ایسنا، تیم های فوتبال پیکان و استقلال در دیداری از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی امروز (پنج شنبه) از ساعت 17:30 و در استادیوم شهدای شهر قدس به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با پیروزی 2 بر یک استقلال به انتها رسید و این تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. گل های استقلال را شیخ دیاباته و محمد دانشگر و گل پیکان را ابراهیم صالحی به ثمر رساندند.

نیمه نخست

چند دقیقه اول بازی در اختیار پیکان بود اما رفته رفته این استقلالی ها بودند که بازی را در دست دریافتد و چند موقعیت نصف ونیمه هم ایجاد کردند اما پیروز به گلزنی نشدند.

در یکی از این حملات بود که استقلال صاحب یک ضربه آزاد شد. این ضربه را وریا غفوری زد و توپش بعد از برخورد به تیرک روی خط دروازه در حرکت بود که شیخ دیاباته برای باز کردن دروازه به سمت توپ رفت اما مدافع پیکان با او برخورد کرد و همین صحنه را داور پنالتی اظهار داشت. داور هم چنین در ابتدا بازیکن پیکان را اخراج کرد اما بعد از اعتراض پیکانی ها و مشورت با یاری داور، کارت قرمز را به کارت زرد تغییر داد. دیاباته پشت ضربه پنالتی نهاده شد و دروازه پیکان را در دقیقه 17 باز کرد.

در ادامه پیکانی ها سعی کردند با در اختیار دریافت توپ به سمت دروازه استقلال بروند و در این کار هم تا حدودی پیروز بودند اما در خلق موقعیت خطرناک روی دروازه حریف آنچنان قدرتمند ظاهر نشدند. این مالکیت هم کمی بعد از دست رفت و دوباره شاگردان فرهاد مجیدی بازی را در اختیار دریافتد و حملاتی را روی دروازه حریف ایجاد کردند.

در دقیقه 39 بازی و در یکی از این حملات محمد نادری یک ارسال بلند روی دروازه پیکان کرد و محمد دانشگر که جلو کشیده بود و در نزدیکی تیر دوم دروازه پیکان حضور داشت این ارسال را با یک بغل پا تبدیل به گل دوم استقلال کرد.

نیمه دوم

پیکانی ها با وجود شکست دو گله در نیمه اول، پا پس نکشیدند و در نیمه دوم سعی کردند به استقلال فشار بیاورند. استقلالی ها هم کوشش می کردند از فضاهای به دست آمده در زمین پیکان استفاده نمایند و به طور کلی بازی سرعت قابل قبولی داشت و توپ دائم در نزدیکی محوطه جریمه دو تیم در گردش بود.

در دقیقه 58 بازی پیکانی ها به چند پاس سریع توپ را به محوطه جریمه استقلال رساندند و توپ بعد از برخورد با پای محمد نادری به ابراهیم صالحی رسید و او هم با یک ضربه محکم دروازه استقلال را باز کرد تا اختلاف به یک گل کاهش پیدا کند.

پیکانی ها که برای برگرداندن نتیجه امیدوار شده بودند باز هم به بازی هجومی ادامه دادند اما در خلق موقعیت خطرناک ناکام بودند و فقط به نزدیکی محوطه جریمه استقلال می رسیدند و سعی می کردند با پرتاپ های اوت بلند روی دروازه استقلال خطر ایجاد نمایند. همین بالا بازی کردن پیکانی ها باعث شد تا شاگردان مجیدی بتوانند موقعیت های خطرناکی به دست بیاورند.

در یکی از این حملات دروازه بان پیکان برای دفع توپ از محوطه جریمه هم خارج شد اما ضربه او توپ را به بابک مردای رساند اما مرادی نتوانست دروازه خالی از دروازه بان را باز کند و نادر محمدی توپ را به بیرون فرستاد. در یک حمله دیگر بابک مرادی در محوطه جریمه پیکان یک پاس عرضی داد و فرشید اسماعیلی را با دروازه بان تک به تک کرد اما اسماعیلی توپ را به بیرون زد.

استقلالی های می توانستند در دقیقه 80 گل سوم را هم به ثمر برسانند اما باز هم نادر محمدی از روی خط دروازه توپی را که به هم تیمی اش برخورد نموده بود بیرون کشید و مانع از به ثمر رسیدن گل شد. استقلالی ها که می خواستند خیال شان از برد راحت گردد باز هم به حملات شان ادامه دادند و در دقیقه 84 دوباره صاحب یک موقعیت خطرناک شدند اما ضربه سر بابک مرادی به تیر دروازه برخورد کرد و در ادامه شوت قایدی را هم دروازه بان پیکان دفع کرد.

در چند دقیقه انتهای بازی پیکانی ها فشار بیش تری روی دروازه استقلال ایجاد کردند اما در رسیدن به گل دوم ناکام بودند تا استقلال به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد نادری، وریا غفوری، احمد موسوی(ارسلان مطهری از دقیقه 52)، مسعود ریگی، آرش رضاوند(مهدی مهدی پور از دقیقه 63)، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته (بابک مرادی از دقیقه 63) و مهدی قایدی (عارف غلامی از دقیقه 87).

ترکیب پیکان: علیرضا رضایی، نادر محمدی، ابراهیم صادقی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، امیر روستایی، محمد ستاری، سامان فلاح، مجید عیدی، رضا جبیره (محمدامین درویشی از دقیقه 73) و اسماعیل بابایی (آرش قادری از دقیقه 73).

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1228

به "استقلال در جام حذفی پیکان را برد و صعود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در جام حذفی پیکان را برد و صعود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید