امروز: دوشنبه 01 دی 1393 برابر با 22 دسامبر 2014

اخبار ویژه

معضل زباله ساری برای همیشه حل می شود

معضل زباله ساری برای همیشه حل می شود

به گزارش اراءنیوز به نقل از هراز نیوز،شهردار ساری گفت:با انعقاد قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز اتفاق بزرگی در شهر ساری در شرف وقوع می...
سومین جلسه فصلی پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در سال

سومین جلسه فصلی پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در سال

 به گزارش اراءنیوز به نقل از پایگاه شهدای واوسر،این جلسه که با حضور فرماندهان پایگاهها ، شورای حوزه و شورای پایگاههای تابعه حوزه حضرت...
سفر عشق 2 + کلیپ

سفر عشق 2 + کلیپ

به گزارش اراءنیوز به نقل از واوسر سلام(هلی چال) ،قطعا پیاده روی اربعین،فرصت تبلیغی منحصر به فردی است که به شیوه های مختلف باید از آن در جهت...
نماینده ولی فقیه در مازندران: بگذارید مردم ‌حرف دلشان را بزنند/تالیف برخی کتب‌‌ هیچ دردی را دوا نمی‌کند‌

نماینده ولی فقیه در مازندران: بگذارید مردم ‌حرف دلشان را بزنند/تالیف برخی کتب‌‌ هیچ دردی را دوا نمی‌کند‌

به گزارش اراءنیوز به نقل از فارس،آیت‌الله نورالله طبرسی  در نخستین نشست اعضای هیئت مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) به منظور هماهنگی...
نماز جمعه کیاسر 21/آذر/93

نماز جمعه کیاسر 21/آذر/93

به گزارش اراءنیوز به نقل از وبلاگ برکات نماز جمعه کیاسر،نماز آگاهی بخش جمعه مورخه 21/09/93 بخش چهاردانگه ساری به امامت حضرت حجت الاسلام...

شهداء

گفتگوها

اراء نیوز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدویت در سراسر کشور با انتقاد از کم کاری رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در بیان اخبار حوزه‌های علمیه و مسأله مهدویت گفت: ما با عربستان سعودی، وهابیت، تکفیری‌ها و آل خلیفه روبرو هستیم، این‌ها همه نوکران آمریکا بوده و برای کوبیدن تشیع متحد شده‌اند.

 

وی افزود: دشمنان به ایجاد شبهات مختلف می‌پردازند که باید به سوالات آنها پاسخ داد؛ تا صدا و سیما در اختیار نباشد، اراده، فکر و اندیشه‌های مهدویت به وسیله رسانه جمعی جهانی بیان نشود نمی‌توان کار زیادی کرد؛ زحمات افراد در عرصه مهدویت را باید به دنیا رساند.

 

این مرجع تقلید با بیان این‌که یک رسانه قوی جهانی باید به وسیله فضلا و محققان مطالب مختلف تشیع به ویژه مهدویت را به جهانیان مطرح کند، بیان داشت: باید رسانه قوی مربوط به حوزه وجود داشته باشد؛ رسانه‌ها اخبار و مطالب دیگر را به صورت کامل و مفصل بیان می‌کنند ولی مطالب حوزه را کم رنگ نشان می‌دهند.

 

وی ادامه داد: مطالب دشمنان در سطح جهان پخش می‌شود ولی مطالب ما کجا به گوش افراد می‌رسد؟ صدا و سیما باید نسبت به این موضوع دقت داشته و اخبار را به صورت کامل و مفصل بیان کند؛ باید در این زمینه برای حوزه فکری شده و اخبار مربوط به آن به صورت دقیق بیان شود.

 

حضرت آیت‌الله نوری همدانی گفت: دشمنان برای کوبیدن تشیع با زیر سؤال بردن اصولشان تلاش‌های فراوانی می‌کنند، ما نیز باید به وسیله رسانه‌ها مطالب خود را در سطح دنیا بیان کنیم؛ در حالی که صدا و سیما تنها چند لحظه‌ای اخبار حوزه‌های علمیه را بیان کرده و مراسم‏های دیگر را پر رنگ پوشش می‌دهد.

 

وی یادآور شد: عربستان با پول خود سعی دارد در کشورهای مختلف اسلامی اصول تشیع را زیر سؤال ببرد؛ به گونه‌ای که اکنون در کشور مصر می‌گویند که عزاداری برای امام حسین(ع) باید در خانه‌ها صورت گیرد؛ دشمنی با تشیع با پول و نقشه‌های مستکبران روز به روز در سطح جهان در حال قوی شدن است.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر این‌که نباید با حرکات و کارهای خود دست دشمنان سوژه بدهیم، اظهار داشت: گفته می‌شود در مراسم محرم در یکی از شهرها 12 هزار نفر را برای قمه زنی جمع کرده بودند، این تصاویر از سوی تصویربرداران کشورهای مختلف نیز ضبط شده و آنها در گزارش‌ها خود اعلام کردند که تشیع این گونه خرافاتی دارد، مطالب را ما بیان می‌کنیم ولی برخی بر خلاف آن عمل می‌کنند.

به گزارش اراءنیوز به نقل از رسا نیوز،حضرت آیت‌الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود نسبت به حوادث شهر سیدنی واکنش نشان داد و آن را نقشه دشمنان برای بد نام کردن روحانیت و تشیع دانست و بیان داشت: دشمنان در سیدنی یک فرد طلبه را با لباس روحانیت نشان داده و او را قاتل معرفی می‌کنند، همچنین تأکید می‌کند که این فرد ایرانی است، با این کار خود می‌خواهند ما را بدنام کنند.

 

وی تأکید کرد: دشمنان تا به این میزان با ما دشمنی و مبارزه می‌کنند، با این کار می‌خواهند ما را بدنام کنند؛ مگر شاه ایرانی نبود، در هر مملکتی ممکن است فرد بدی هم وجود داشته باشد؛ ولی در سراسر جهان این مطلب را بیان کرده و او را ایرانی بیان می‌کنند.

 

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به روایت «اَفضَلُ اعمال آُمَّتی اِنتظار الفَرَج » به بررسی محتوای این روایت پرداخت و گفت: این روایت بیان می‌کند که انتظار فرج ضمن این‌که افضل اعمال می‌باشد، وظیفه امت بوده و باید به صورت عملی صورت بگیرد، یعنی تنها آرزو و نیت نیست.

 

وی ادامه داد: خواه ناخواه مشکلاتی برای فرج وجود دارد که انتظار ما باید رفع این موانع و زمینه سازی برای ظهور باشد؛ انتظار به معنای زمینه سازی عملی امت برای ظهور است.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این‌که در دنیای کنونی دشمنان مشکلات فراوانی را برای تشیع ایجاد می‌کنند، عنوان کرد: دشمنان می‌دانند که تشیع یک مکتب حماسه‏ساز، انقلاب و خیزش آفرین است؛ از این‌رو قدرت‌های استکباری همه باهم برای کوبیدن شیعه و انتظار فرج متحد شده‌اند.

 

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش گسترده دشمنان برای ایجاد شبهات مختلف درباره اصول تشیع به ویژه موضوع مهدویت، خواستار ایجاد پایگاهی برای پاسخ گویی به این مسائل در حوزه علمیه قم شد، خطاب به حاضران بیان داشت: شما باید در حوزه پایگاهی داشته و با سایت صدای خود را به همه جهانیان برسانید.

 

وی افزود: دشمنان با تمام قوا به دنبال کوبیدن اصول تشیع در عرصه‌های مختلف به ویژه مهدویت هستند؛ این‌ها سخنان ابن تیمیه را بازسازی کرده و با امکانات مختلف در سطح جهان پخش می‌کنند، در حالی که ابن تیمیه یک فرد ناصبی بوده و تمام اصول تشیع را می‌کوبد.

 

این مرجع تقلید با بیان این‌که دشمنان تاکنون با هیچ یک از اصول اسلام همانند امامت برخورد نکرده‌اند، بیان داشت: در طول تاریخ دشمنان شمشیر خود را برای مقابله با امامت کشیده‌اند؛ برای فریب افکار عمومی مسلمانان نیز نسبت به شیعیان مطالب زیادی را به دروغ بیان می‌کنند؛ عزم جدی، اراده واحد لازم است تا مطالب حق خود را بیان کنیم

به گزارش اراءنیوز به نقل ازخبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام ماندگاری، استاد حوزه و دانشگاه، بعد از ظهر امروز در برنامه تلویزیونی سمت خدا از شبکه سه سیما با بیان این که ماه محرم بهترین فرصت برای تمرین و بندگی خداوند و حرکت در مسیر اهل بیت بود، افزود: ما در ماه محرم خانه دل خود را از هر ناپاکی و آلودگی خانه تکانی می کنیم و به عشق اهل بیت و امام حسین (ع) در مجالس عزاداری شرکت کرده و تا جایی که در توان ماست سعی می کنیم مجالس عزاداری ابا عبدالله را با شکوه برگزار کرده و برای این امام بزرگوار در حد وسع خود نذر کرده و حتی گاهی اقدام به وقف برای عزاداری اهل بیت و امام حسین (ع) می کنیم.

 

وی افزود: اما متاسفانه با وجود این که در ماه محرم و ماه رمضان سعی می کنیم از تمامی گناهان دوری کرده و دل خود را از آلودگی پاک کنیم اما همین که ماه محرم و ماه رمضان تمام می شود تمامی نیت های صادقانه خود را برای بندگی خداوند و خدمت به اهل بیت فراموش کرده و دل خود را جای محبت هر نوع مستاجر غاصبی قرار می دهیم.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که محبت به حرام یکی از محبت ها و مستاجرهای غاصب است که در دل انسان خانه می کند، ادامه داد: مردم ما با وجود محبت به امام حسین(ع) نباید محبت به حرام را دل داشته باشند، بعد از این که ماه محرم تمام می شود اشتیاق برای گرفتن رشوه، خوردن لقمه حرام، محبت به تماشای ماهواره و حتی به تأخیر انداختن نماز و سایر امور هم وجود دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری اظهار داشت: انسان باید دل خود را خانه محبت هر مستاجر غاصبی قرار ندهد زیرا دلی که خدا و محبت اهل بیت در آن جا گرفته باشد نمی تواند محبت غیر خدا را در خود جا دهد.

 

وی با اشاره به این که باید سرمایه گرانبهایی را که در محرم با سوز دل و اشک سینه به خاندان پیامبر(ص) به دست آوردهایم را به رایگان از دست ندهیم، تاکید کرد:  کسی که محبت به اهل بیت و بندگی صادقانه خداوند را از دست دهد دچار خسران می شود و نه تنها سرمایه خود را از دست می دهد بلکه در سرمایه روحی و معنوی خود هم دچار خسران می شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: باید با مراقبت از اعمال خود مواظب باشیم که با محبت به حرام، سرمایه اصلی خود را که همان محبت به اهل بیت و امام حسین(ع) است را از دست ندهیم زیرا تنها محبت به اهل بیت است که می تواند مانند یک راهنما و مسیر مستقیم ما را در راه سعادت و کمال قرار دهد و ما را در مقابل خطرات گوناگون و گناهان محافظت کند

به گزارش اراءنیوز به نقل از سایت فرمانداری شهرستان ساری ،فرماندار مرکز مازندران از برگزاری یادواره شهدای شهرستان ساری در ۳۰ بهمن ماه امسال در ساری خبر داد.

جواد واحدی در جلسه ستاد برگزاری یادواره شهدای شهرستان ساری، با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: به برکت خون شهدا امروز دشمنان با وجود توطئه چینی های فراوان نمی توانند کوچکترین ضربه ای به کشور وارد کنند.

وی، برگزاری یادواره های شهدا را نیاز کنونی جامعه دانست و افزود: شهدا با ایمان و اراده‌ای که داشتند در راه حق قدم گذاشته و در این مسیر جان خود را نثار کردند.

فرماندار شهرستان ساری به ایثار و فداکاری شهدا برای پاسداشت ارزش‌های انقلاب و نظام اشاره کرد و افزود: یادواره شهدا سبب می‌شود که ما نیز مسیر درست را تشخیص داده و از شهدا جدا نشویم.

حجت الاسلام محمد قاسمی، امام جمعه موقت شهرستان ساری نیز در این نشست اظهار داشت: آرامش و امنیت امروز ایران اسلامی، ثمره خون پاک شهدا بوده و باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج داده شود تا جوانان و نوجوانان بیشتر با رشادتهای شهدا آشنا شوند.

وی افزود: رزمندگان دوران جنگ تحمیلی در برابر دشمن ایستادند و با نثار جان خود اجازه ندادند که ذره ای از این خاک به دشمن بیگانگان بیفتد.

 به گزارش اراءنیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه، مراسم اختتامیه مسابقات والیبال «جام هفته بسیج» ویژه فرهنگیان(آقایان) منطقه، در تاریخ 24/9/1393 در سالن ورزشی میر عماد اداره برگزار شد.

در این مسابقات که با تلاش کارشناسی تربیت بدنی و سلامت و با حضور 5 تیم از مدارس  منطقه در سالن ورزشی میر عماد اداره منطقه برگزار شد تیم والیبال دبیرستان المهدی(عج) به مقام قهرمانی دست یافت.

نتیجه مسابقات

مقام اول
    

مقام دوم
    

مقام سوم

دبیرستان المهدی(عج)
    

دبیرستان امام حسین(ع)
    

مجتمع امام علی(ع)

سعیدی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره منطقه در مراسم اهدای جوایز، ضمن تقدیر تشکر از تلاش و زحمات همکاران و کلیه کسانی که در برگزاری و اجرای مسابقات همکاری داشتند؛ خطاب به ورزشکاران گفتند: تن سالم، فکر سالم را به دنبال خواهد داشت؛ انشاء الله بتوانیم از فکر و علم شما که همراه با باور ایمان است در جهت گره گشایی مسائل آموزش و پرورش منطقه بهره گیریم و شاهد ابتکارات و خلاقیت های شما باشیم. فکر و علم همراه با باور ایمان که از آن به بصیرت تعبیر می شود از ویژگی های برجسته یاران امام حسین(ع) بود که آن را از طریق پیمودن مسیر اهل بصیرت بدست آوردند.  
        

 

        

 

         

 

 

 

به گزارش اراءنیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه، به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، مراسم دسته روی و سینه زنی با حضور پر شور و گرم دانش آموزان، مسئولین، اولیای دانش آموزان و همکاران فرهنگی در روزهای ۲۴و۲۳ /۹ /۱۳۹۳در تعدادی از مدارس منطقه برگزارشد.

 در این مراسم، دانش آموزان با همراهی اولیاء، ابتد طی مراسم دسته روی با زنجیر زنی و سینه زنی به سمت حسینیه محل حرکت کرده و درآنجا با نوحه سرایی مداحان نوجوان به عزاداری مشغول شدند.در بعضی از مدارس مراسم بعد از برگزاری نماز جماعت با پذیرایی (به صرف نهار) از عزاداران به پایان رسید.

سعیدی (معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه)، در جمع عزاداران مدرسه الندان، ضمن تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، به بیان پیام های قیام عاشورا از قبیل: امر به معروف و نهی از منکر، به پاداشتن نماز اول وقت، شجاعت، عفاف و حجاب، وفاداری، ایثار و از خودگذشتگی و... پرداخته و گفتند: پیام عاشورا مختص سال 61 هجری قمری و سرزمین کربلا نیست؛ بلکه هم اکنون باید بیدار باشیم درهر جامعه ای که به حق عمل نشود، بدعت ها زنده شود و نشانه جامعه جاهلیت درآن حکم فرما باشد؛ آن جامعه جامعه یزیدی و مبارزه با عاملان و آمران آن جامعه کار حسینی خواهد بود.                «کل یومٍ عاشورا و کل عرضٍ کربلا».

 

          

              

 

 

 

چهارشنبه, 26 آذر 1393 02:10

برف و باران در چهاردانگه

به گزارش اراءنیوز به نقل از ایسنا،نقشینه کارشناس هواشناسی در این باره و همچنین تشریح آب و هوای تهران و سایر شهرها گفت: در حال حاضر از ایستگاه‌های سراب، کلیبر، هریس، نیر، خلخال، سرعین، زنجان، نور آباد لرستان،‌ فرودگاه اردبیل و سمیرم اصفهان بارش برف گزارش شده است. دید در سرعین 300 متر، نیر 700 و هریس 1200 متر است.

وی ادامه داد که در محورهای مشکین شهر، سقز، سیابیشه، زرینه کردستان،‌ کیاسر مازندران، جیرنده گیلان، نمین و ماسوله مه غلیظ گزارش شده است.

وی افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود که امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های غربی البرز بارش داشته باشیم که روی مناطق مرتفع و کوهستانی هم بارش‌ها به صورت برف و برای مناطق جنوب کشور آسمانی همراه با رعد و برق خواهیم داشت. از بعد از ظهر امروز از سمت غرب کشور از میزان ابرها کاسته می‌شود،‌ فردا بارش‌ها با شدت کمتری برای سواحل شمال و مناطقی از شمال شرق ادامه پیدا می‌کند و به تدریج بارش‌ها خاتمه خواهد داشت ولی از روز یکشنبه هفته آینده انتظار موج جدیدی از بارش‌ها را در کشور خواهیم داشت. فردا و پس فردا بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج خواهد شد.

نقشینه درباره هوای تهران نیز گفت: در تهران هم امروز بارش‌هایی به صورت پراکنده و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می‌کنیم. بیشینه دمای تهران امروز 12 درجه،‌ فردا 11 و پس فردا 9 درجه پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه, 26 آذر 1393 02:00

پژوهش، آزادراه عبور از وابستگی ها

نوشته شده توسط

به انگیزه گرامیداشت هفته پژوهش:

پژوهش، مزرعه رویش نوآورانه استعدادها!

معرفی حوزه معاونت پژوهشی

درخت تو گر بار دانش بگیرد     به زیر آوری چرخ نیلوفری را

25 آذر، روز پژوهش و آغاز گرامیداشت پژوهش، روز بازگشایی مدرسه استعدادهای ناشناخته و رونمایی از نهضت نوآوری در عرصه علم و فناوری است که به اعتبار و قداست استقلال تدریجی کشور، باید به استقبالش بشتابیم و گرم تر از همیشه آن را در آغوش گرم خود بفشاریم و بدانیم که استقبال از پژوهش، استقبال از فصل رویش و پرورش استعدادها و بکارگیری هوشمند نخبگان در هدف مقدسی است که قطعاً خروجی آن، ابرقدرتی واقعی یک ملت در عصری است که برتری نظامی و یا ابرقدرتی متکی بر سلاحهای مدرن، کارآیی خود را از دست داده است!

آرامش نهایی جامعه در گرو آرایش علمی کشور و منبعث از میزان و چگونگی سرمایه گذاری و رویکرد عمومی به پدیده ای موسوم به پژوهش است که زیربنای توسعه و پیشرفت در تمامی جوامع مدرن بشری است و اگر حاکمیتی قادر به به استیلای فرهنگ پژوهش در جامعه خود نباشد، قطعاً آن جامعه، جامعه ای مولّد نبوده و قربانی فرهنگ و عارضه ای بنام مصرف و مصرف زدگی است که انتهای آن تثبیت وابستگی کهنه ای است که استکبار جهانی، بر آن موج سواری می کند.

پژوهش، ضامن تعالی مستمر و نوشدن پی در پی نظام آموزشی و سایر نظام های همگانی و تخصصی در عرصه های صنعتی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و غیره است که اولاً مانع تکرار و یکنواختی و ثانیاً عامل خلاقیت و ابتکار خواهد بود و رویکرد به پژوهش، رویکرد لایه های پنهان و نامکشوفی است که می توان آنها را معادن نیک بختی ملت ها به شمار آورد.

امروزه دانشگاهها، مدارس، مؤسسات دانش بنیان و پارک های علم و فناوری، پرچمداران نهضت پژوهش در کشورند و علاوه بر کار پژوهشی، پیشتاز تربیت نسل پژوهشگر و نیز ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در جامعه و نظامات متعدد درون جامعه اند و این اتفاق میمون و مبارکی است که با هر نگاهی قابل تقدیر و ستایش است.

بکارگیری اساتید و نخبگان برای توسعه پژوهش، جلوگیری از فرار مغزها و یا همان مهاجرت نخبگان است که متأسفانه قریب به یک قرن است که کشور ما و سایر کشورهای جهان سوم را می آزارد و برترین استعدادها مجبور می شوند در چارچوب نظام فراخوانی غرب، به خدمت ساختار پژوهشی نظام سلطه در آمده و عمرشان را مصروف فعالیت در قالب های بکارگیری آنها نمایند و هرگز نتوانند به جامعه، ملت و کشور خودشان خدمت نمایند و تنها افتخارشان به ایران، یدک کشیدن واژه تلخ ایرانی الاصل بودن است که بلافاصله در واژه شهروند امریکایی و غیره محو می گردد!

بودجه ریزی، ارزش گذاری، بسترسازی و فرهنگ شدن پژوهش در جامعه با زمینه سازی های رسانه ای، منجر به فرهیختگی یک جامعه و مقاوم سازی همه جانبه یک ملت در برابر فشارها، تهدیدها، تحریم ها، تخریب ها، تحقیرها و تلبیس هایی خواهد شد که آفت استقلال و عزت و حکمت اند و طبعاً خوشایند ملت انقلابی ما که امروز، علم استقلال و مبارزه با وابستگی را در جهان بلند کرده، نخواهد بود.

در پایان ضمن تبریک مجدد این مناسبت ارزشمند به همه پژوهشگران، مخصوصاً پژوهشگران نمونه استانی و کشوری، تأکید می کنم که تغییر اولویت رویکرد دانشگاهها از آموزش به پژوهش و نیز پژوهش محورکردن نظام آموزشی، اتفاق آرمانی و بلندی است که همه ما در همایش های علمی و سازمانهای دانش بنیان و همه مراکز علمی و پژوهشی باید برای تحقق آن تلاش و همت مضاعف نشان دهیم.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه-93/9/25

به گزارش اراءنیوز به نقل از هراز نیوز،شهردار ساری گفت:با انعقاد قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز اتفاق بزرگی در شهر ساری در شرف وقوع می باشد و آن اینکه معضل زباله مرکز استان برای همیشه حل خواهد شد.
مهدی عبوری که در جلسه علنی شورای اسلامی شهر و در جمع اعضای شورا , خبرنگاران رسانه های گروهی سخن می گفت،افزود:از آنجا که این کارخانه با مشارکت سرمایه گذار چینی احداث می شود،کارشناسان شهرداری به اتفاق یکی از اعضای شورای شهر آقای آقامیری اخیراً سفر ۵-۶ روزه ای به کشور چین داشتند تا از کارخانه های زباله سوز این کشور و روند و کیفیت فعالیت آن ها از نزدیک بازدید کنند.وی با بیان اینکه عده ای تبلیغات منفی کردند که کارخانه زباله سوز باعث آلودگی محیط می شود گفت: این سفر انجام شد تا کار شناسان ما از نزدیک این تکنولوژی را مشاهده کنند و آلاینده نبودن آن را برای کسانی که این تصور را می کنند توجیه نمایند.
شهردار ساری با ابراز خرسندی از این که پیشرفته ترین صنعت دنیا تحت عنوان نیروگاه زباله سوز در ساری احداث می شود ،اظهار داشت:برخی این را یک رویا می پنداشتند اما بحمدالله با کمک دولت و همت شهرداری و حمایت شورا قرارداد مربوطه منعقد شده و جای افتخار دارد قرار دادی که برای زباله سوز ساری منعقد شد به صورت پایلوت در شهر های نوشهر،رشت،و تهران در حال انجام است.
وی ازهمت همکاران خود و تلاش جدی مهندس سعیدی مدیر پروژه و نیز کمک های شایان توجه اعضای شورا تشکر کرده و یاد آور شد:در این بازدید فرماندار ساری هم حضور داشت و آقای استاندار هم با همه مشغله هایی که دارد مجدانه پیگیر این موضوع هست و این جای خرسندی و تشکر فراوان دارد.
عبوری خاطر نشان کرد:در گزارش تصویری کارشناسانی که به سفر اداری چین رفتند دیدیم که شرایط جغرافیایی آن شهر چینی که کارخانه زباله در آن مستقر می باشد دقیقاً مثل ساری است و رسانه ها باید به مردم اطلاع رسانی کنند که در رابطه با آلایندگی جای هیچگونه نیست.
وی اعلام کرد:مبلغ ۱۴ میلیارد تومان به عنوان قسط اول به پیمانکار پروژه پرداخت و زمین مربوطه هم تحویل و حصار کشی شد و در حال تثبیت بستر زمین هستیم و بعد از آن ابنیه احداث و تجهیزات کارخانه نصب خواهد شد .
شهردار ساری تصریح کرد:متاسفانه دست هایی در کار است که می خواهند این پروژه ناموفق جلوه کند ولی واقعاً این طور نیست و ما قطعاً این دست ها را با کمک شورا قطع و این پروژه بزرگ را اجرایی می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به این که ایام پیش رو سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت اما حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام می باشد،گفت شعار ما این است که عملکرد فرهنگی و اجتماعی شهرداری باید همگام با فعالیت های عمرانی انجام شود.
و در همین راستا در ایام مذکور شهر جلوه دیگری خواهد داشت و امروز همکاران ما خیابان فرهنگ را و روز های آینده سایر خیابان ها را سیاه پوش خواهند کرد تا مراسم سوگواری با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
عبوری با اعلام این که عملکرد ۵-۶ ماهه شهرداری در دهه فجر از طریق رسانه ها و بیلبورد ها اطلاع رسانی می شود اظهار داشت:امروز دو اتفاق مهم در شهرداری افتاد یکی آغاز بازگشایی سی متری مهیار (شهید اندرخورا) که آرزوی دیرینه اهالی معلم و مهیار بوده و علاوه بر خارج کردن مالکین منطقه از بلاتکلیفی ،مشکل ترافیک کمربندی و خیابان معلم و خیابان های اطراف را حل می کند.
وی افزود :بحث بعدی مربوط به ایجاد پارک سواردر میدان ساعت ابتدای خیابان مدرس می باشد تا اتوبوس ها از خیابان جمهوری اسلامی جمع آوری شده و در این مکان مستقر شوند این هم در راستای زیبا سازی شهر،رفاه مردم و کاهش ترافیک صورت می گیرد.
شهردار ساری در ادامه ضمن تشکر از دکتر باقری بخاطر زحمات ۹ ماهه در سمت رئیس کمیسیون فرهنگی شورا برای دکتر احمدی رئیس جدید این کمیسیون آرزوی موفقیت کرد.
وی یاد آور شد:بحث کمربندی که مورد سوال اعضا می باشد دغدغه شب و روز ماست لذا از طریق اداره فرهنگی شهرداری برنامه ای تدارک خواهیم دید که به اتفاق همه اعضای شورا بازدید یک روز ه ای از پروژه های سطح شهر داشته باشیم.
وی در مورد بازگشایی کمربندی سه راه جویبار تا گارد جنگل گفت:این پروژه در چهار فاز سه راه جویبار تا ۲۲ بهمن و ۲۲ بهمن تا شهید قربانی،شهید قربانی تا پل ملیک و پل ملیک تا گارد جنگل با جدیت در دست اجرا است.
عبوری در مورد طراحی پروژه برای ملک زندان با بیان این که این ملک باید ارزش افزوده ای برای شهر ایجاد کند تاکید کرد:شهرداری در صدد است تا این ملک به سرمایه ای برای شهر تبدیل شود لذا با سرمایه گذاری به توافق رسیدیم که نتایج آن به زودی اعلام می شود.
شهردار ساری در مورد وضعیت تبدیل نیرو های شرکتی شهرداری اعلام کرد:دولت مصوبه ای در این خصوص داد که مجلس از اجرای آن جلوگیری کرد و ما منتظر بخشنامه جدید هستیم و اگر استانداری آن را ابلاغ کند نسبت به تبدیل این نیرو ها اقدام خواهد شد.
وی در خاتمه پیرامون طرح پاداش خوش حسابی گفت:اتفاق بزرگی که امسال در شهرداری افتاد اجرای طرح خوش حسابی و قایل شده پاداش برای مودیان خوش حساب از دی ماه تا پایان سال بر اساس جدول تعیین شده می باشد

به گزارش اراءنیوز، محمد رضا بهجت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار کرد: در ابتدای تاسیس کارخانه سیمان در تامین مواد اولیه معدنی دچار مشکل شدیم.

وی افزود: جلسات متعددی با مسئولان استانی و شهرستانی برای برطرف کردن مشکل مواد اولیه این واحد صنعتی برگزار کردیم و خوشبختانه امروز با حضور شورای حفظ حقوق بیت المان تصمیم گرفته شد تا معدن مورد نیاز کارخانه سیمان را تامین کنند.

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر از وگذاری 50 هکتار معدن به کارخانه سیمان خبر داد و گفت: اگر معدن در اختیار این واحد صنعتی قرار نمی گرفت این کارخانه نیز تعطیل می شد.

بهجت با بیان اینکه با اختصاص معدن به کارخانه سیمان طرح توسعه این واحد در دستور گار قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 300 نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

وی از تولید روزانه دو هزار و 200 تن سیمان و 2 هزار تن کلینکر در کارخانه سیمان کیاسر خبر داد و افزود: در دهه امسال پنج هزار تن صادرات  صورت گرفت.

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر از انعقاد قرار 150 هزار تنی با کشور ترکمنستان برای صادرات سیمان خبر داد و گفت: برای صادرات سیمان برای کشورهای روسیه، قزاقزستان و قرقیزستان نیز برنامه داریم.

بهجت در باره میزان هزینه احداث کارخانه سیمان کیاسر گفت: تاکنون 250 میلیارد تومان برای احداث این واحد تولیدی هزینه شده است.

 به گزارش اراءنیوز به نقل از پایگاه شهدای واوسر،این جلسه که با حضور فرماندهان پایگاهها ، شورای حوزه و شورای پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در مورخ بیستم آذر ماه در حسینیه روستای ترکام پس از نماز مغرب و عشاء برگزار گردید . حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای تیموری امام جمعه شهرکیاسر ، فرمانده و پرسنل پاسگاه انتظامی تلمادره ، رئیس شورای شهر کیاسر و اعضای شورای اسلامی روستای ترکام حضور داشتند ،پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و ذکر مصیبت بمناسیت اربعین حسینی توسط مداح اهلبیت آقای یزدانی ،جناب سروان کاوسی فرمانده حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به کلیه شرکت کنندگان در جلسه و عرض تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان ،حفظ هوشیاری در مقابل تهدیدات دشمنان را ضروری دانسته و افزودند که امروزدشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی و خصوصا فرهنگی به مبارزه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته اند و لذا بسیجیان باید همچنان با حفظ هوشیاری در وسط میدان باشند و از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع کنند . در ادامه فرمانده پاسگاه انتظامی تلمادره نکاتی در مورد افزایش ضریب امنیتی منطقه بیان نمودند .
حجت الاسلام و المسلمین تیموری امام جمعه شهر کیاسر , واز مربیان حلقه صالحین  در این جلسه در بیاناتی به تبیین وظایف و شاخص های بسیجیان اشاره نموده و مسئولیت پذیری نسبت به جامعه و حتی بشریت و نیز داشتن بصیرت را دو رکن مهم بسیج برشمردند و افزودند باید برای جلسات حلقه های صالحین ارزش قائل شویم چرا که باعث افزایش بصیرت و وظیفه شناسی می گردد .
در پایان این جلسه فرمانده جدید پایگاه شهید کریمی روستای ترکام معرفی و از فرمانده سابق این پایگاه تقدیر به عمل آمد و همچنین به تعدادی از بسیجیان فعال پایگاههای مقاومت بسیج شهید کریمی و پایگاه خواهران ام ابیها ی روستای ترکام جوایزی اهدا گردید.

IMG_1414

IMG_1423

IMG_1421

IMG_1431

IMG_1426

IMG_1425

IMG_1424

IMG_1422

IMG_1437

IMG_1438

به گرزارش اراءنیوزوبلاگ پایگاه بسیج مقاومت امامزاده میرافضل منطقه دو سر شمار ( بالاده - قلعه - پایین ده - تیله بن- واوسر در مطلبی در باره شهیدان نعمت الله چهاردهی،حبیب الله کاردگر، عبد الله نظری نوشت:

زندگینامه شهید نعمت الله  چهار دهی بالادهي

 بسیجی شهید نعمت اله چهاردهی فرزند مسیب در سال ۱۳۴۲ چشم به جهان گشود. نعمت اله دوران کودکی را در مکتب خانه و مدرسه بالاده گذرانده و سپس ادامه تحصیلات ابتدایی را در روستای قره تپه و دوره راهنمایی را بهشهر با موفقیت گذراند. بین سال های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ که اوج گیری تظاهرات ملت مبارز ایران علیه رژیم ستمشاهی بود شهید در راهپیمایی های انقلاب شرکت می کرد. او دوران تحصیلات دبیرستان را در بهشهر مشغول به تحصیل بودکه به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۲۳ در جبهه گیلانغرب (شیاکو) به شهادت رسیده و مفقودالاثر شد. پیکر مطهرش پس ازگذشت ۷ ماه به همراه پیکر شهیدان عبدالله نظری و حبیب اله کاردگر در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۱۸ در بهشهر تشییع گردید و درکنار دیگر شهدا در حیاط مسجد جامع النبی روستای شهیدآباد به خاک سپرده شد.

بسیجی شهید نعمت اله چهاردهی سومین شهید منطقه دوسرشمار و روستای بالاده می باشد.

7-Chardehi-Nematollah

زندگینامه شهید حبیب الله کاردگر بالادهي

 بسیجی شهید حبیب اله کاردگر فرزند حسن در سال ۱۳۴۳ چشم به جهان گشود. شهید ۲ ساله بود که خانواده اش به روستای شهیدآباد (تروجن) بهشهر مهاجرت کردند. دوره تحصیلات ابتدایی را در شهیدآباد و دوره راهنمایی را در بهشهر به پایان رساند و در سال سوم دبیرستان رشته علوم تجربی مشغول تحصیل بودکه رفتن به جبهه را برخود وظیفه دانست و جهت آموزش نظامی به پادگان المهدی چالوس عزیمت نمود و پس از کسب آموزش های رزمی، عازم میادین نبرد حق علیه باطل شد و پس از رشادت های بسیار که از خود به جا گذاشت، در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۲۴ در جبهه گیلانغرب (شیاکو) به شهادت رسیده و مفقودالاثر شد. پیکر مطهرش پس ازگذشت ۷ ماه به همراه پیکر شهیدان نعمت اله چهاردهی و عبدالله نظری در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۱۸ در بهشهر تشییع گردید و درکنار دیگر شهدا در حیاط مسجد جامع النبی روستای شهیدآباد به خاک سپرده شد.

 بسیجی شهید حبیب الله کاردگرپجمین شهید منطقه دوسرشمار و چهارمین شهید روستای بالاده می باشد.

10-Kardgar-Habibolah

زندگینامه شهید عبد الله نظری قلعه سري

 بسیجی شهید عبدالله نظری فرزند محمد علی در سال ۱۳۴۶ در یک خانواده مذهبی وکم درآمد بدنیا آمد، دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای شهید آباد (تروجن) شهرستان بهشهرگذراند. شهید علیرغم مشکلات و سختی های زیادی که در زندگی داشت با صبر و استقامت و بردباری مخصوص به خود با آنها برخوردکرد. روحیه سختکوشی و تدیّن و تعهد ایشان به اسلام و انقلاب از او یک بسیجی فداکار ساخته بود و اخلاص و مهربانی از چهره اش می بارید. او در اولین اعزامش به جبهه و پس از رشادت ها و جان فشانی ها در جبهه گیلان

غرب (شیاکو) به شهادت رسیده و مفقودالاثر شد. پیکر مطهرش پس ازگذشت ۷ ماه به همراه پیکر شهیدان نعمت اله چهاردهی و حبیب اله کاردگر در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۱۸ در بهشهر تشییع گردید و درکنار دیگر شهدا در حیاط مسجد جامع النبی روستای شهیدآباد به خاک سپرده شد.

 بسیجی  شهید عبدالله نظری چهارمین شهید منطقه دوسرشمار و اولین شهید روستای قلعه می باشد.

52810092630903904711روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد

منبع : کتاب ره یافتگان وصال و نرم افزار چند رسانه ای گا لباغ شهدا

کل اخبار

فرماندار مرکز استان: یادواره شهدای شهرستان ساری ۳۰ بهمن برگزار می‌شود

فرماندار مرکز استان: یادواره شهدای شهرستان ساری ۳۰ بهمن برگزار می‌شود

به گزارش اراءنیوز به نقل از سایت فرمانداری شهرستان ساری ،فرماندار مرکز مازندران از برگزاری یادواره شهدای شهرستان ساری در ۳۰ بهمن ماه امسال در ساری خبر داد. جواد واحدی در...

برگزاری اختتامیه مسابقات والیبال «جام هفته بسیج» ویژه فرهنگیان منطقه چهاردانگه

برگزاری اختتامیه مسابقات والیبال «جام هفته بسیج» ویژه فرهنگیان منطقه چهاردانگه

 به گزارش اراءنیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه، مراسم اختتامیه مسابقات والیبال «جام هفته بسیج» ویژه فرهنگیان(آقایان) منطقه، در تاریخ 24/9/1393 در سالن ورزشی...

مراسم عزاداری اربعین شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، در مدارس منطقه چهاردانگه

مراسم عزاداری اربعین شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، در مدارس منطقه چهاردانگه

      به گزارش اراءنیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه، به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، مراسم دسته روی و سینه...

برف و باران در چهاردانگه

برف و باران در چهاردانگه

به گزارش اراءنیوز به نقل از ایسنا،نقشینه کارشناس هواشناسی در این باره و همچنین تشریح آب و هوای تهران و سایر شهرها گفت: در حال حاضر از ایستگاه‌های سراب، کلیبر،...

پژوهش، آزادراه عبور از وابستگی ها

پژوهش، آزادراه عبور از وابستگی ها

به انگیزه گرامیداشت هفته پژوهش: پژوهش، مزرعه رویش نوآورانه استعدادها! درخت تو گر بار دانش بگیرد     به زیر آوری چرخ نیلوفری را 25 آذر، روز پژوهش و آغاز گرامیداشت پژوهش، روز بازگشایی مدرسه...

معضل زباله ساری برای همیشه حل می شود

معضل زباله ساری برای همیشه حل می شود

به گزارش اراءنیوز به نقل از هراز نیوز،شهردار ساری گفت:با انعقاد قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز اتفاق بزرگی در شهر ساری در شرف وقوع می باشد و آن اینکه معضل...

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر: ۶۰ هزار تن سیمان در کیاسر تولید شد

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر: ۶۰ هزار تن سیمان در کیاسر تولید شد

به گزارش اراءنیوز، محمد رضا بهجت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار کرد: در ابتدای تاسیس کارخانه سیمان در تامین مواد اولیه معدنی دچار مشکل شدیم.وی افزود: جلسات...

سومین جلسه فصلی پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در سال

سومین جلسه فصلی پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در سال

 به گزارش اراءنیوز به نقل از پایگاه شهدای واوسر،این جلسه که با حضور فرماندهان پایگاهها ، شورای حوزه و شورای پایگاههای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل (ع) در مورخ بیستم آذر...

یادمان شهیدان نعمت الله چهاردهی،حبیب الله کاردگر، عبد الله نظری

یادمان شهیدان نعمت الله چهاردهی،حبیب الله کاردگر، عبد الله نظری

به گرزارش اراءنیوزوبلاگ پایگاه بسیج مقاومت امامزاده میرافضل منطقه دو سر شمار ( بالاده - قلعه - پایین ده - تیله بن- واوسر در مطلبی در باره شهیدان نعمت الله...

آسیب شناسی پررنگ کردن ناکامی ها و کم رنگ کردن کامیابی ها: تقابل منفی نگری و مثبت اندیشی!

آسیب شناسی پررنگ کردن ناکامی ها و کم رنگ کردن کامیابی ها:  تقابل منفی نگری و مثبت اندیشی!

آسیب شناسی پررنگ کردن ناکامی ها و کم رنگ کردن کامیابی ها: تقابل منفی نگری و مثبت اندیشی! عادت ناصواب و غیرمنصفانه ای که اولاً در نظام تربیتی خانوادگی برخی از افراد...

سفر عشق 2 + کلیپ

سفر عشق 2 + کلیپ

به گزارش اراءنیوز به نقل از واوسر سلام(هلی چال) ،قطعا پیاده روی اربعین،فرصت تبلیغی منحصر به فردی است که به شیوه های مختلف باید از آن در جهت انتشار معارف...

نماز جمعه کیاسر 21/آذر/93

نماز جمعه کیاسر 21/آذر/93

به گزارش اراءنیوز به نقل از وبلاگ برکات نماز جمعه کیاسر،نماز آگاهی بخش جمعه مورخه 21/09/93 بخش چهاردانگه ساری به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین تیموری امام جمعه کیاسر اقامه...

مراسم اربعین سالار شهیدان در حسینیه چهاردانگه‌ای‌های

مراسم اربعین سالار شهیدان در حسینیه چهاردانگه‌ای‌های

به گزارش اراءنیوز به نقل ازخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نرماب دوسر در شهر ساری، بهه مناسبت فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان  حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش،...

یادواره ۲۳ شهید منطقه شویلاشت در روستای خالخیل چهاردانگه ساری

یادواره ۲۳ شهید منطقه شویلاشت در روستای خالخیل چهاردانگه ساری

به گزارش اراءنیوز به نقل از خزرنما،یادواره ۲۳ شهید منطقه شویلاشت با دسته روی چهار روستای سرخ ولیک ,خالخیل,الیرد و کرسام با سخنرانی حجت الاسلام ولی نژاد و مداحی مداح...

مستند «مشتی اسماعیل»(مهدی زمان‌پور کیاسری)؛ دنیای پیرمردی که با بقیه فرق می‌کند

مستند «مشتی اسماعیل»(مهدی زمان‌پور کیاسری)؛ دنیای پیرمردی که با بقیه فرق می‌کند

بهگزارش اراءنیوز ،رچانیوز طی گزارشی با عنوان مروری بر آثاری که در چهار دوره‌ی جشنواره‌ی مردمی فیلم عمار درخشیدند به بررسی مستند مشتی اسماعیل پرداخت.در این گزارش می خوانیم:یکی از...

مراسم تودیع فرمانده مقاومت بسیج سپاه کیاسر

مراسم تودیع فرمانده مقاومت بسیج سپاه کیاسر

به گزارش اراءنیوز به نقل از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نرماب دوسر در شهر کیاسر، مراسم تودیع سرگرد سلمان حمزه ای فرمانده مقاومت بسیج سپاه کیاسر و معارفه سروران جواد...

  • تصویر روز

13920207180956385 PhotoL

tabligh

کسب درآمد

آخرین اخبار

پیش بینی وضعیت هوا

مه کم

6°درجه

تهران

مه کم
رطوبت: ۶۶%
سه شنبه
اکثرا آفتابی
۲°درجه / ۹°درجه
چهارشنبه
آفتابی
۲°درجه / ۹°درجه
پنج شنبه
آفتابی
۲°درجه / ۱۲°درجه

با ما در تماس باشید

اخبار تصادفی

حالت های رنگی