ائتلاف سعودی در 72 ساعت گذشته 75 بار یمن را بمباران نموده است

به گزارش ارانیوز، نیروهای مسلح یمن با اعلام اینکه یمن طی 72 ساعت گذشته بیش از 75 بار هدف حمله هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفته است، تاکید کردند که ادامه تجاوز ائتلاف در سایه ادعای آن برای صلح بی جواب نمی ماند.

ائتلاف سعودی در 72 ساعت گذشته 75 بار یمن را بمباران نموده است

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی و امارات همچنان به تشدید تجاوز نظامی و محکم تر شدن محاصره علیه یمن ادامه می دهند.

وی در پستی در صفحه فیس بوک خود گفت: این ائتلاف در طی 72 ساعت گذشته بیش از 75 حمله هوایی به خانه ها و مزارع شهروندان در استان صعده و مرزها انجام داد. در همین حال ائتلاف و نیروهای مزدور آن ده ها بار در جبهه های مختلف دیگر هم کوشش برای پیشروی نظامی داشته اند.

به گزارش وبگاه خبری متابعات، نیروهای مسلح یمن اول هفته جاری قول دادند به هر گونه اقدام خصمانه ائتلاف و مزدورانش حتی اگر یک حمله باشد جواب خواهند داد. آنها تاکید کردند که صلح با عمل و نه حرف به دست می آید.

مزدوران ائتلاف سعودی با نقض روزانه و مداوم توافق آتش بس در الحدیده که به موجب توافق سوئد حاصل شده بود به هدف قرار دادن شهرها و روستاهای این استان ادامه دادند.

براساس گزارش های رسیده از استان الحدیده شامگاه یکشنبه (13 اکتبر)، مزدوران ائتلاف با 4 گلوله خمپاره جنوب شهر التحیتا را هدف قرار دادند.

جنوب شهر حیس هم هدف دو گلوله خمپاره نهاده شد. مزدوران ائتلاف سعودی همچنین اموال و خانه های شهروندان را به رگبار بستند.

منطقه کوهستانی شهر التحیتا هم هدف سه گلوله خمپاره و تیربار مزدوران ائتلاف سعودی نهاده شد.

مزدوران ائتلاف نیمه شب دوشنبه ، 14 اکتبر به شدت مرکز، شمال و جنوب منطقه الجاح در منطقه بیت الفقیه را هدف آتش رگبار سلاح های مختلف خود گرفتند.

نیروهای ائتلاف سعودی و مزدورانشان با نقض روزانه توافق آتش بس در الحدیده که هزاران مورد از آن تاکنون به ثبت رسیده است این توافق را عملا لغو شده تلقی می نمایند. نیروهای ارتش و کمیته های مردمی تاکنون خویشتنداری نشان داده و دولت صنعا هم به طور یکجانبه به توافق سوئد پایبند بوده است. به گونه ای که به شکل یک جانبه از الحدیده عقب نشینی نموده و بنادر را به سازمان ملل تحویل داده و عواید بندر الحدیده هم به بانک مرکزی الحدیده واریز می گردد تا حقوق بخش دولتی که از بیش از سه سال پیش توسط نیروهای متجاوز و دولت مزدور آن در ریاض متوقف شده است پرداخت گردد.

تجمع های اعتراضی در محکومیت ادامه توقیف کشتی های حامل نفت توسط ائتلاف و ممانعت از ورود آن به بندر الحدیده ادامه دارد. شهرهای مختلف استان ذمار(در 99 کیلومتری شهر صنعا، پایتخت یمن) امروز شاهد تجمع های اعتراضی بود که در آن اقدام ائتلاف سعودی را یک جنایت علیه بشریت خواندند که به مجموعه جنایات این رژیم طی پنج سال گذشته علیه ملت یمن افزوده می گردد.

شرکت نمایندگان در این تجمع ها بی توجهی سازمان ملل به این فاجعه انسانی را محکوم کردند که از تاخیر انتقال مواد غذایی، دارویی و مایحتاج اساسی و نبود سوخت و از کارافتادن بخش های حیاتی زندگی مردم یمن در نتیجه توقیف کشتی های حامل سوخت، ایجاد شده است.

شهرهای استان عمران یمن هم به همین منظور شاهد تجمع اعتراضی بود که سازمان ملل و ائتلاف سعودی را مسئول اوضاع وخیم انسانی در یمن خواندند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 150

به "ائتلاف سعودی در 72 ساعت گذشته 75 بار یمن را بمباران نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی در 72 ساعت گذشته 75 بار یمن را بمباران نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید