امروز: پنج شنبه 28 فروردين 1393 برابر با 17 آوریل 2014

اخبار ویژه

کیهان : از یارانه احمدی نژاد تا یارانه روحانی

کیهان : از یارانه احمدی نژاد تا یارانه روحانی

به گزارش اراءنیوز ، حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان نوشت:این روزها، دریافت و یا انصراف از دریافت یارانه نقدی به یکی از...
اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه در سال 93 با حضور امام جمعه کیاسر

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه در سال 93 با حضور امام جمعه کیاسر

 امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای تیموری درشورای آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه فرمودند:اگر فرهنگ جامعه درست شکل گیرد...
درس هایی از قرآن (پيشگيري در مسائل خانوادگي و اجتماعي)

درس هایی از قرآن (پيشگيري در مسائل خانوادگي و اجتماعي)

 1- دوری از توهین به مقدسات دیگران2- جلوگیری از سوء ظن دیگران3- ایمان به علم خدا، عامل پیشگیری از ارتکاب گناهان4- رسیدگی به فقراء، از سرمایه...
امام جمعه موقت خارگ مادران شهدا، فعالان زن جامعه هستند

امام جمعه موقت خارگ مادران شهدا، فعالان زن جامعه هستند

امام جمعه موقت خارگ گفت: اشتون باید با مادران و همسران شهدا به عنوان فعالان زن دیدار می‌کرد. به گزارش اراءنیوز،حجت‌الاسلام سید مجتبی...
خطبه های نماز جمعه تهران - خرم آباد - ساری - قم - مشهد (93/1/22)

خطبه های نماز جمعه تهران - خرم آباد - ساری - قم - مشهد (93/1/22)

نماز جمعه تهران - خرم آباد -- ساری - قم - مشهد 22فروردین 93  آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران:فناوری هسته‌ای در تمام...

شهداء

گفتگوها

اراء نیوز
پنج شنبه, 28 فروردين 1393

زمینه های  توسعه بخش چهاردانگه ( بخش اول)
بخش چهاردانگه با داشتن 99 روستا و یک شهر و نزدیک به 1500 کیلومتر مربع مساحت  از وسیع ترین بخش های استان مازندران می باشد. چهاردانگه هم مرز با شهرستان دامغان و مهدی شهر استان سمنان می باشد.   بخش چهاردانگه با داشتن پتانسیل های متعدد از قبیل جنگل های وسیع، زمین های کشاورزی ، مراتع سرسبز، معادن متعدد، اماکن گردشگری، آثار تاریخی، اماکن زیارتی ، شهرک ها و نواحی صنعتی ، کارخانه سیمان  و جاده اصلی  و مهم ارتباطی زمینه ی اشتغال و توسعه فراوانی  دارد.    اما در اثر بی توجهی و عدم استفاده از ظرفیت های خدادادی  آن باعث شده است سیل مهاجرت از بخش چهاردانگه به استان های دیگر انجام شده و شاهدیم روستا ها زیادی  با کاهش شدید جمعیت مواجه شده است. اگر به پتانسیل منطقه توجه و زمینه اشتغال جوانان در منطقه فراهم شود مجددا روستاها فعال و پویا شده و می تواند زمینه ای  برای مهاجرت معکوس فراهم نماید.

  در چند مقاله قصد دارم پتانسیل های توسعه ای  بخش چهاردانگه را معرفی نموده تا انشا الله با توجه قرار گرفتن آن توسط مسئولین بخش و استان شاهد ترقی و پیشرفت این منطقه محروم باشیم.

جاده

یکی از شاهرگ های حیات و توسعه هر منطقه داشتن جاده ی مناسب و استادندارد می باشد. جاده مطلوب موتور محرکه بخش های صنعت ، تجارت، کشاورزی و توریسم  می باشد.

جاده های منطقه :

 الف) جاده ساری-  کیاسر - سمنان

بخش چهاردانگه با توجه به قرار کرفتن در کریدور شمال به شرق و جنوب کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد اما متاسفانه جاده اصلی ساری – کیاسر-  سمنان  و دامغان که استان مازندران و استان های شمالی را به شرق کشور  و جنوب کشور ( از طریق جاده جندق) پیوند می دهد ،  جاده ای غیر استاندارد و بسیار خطرناک می باشد که هر روزه شاهد تصادفات وحشتناکی  در این جاده هستیم .غیر استاندارد بوده جاده باعث شده است تا عبور تریلرها و اتوبوس ها از این جاده ممنوع بوده باشد. در صورت اصلاح جاده و چهاربانده کردن این شریان اصلی ارتباطی ، زمینه ی  اشتغال بسیاری در سطح منطقه خواهد شد. این جاده از آن جهت اهمیت خواهد داشت که مسیر شمال جنوب را کوتاه تر نموده و باعث کاهش ترافیک در جاده هایی مثل فیرزکوه و هراز شده و همچنین باعث صرفه جویی در سوخت و وقت مردم می شود.

با احداث کارخانه سیمان کیاسر و تردد کامیون های متعدد لزوم توجه بیش از بیش مسئولین به این جاده را دو چندان شده است.

ب)جاده دودانگه – چهاردانگه

احداث این جاده اهمیت بسیاری برای ارتباط  این دو بخش دارد  و همچنین مسیر ارتباطی بخش چهاردانگه به تهران را کوتاه تر می نماید و همچنین بخش دودانگه را از بن بست خارج می نماید و زمینه توسعه را در بخش های دودانگه و چهاردانگه فراهم می نماید. متاسفانه احداث این جاده به صورت نیمه کاره رها شده است. لازم است مسئولین محترم توجه ویژه ای به این جاده مهم داشته باشند.

جاده های روستایی منطقه( جاده فرعی)

با توجه به اینکه بخش چهاردانگه از مرکز اصلی کشاورزی و دامپروری و توریستی استان مازندران است به داشتن جاده ایمن و استاندارد  نیازمند می باشد. اما متاسفانه را ه های روستایی منطقه بسیار کم عرض ساخته شده است و هنوز مقدار زیادی از راه های روستایی اسفالت نشده است. همین عامل باعث شده است تردد در راههای روستایی به سختی انجام گیرد و حتی راههای اسفالته ساخته شده نیز به علت کم عرض بودن  با توجه به کوهستانی بودن منطقه بسیار خطرناک باشد.

یکی از عوامل اصلی مهاجرت از منطقه نبود راه های مناسب می باشد.

زمینه های توسعه بخش چهاردانگه (بخش دو توریسم مذهبی)

بدون شك امروزه صنعت توريسم به عنوان مهمترين صنعت جهان، رشد سريعي در توسعه اقتصادي جهان داشته كه در نتيجه افزايش نرخ رشد سالانه در توليد ناخالص ملي در سطح جهان، صادرات، تجارت جهاني و خدمات، سهم گردشگران بين‌المللي در فعاليت اقتصادي جهان نيز به طور مداوم بالا رفته است.
يكي از اثرات مهم اقتصادي اين رشد سريع اشتغالزايي مي‌باشد كه در توسعه و گسترش فرصت‌هاي شغلي براي اقشار مختلف جامعه مؤثر بوده است.

امروزه گردشگري روستايي در مناطق توريستي اهميت ويژه‌اي يافته و توسعه اين نوع گردشگري وسيله‌اي براي رفاه جوامع محلي تلقي مي‌شود.

بخش چهاردانگه  پتانسل های فراوانی در جذب گردشگر را در عرصه های مختلف صنعت توریسم دارد .اما نداشتن زیر ساخت ها  لازم باعث شده های بخش چهاردانگه نتواند از این پتانسیل خدادادی استفاده نموده و  زمینه اشتغال زیادی را در  منطقه فراهم نماید تا  مانع مهاجرت از  از روستاهای منطقه شود.

در این مقاله به اختصار در رابطه با پتاسیل های گردشگری منطقه توضیحاتی ارائه می شود. گرچه بعضی از اماکن توریستی در سطح کشور و جهان شناخته شد ه است و هر ساله تعداد زیادی از نقاط مختلف کشور و خارج کشور جذب اماکن گردشگری منطقه می شوند. اما در صورت فراهم نمود زیر ساخت ها می تواند اشتغال بسیاری در منطقه ایجاد نماید.

الف) توریسم مذهبی

یکی از شاخصه های مردم بخش چهاردانگه اعتقادات شدید و اگاهانه  مذهبی آنها می باشد که  اوج آن را درایام عزاداری های  دهه اول محرم و شهادت حضرت علی (ع)  ودیگر مناسبت های مذهبی می بینم . همچنین  منطقه مشرف به در آغوش گرفتن مقابر تعداد زیادی از امامزاده های می باشد.

*مقابر مطهر امامزاده ها

 تعداد زیادی از امامزاده ها در منطقه مدفون هستند که شجر ه نامه آنها کاملا مشخص می باشد که در صورت معرفی آنها میتواند زمینه جذب افرادی زیادی از گردشگران مذهبی  را فراهم نمود. امامزاد های واجب الاحترامی  به نام های حضرت محمود میر عماد الدین مدفون در روستای وری، امامزاده شمس الدین مدفون در روستای کوات، امامزاده میر افضل مدفون در روستای تیله بن، امامزاده ابو طالب مدفون در روستای دیدو، امامزاده محمد امین مدفون در روستای تلمادره، امامزاده ابن عباس مدفون در روستای برد، امامزاده شاهزاده حسین مدفون در شهر کیاسر و...

*سنت های مذهبی

1-      برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه در روستا های چهار گانه شویلاشت( روستا های سرخ ولیک، الیرد، خالخیل و کرسام)هر سال عزاداری بسیار باشکوهی از روز هفتم محرم تا عاشورا و به طور متمرکز هر روز در یک روستا برگزار می گردد و تمام  اهالی محل کار پذیرایی مهمانان را تقبل می نماید . این شیوه برگزاری مراسم باعث شده است تعداد زیادی ار عزاداران از مناطق مختلف برای شرکت در این مراسم حضور پیدا نمایند.

2-      اطعام دهی در شهر کیاسر از اول تا  دهم محرم و برگزاری عزاداری های با شکوه در این شهر . در هر روز بیش از 1200 کیلو برنج برای پذیرایی عزاداران پخت می شود.

3-      برگزاری مجالس روضه خوانی در تمام شب های سال در شهر کیاسر  به نام روضه های هفتگی که این موضوع  بابت شهر کیاسر را در کل کشور منحصر به فرد نموده است

4-      برگزاری مراسم علم گردش روستای ازنی در روز تاسوعا، با توجه به اینکه سه دانگ از کل روستای ازنی وقف حضرت علی (ع) می باشد و این روستا مشهور به ملک امیر المومنین می باشد . هر سال مراسم علم گردش باشکوهی در روز تاسوعا برگزار می گردد و تعداد زیادی از راه  دور و نزدیک در این مراسم شرکت می نمایند. برای گرفتن حاجت های خود به علم  دخیل می بندند و یا پای علم  گوسفند قربانی می نمایند.برگزاری مراسم با شکوه  28 صفر شهادت حضرت رسول اکرم و امام حسن مجتبی (ع) در روستای ازنی .

5-      و....

*حوزه های علمیه:

در بخش چهاردانگه سه حوزه علمیه در شهر کیاسر، سواسره و روستای تیلک وجود دارد که به صورت فصلی در تابستان دایر می باشد. با توجه به اینکه منطقه در تابستان از آب هوای بسیار مناسبی بر خوردار می باشد و همچنین علمای بزرگی از منطقه در حوزه های علمیه مشهد و قم در حال تدریس می باشند هر سال در ایام تابستان می تواند تعداد زیادی از طلاب جذب حوزه های علمیه منطقه شده و سبب معرفی چهاردانگه گردد و هم  زمینه ی تبلیغی مناسبی فراهم می گردد.

*قبور شهدای منطقه و شهدای گمنام

منطقه چهاردانگه افتخار آن را دارد که در دوران دفاع مقدس بیش از 200 شهید تقدیم ایران و اسلام نموده است. و قبور تعداد زیادی از شهدا ی دفاع مقدس را در خود جای داده و همچنین قبور 5 شهید گمنام در گلزار شهدای شهر کیاسر آرامیده است که مسافران می توانند در کنار مزار آ نها جان و دل خود را جلا دهند.

بنای یاد بود اولین شهید روحانی دفاع مقدس شهید بزرگوار جاویدالاثر حجت الاسلام ولی الله سلیمانی فرد در روستای ازنی  زینت بخش منطقه چهاردانگه می باشد.

پنج شنبه, 28 فروردين 1393

به گزارش اراءنیوز به نقل از وبلاگ کتابخانه عمومی ولیعصر عجل الله کیاسر،دانش آموزان مدرسه  شبانه روزی حضرت خدیجه (س)خالخیل و دانش آموزان مدرسه زینبیه(س) کیاسر از این کتابخانه بازدید نمودند.

مرجع اطلاع رسانی این کتابخانه نوشت:

روز دوشنبه 1393/1/25تعداد 20نفر از دانش آموزان مدرسه  شبانه روزی حضرت خدیجه (س)خالخیل(که در 25کیلومتری شهر کیاسر واقع است ) بخش  مرجع شناسی درس ادبیات فارسی خود را در کتابخانه فرا گرفتند وعلاوه بر یادگیری درس خود با بخش های مختلف کتابخانه و چگونگی کار با نرم افزار کتابداری برای جستجوی کتاب آشنا شدند در پایان کتابدار کتابخانه از خانم تقوی و خانم صبح خیز که در این بازدید دانش آموزان را همراهی کردند تقدیر وتشکر بعمل آورد.

همچنین:

روز سه شنبه1393/1/26 حدود 35 نفر ازدانش آموزان مدرسه زینبیه(س) کیاسر به همراه دبیر ادبیات ودبیر فلسفه و منطق خود برای بازدید به کتابخانه آمدند و از نزدیک با  بخش های مختلف کتابخانه و طریقه جستجو کتاب با نرم افزار کتابخانه ((سامان)) به کمک کتابدار کتابخانه آشنا شدند .

چهارشنبه, 27 فروردين 1393

به گزارش اراءنیوز ، حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان نوشت:

این روزها، دریافت و یا انصراف از دریافت یارانه نقدی به یکی از پردامنه‌ترین مسائل روز تبدیل شده و بخش قابل توجهی از اخبار و گزارش‌ها و دغدغه مسئولان به ویژه دولتمردان را به خود اختصاص داده است. دولت از چند ماه قبل، تبلیغات گسترده‌ای را با تاکید بر ضرورت اختصاص یارانه به اقشار محروم و کم درآمد و تشویق خانوارهای بی‌نیاز به انصراف از ثبت‌نام آغاز کرده بود. این تبلیغات طی چند روز گذشته و با آغاز مهلت ده روزه ثبت‌نام اینترنتی سرپرست خانوارها، حجم و شتاب بیشتری گرفته است. دیروز وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد نزدیک به 10میلیون نفر از صاحبان ثروت و بی‌نیاز از دریافت یارانه را شناسایی کرده‌ایم که در صورت ثبت نام از لیست یارانه‌بگیران حذف خواهند شد و یک خبر اعلام نشده دیگر حکایت از آن دارد که تاکنون تعداد انصراف‌دهندگان، کمتر از رقمی است که انتظار می‌رفت. هرچند اعلام رسمی این رقم به بعد از پایان ثبت نام‌ها موکول شده است.

و اما، در این باره اشاره به نکاتی ضروری تلقی می‌شود؛

1- طرح هدفمندی یارانه‌ها، نیاز مبرم و گره‌گشایی بود که دستکم طی 25سال گذشته هیچیک از مسئولان برجسته نظام و صاحبنظران در ضرورت اجرا و عملیاتی شدن آن کمترین تردیدی نداشتند ولی دولت‌های مدعی‌اصلاحات و سازندگی علی‌رغم این احساس نیاز، حاضر به اجرای طرح یادشده نبودند و پی‌آمدهای اولیه اجرای این طرح یعنی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و به تبع آن افزایش بهای سایر کالا و خدمات را با منافع حزبی و گروهی و سازمان رأی خود ناسازگار می‌دانستند. این طرح نهایتا در دولت احمدی‌نژاد و با جسارت قابل تقدیر ایشان به عرصه عمل وارد شد که هرچند برخی از دستاوردهای حاصل از اجرای آن را نمی‌توان نادیده گرفت ولی متاسفانه به دلایلی در ادامه راه از مسیر اصلی و پیش‌بینی شده خارج شد و به نتیجه‌ای که انتظار می‌رفت نرسید. درباره علت ناتمام ماندن طرح هدفمندی یارانه‌ها در دولت قبلی می‌توان به چند عامل اشاره کرد. بعد از آغاز مرحله اجرایی طرح، دو جریان اصلاحات و سازندگی که از یکسو، جرأت و جسارت اجرای آن را در دوران حاکمیت خود نداشتند و از سوی دیگر، دستاوردهای طرح یادشده را کسب یک پیروزی چشمگیر برای دولتی می‌دانستند که چشم دیدن آن را نداشتند، به سنگ‌اندازی در مسیر اجرای طرح روی آوردند و بی‌اعتناء به منافع ملی و نیاز حیاتی کشور، تبلیغات سنگین و پرحجمی  را علیه آن سامان داده و به میدان آوردند. بعد از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها همانگونه که از قبل انتظار می‌رفت و پیش‌بینی شده بود، بهای حامل‌های انرژی افزایش یافت که دولت با سهمیه‌بندی سوخت موفق به مهار آن شد و در همان حال پروژه جمع‌آوری اطلاعات برای خوشه‌بندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها متناسب با توان و بضاعت مالی مردم را در دست اجرا داشت که در صورت عملی شدن می‌توانست نقش تعیین‌کننده‌ای در سامان‌بخشی به اقتصاد کشور و پیشگیری از هرز رفتن منابع مالی در پرداخت بی‌رویه یارانه‌ها را در پی داشته باشد. اما همزمان با افزایش بهای حامل‌های انرژی قیمت بسیاری از کالا و خدمات مورد نیاز مردم نیز به گونه‌ای غیرطبیعی و در مواردی به صورت جهشی افزایش یافت و عرصه را بر مردم، مخصوصا اقشار محروم و کم‌درآمد تنگ کرد. در این هنگام، متأسفانه دولت دهم به آفت ویرانگر حلقه انحرافی مبتلا شده بود و بیشترین وقت و ظرفیت خود را به جای آن که صرف ادامه طرح هدفمندی یارانه‌ها و چاره‌اندیشی برای مقابله با سختی معیشت مردم کند، به امور حاشیه‌ای و نه فقط غیر ضروری بلکه بازدارنده و خسارت‌آفرین اختصاص داده بود. هجوم تبلیغاتی سنگین شرکت سهامی اصلاحات و کارگزاران که از سوی رسانه‌های بیگانه و مافیای اقتصادی نیز به شدت پشتیبانی می‌شد، با وادادگی دولت و حاشیه‌سازی‌های مشکوک حلقه انحرافی در هم آمیخت و دولت دهم را از ادامه اجرای طرح هدفمندی‌ یارانه‌ها دور کرد و در مقابل هجوم تبلیغاتی مجموعه مورد اشاره که سمت و سوی تبلیغات انتخاباتی نیز داشت، به مقابله به مثل تبلیغاتی روی آورد، تا آنجا که شعار افزایش مبلغ یارانه‌ها از 45 هزار تومان به 250 هزار تومان را پیش کشید و...

2- امروزه اما، برخی از سردمداران همان جریانی که هجوم تبلیغاتی سنگین علیه طرح هدفمندی یارانه‌ها را در دولت احمدی‌نژاد سامان داده بودند، در یک چرخش یکصد و هشتاد درجه‌ای- شاید به دلیل قانونی بودن طرح و الزام به اجرای آن- از ضرورت اجرای طرح سخن می‌گویند و با فراموش کردن عمدی سنگ‌اندازی‌ها و تخطئه‌های قبلی خود علیه همین طرح، از جمله این که حذف یارانه برخی از اقشار - حتی پردرآمد- را پایمال کردن حق آنها می‌دانستند! مردم را به انصراف از دریافت یارانه تشویق می‌کنند. این چرخش یکصد و هشتاد درجه‌ای و برخورد متناقض اگر چه درخور ملامت است ولی طرح هدفمندی یارانه‌ها یک طرح ملی است که اجرای آن می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در سامان‌دهی اقتصاد کشور و حمایت نهایی از اقشار محروم و کم‌درآمد داشته باشد، از این روی باید همراهی با دولت در پیشبرد و اجرای این طرح را یک وظیفه دینی و ملی تلقی کرد.

3- دولت برای تشویق به انصراف از دریافت یارانه، دست به تبلیغات بسیار گسترده و کم‌سابقه‌ای زده است که بیشترین حجم این تبلیغات را رسانه ملی و ده‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی آن بر عهده دارد ولی در تنظیم و ارائه این تبلیغات کاستی‌ها و کج‌سلیقگی‌هایی دیده می‌شود که در پاره‌ای از موارد تبلیغات یاد شده را به ضدتبلیغ تبدیل می‌‌کند. از جمله آن که؛

الف: حجم انبوه تبلیغات آنهم با سوژه‌های تکراری در بسیاری از موارد، نقش‌کاهنده‌ای در پذیرش و اقناع مخاطب دارد و علاوه بر دلزدگی، تردیدآفرین نیز هست. به بیان دیگر، دو، دو تا فقط در ریاضیات است که چهار تا می‌شود.

ب: در کلیپ‌های تبلیغاتی صداوسیما- مخصوصا سیما- برخی از کسانی جلوی دوربین آمده و ضمن اعلام انصراف از دریافت یارانه دیگران را هم به انصراف تشویق می‌کنند که اساسا یارانه گرفتن آنها عجیب و غریب است. مثلا؛ فلان فوتبالیست یا هنرپیشه، یا کارخانه‌دار و بوتیک‌دار و  در یک مورد، مدیر فلان بانک و... که معمولا از درآمدهای کلان برخوردارند و اعلام انصراف آنها نمی‌تواند برای دیگران الگو و قابل استناد باشد.

ج: در برنامه‌های تبلیغاتی سفارش شده به صدا و سیما و نیز مصاحبه‌های دولتمردان بر ضرورت انصراف خانوارهای بی‌نیاز تاکید می‌‌شود که اقدام شایسته‌ای است ولی کمتر به نتیجه و دستاورد این انصراف اشاره می‌کنند و حال آن که آنچه انگیزه‌آفرین است، اطلاع مخاطب از نتیجه‌ای است که انصراف وی و امثال او در پی دارد. به عنوان مثال، قرار است درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، صرف ساماندهی بهداشت و درمان و تدارک امکانات مورد نیاز مراکز درمانی باشد. از این روی، اشاره به مشکلات درمانی مردم و مثلا تهیه فیلم از دشواری‌های یک بیمار مستضعف می‌تواند بسیاری از افراد را در مقیاس گسترده‌ای به انصراف از دریافت یارانه تشویق کند.

د: برخی از مفاسد کلان اقتصادی، وجود دهها هزار میلیارد تومان بدهی معوقه بانکی، پرداخت دستمزدهای کلان به شماری از افراد، نظیر تعدادی از فوتبالیست‌ها، ریخت و پاش‌های غیرضروری و... باعث شده که طیفی از مردم نسبت به محل هزینه درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها دچار تردید شوند. در همین زمینه باید به برخی از هنجارشکنی‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دولت و بی‌توجهی به باورهای دینی و ملی مردم نیز اشاره کرد که امروزه، اعتماد ملت به دولت را با آسیب جدی روبرو کرده است.

مجموعه این موارد اعتمادسوز می‌تواند در بی‌رغبتی مردم به همکاری با دولت موثر باشد و هست و جا دارد که دولت محترم، مثلا رئیس‌جمهور و یا سخنگوی دولت، ضمن محکوم کردن ناهنجاری‌های یاد شده قول مقابله جدی با آن را بدهند و یا به مردم اطمینان بدهند که قصد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پیشگیری از ریخت و پاش‌ها و اجتناب از هزینه بیت‌المال در موارد غیرضروری و... را دارند.

4- بی‌اعتمادی مورد اشاره به دولت باعث شده است که طیفی از مردم، ضمن اعلام بی‌نیازی از دریافت یارانه و یا به دلیل مناعت طبع- و علی‌رغم نیاز- تصمیم بگیرند یارانه را دریافت کرده و سپس مبلغ آن را به نفع نیازمندان هزینه کنند! این طیف باید توجه داشته باشند- و برای آنان توضیح داده شود - که اولا؛ کمک به دولت در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌‌ها، یک وظیفه دینی و ملی است که انصراف بی‌نیازان از دریافت یارانه نقش موثری در اجرای موفق آن خواهد داشت و نتیجه این موفقیت مستقیما به سبد منافع ملی - مخصوصا اقشار نیازمند - ریخته می‌شود و از اتلاف بیت‌المال پیشگیری می‌کند و ثانیا؛ خزانه دولت، با کشوی دخل فلان مغازه بقالی متفاوت است و برداشت از آن در یک چرخه قانونی و تحت نظارت مراکز نظارتی، از جمله مجلس شورای اسلامی صورت می‌پذیرد . البته گفتنی است بخشی از هزینه‌های غیرضروری از حساب‌ در اختیار و یا ردیف بودجه‌ای که به برخی مراکز اختصاص داده شده پرداخت می‌شود که دولت محترم می‌تواند از آن جلوگیری کند.

5- اساس و مبنای طرح هدفمندی یارانه‌ها، همانگونه که از نام آن پیداست، پرداخت یارانه به کسانی است که نیازمند آن هستند و به طور طبیعی و منطقی افراد بی‌نیاز نمی‌توانند و نباید در آن سهمی داشته باشند. به عنوان مثال چرا باید خانواری  که در تنگی معیشت به سر می‌برد، سهم خود از بیت‌المال را برای تأمین بنزین و آب و برق و سایر امکانات عمومی خانوارهای بی‌نیاز هزینه کند و خود از این مواهب که متعلق به همگان و عموم مردم است، غیر از پی‌آمدهای ناگوار و خسارت‌بار آن، نظیر هوای آلوده، ترافیک سنگین، تحمل کم‌آبی و... سهمی نداشته باشد؟!

 امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای تیموری درشورای آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه فرمودند:اگر فرهنگ جامعه درست شکل گیرد واصلاح شود، مدیریت واقتصاد ودیگر جنبه های امور هم اصلاح وسروسامان پیدا خواهد کرد.

به گزارش اراءنیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه در این جلسه ابتدا دبیر شورای آموزش و پرورش آقای مسعودیان زاده ضمن تقدیر وتشکر از اعضای جلسه ،به ارائه گزارشی  از مصوبات جلسه ی قبل این شوراوفعالییتهای روز  آموزش وپرورش وبیان انتظارات پرداخت.درادامه امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای تیموری ضمن تشکر ازفعالییت های انجام شده به توصیه ای درباب تعلیم وتربیت ونقش اساسی معلم پرداختند وبااشاره به فرموده مقام معظم رهبری ونامگذاری سال به نام اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی فرمودند:جامعه ازمتولیان امر فرهنگ ونظام تعلیم وتربیت  انتظاردارد براساس تعالیم اسلامی جامعه را رشدو تعالی دهند. چراکه اگر فرهنگ جامعه درست شکل گیرد واصلاح شود، مدیریت واقتصاد ودیگر جنبه های امور هم اصلاح وسروسامان پیدا خواهد کرد.

دراین جلسه  آقای امینی بخشدار و رییس محترم شورای آموزش و پرورش ،ضمن تقدیر وتشکر از زحمات طی سال آموزش وپرورش وفعالییت اخیر درامراسکان مهمانان نوروزی  گفتند : معلمان عزیز ازخدمتگزاران  صدیق وخدوم جامعه می باشند و باید شان و منزلت آنان درجامعه حفظ شود .وادامه دادند ان شاالله کلیه ی توان منطقه را بکار خواهیم گرفت تا به اندازه ی شان ومنزلت معلم  ،هفته ی معلم راگرامی بداریم.ودرخدمت  فرهنگیان زحمت کش  منطقه باشیم.

به گزارش اراءنیوز،امیرحسین حسینی مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با بخش خبری 14 و 30 دقیقه شبکه خبر در مورد وضعیت برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی گفت: متأسفانه شرایط بغرنج شده است اما ستاد تیم ملی که محل آن در وزارت ورزش است بارها اعلام کرده که تیم ملی باید با ترکیب کامل راهی آفریقای جنوبی شود. دکتر سجادی معاون وزیر ورزش هم امروز در این مورد مصاحبه کرده است.

وی ادامه داد: باشگاه استقلال گفته مسئولیت نتیجه استقلال را برعهده بگیرند، سؤال من این است آیا مسئولان باشگاه استقلال نتایج تیم ملی در جام جهانی را برعهده خواهند گرفت؟ باید منافع ملی را در نظر بگیریم کمتر از دو ماه دیگر جام جهانی در پیش است و اگر تیم ملی عملکرد ضعیفی داشته باشد همه از آن انتقاد خواهند کرد. امروز پرسپولیس و استقلال هم باید منافع ملی را در نظر بگیرند و تمامی بازیکنان ساعت 18 و 30 دقیقه در هتل جمع خواهند شد تا تیم ملی راهی اردو شوند.

وی در مورد ممنوع‌الخروج بودن هفت بازیکن پرسپولیس به خاطر مسائل مالیاتی گفت: مسائل مالیاتی بر عهده بازیکن و باشگاه است ما وقتی بازیکنی را به تیم ملی دعوت می‌کنیم به مسائل مالیاتی آن کاری نداریم بلکه مسئولیت مسائل مالیاتی بر عهده بازیکن و خود باشگاه است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه فدراسیون برای این بازیکنان ضمانت خواهد گذاشت یا نه، گفت: فدراسیون همیشه این کار را کرده و باز هم این کار را انجام خواهد داد اما حضور بازیکن در تیم ملی فقط به ما مربوط است و مسائل مالیاتی بر عهده باشگاه و بازیکن است تیم ملی هم قطعاً‌ به اردوی آفریقای جنوبی خواهد رفت و این اردو با حضور 28 بازیکن برگزار می‌شود.

*قلعه‌نویی: فکر می‌کردم در دولت تدبیر و امید خبری از تهدید نباشد

به گزارش فارس، در ادامه این بخش خبری امیر قلعه‌نویی به صورت تلفنی با داود عابدی گزارشگر شبکه خبر گفت‌وگو کرد و گفت: خدا را شکر که همکار شما در تمرین حضور دارد و ما فهرست بازیکنان استقلال را به او نشان دادیم. در مسابقات داخلی ما بارها با 13-14 بازیکن به مصاف حریفان رفتیم که برخی دوستان هم در روزنامه‌ها حرف و حدیث درست کردند اما در آسیا نمی‌شود چنین کاری کرد. ما بدون ملی‌پوشان یازده نفر هم نمی‌شویم، ساموئل محروم است و 5 بازیکن مصدوم داریم، آقای حسینی چند مطلب را گفته است که ای کاش روی خط می‌ماند تا جواب من را بدهد. می‌خواستم از ایشان بپرسم اگر تیم ملی 10 روز دیگر به اردو می‌رفت چه اتفاقی رخ می‌داد؟

سرمربی استقلال تصریح کرد: کجای دنیا و کدام تیم ملی اکنون اردو زده است، می‌خواستم این سؤال را از حسینی بپرسم فینال لیگ اروپا 23 اردیبهشت برگزار می‌شود. سرمربی ترک‌تبار ام‌صلال گفته است با جدایی پژمان منتظری موافقت نمی‌کند آیا لژیونرهای دیگر ما در این اردو حضور دارند.

قلعه‌نویی خطاب به مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال گفت: حسینی تهدید می‌کند، آقای حسینی در شأن و شخصیت فدراسیون نیست که تهدید کند وقت رأی‌گیری می‌کنید فدراسیون مستقل است و دولتی نیست اما اکنون تهدید دولتی می‌کنید؟ مگر فدراسیون دولتی است؟ با این حال ما حرفی نمی‌زنیم، می‌گوییم کفاشیان بگوید ما به عربستان نمی‌رویم آیا این حرف غیرمنطقی است؟

به گزارش فارس، پیمان اسدیان مجری شبکه خبر در این مورد گفت: نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم اما منطقی نیست که با 8 بازیکن به عربستان بروید زیرا حداقل نفرات یک تیم باید 17  نفر باشد که قلعه‌نویی پاسخ داد: مگر می‌شود با 8-7نفر بازیکن راهی عربستان شد من برای کی‌روش احترام قائل هستم با او نشست خوبی هم داشتیم اما شرایط ما اکنون اینگونه است. 5 بازیکن ما مصدوم هستند که حتی به عربستان هم نمی‌آیند. کی‌روش باید شرایط ما را درک کند با این حال اگر کفاشیان بگوید نروید ما هم نمی‌رویم و پرواز انجام نمی‌شود. این کار عقلانی نیست که با 8 بازیکن راهی عربستان شویم اگر نیمکت استقلال خالی باشد رسانه‌های خارجی ما را مسخره می‌کنند و آن را پوشش می‌دهند.

وی افزود: من به کی‌روش احترام می‌گذارم، او از دوستان خوب من است اما نگاه فنی است و کی‌روش هم این مسئله را درک می‌کند مگر اینکه بگویند به عربستان نروید که ما هم نمی‌رویم، اکنون می‌گوید سجادی مصاحبه کرده جالب است که تیم ملی به جام جهانی رفت و اکنون همه مصاحبه می‌کنند.

سجادی معاون وزارت ورزش بگوید با تعهد من به عربستان نروید ما هم امروز پرواز نمی‌کنیم گردن ما از مو هم نازک‌تر است ما فکر می‌کردیم دولت اعتدال و تدبیر و امید آمده و دیگر الفاظی شبیه گذشته را شاهد نخواهیم بود اما این الفاظ بیشتر هم شده است،‌باید برویم پیش روحانی و بگوییم آیا شعارت این بود؟

به گزارش فارس، در این لحظه مجری شبکه خبر گفت: ما فقط نگاه ورزشی داریم./فارس

به گزارش اراءنیوز ، سایت هم اندیشی نوشت: در حالی که مسئله عدم پذیرش سفیر جدید ایران در سازمان ملل توسط آمریکا به تیتر یک بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شده است،بسیاری از رسانه ها و شخصیتهای اصلاح طلب خواستار تغییر شخص پیشنهادی جمهوری اسلامی و معرفی شخص دیگری به جای حمید ابوطالبی شدند.

در این راستا روزنامه شرق به نقل از صادق زیباکلام نوشت: "روحانی باید اصراری بر اینکه حتما ابوطالبی به نیویورک بروند، نشان ندهد" زیباکلام با مقایسه عجیب کودتا ۲۸مرداد و حادثه فتح لانه جاسوسی که امام خمینی ره از آن به عنوان انقلاب دوم تعبیر کردند، نوشت:صرف‌نظر از آنکه حمید ابوطالبی چقدر در اشغال سفارت و گروگانگیری نقش داشته یا نداشته، کل ماجرای سفارت و گروگانگیری همان‌قدر برای آمریکایی‌ها دردناک است که تراژدی کودتای ۲۸مرداد برای ایرانیان!

همچنین مهدی مطهر نیا هم در مطلبی در روزنامه قانون ضمن پیشنهاد به روحانی برای تغییر گزینه پیشنهادی ایران نوشت:امروز باید بپذیریم که مقر سازمان ملل در نیویورک قرار دارد؛ آمریکا نیز خود را زخم خورده بحران سفارت آمریکا در ایران می‌داند!

وی ادامه میدهد: ایران از دیپلمات‌های برجسته تهی نیست. در وزارت امور خارجه ایران دیپلمات‌های برجسته‌ای وجود دارند که به سان آقای ابوطالبی دارای تبحر و جایگاه تعریف شده هستند!

اما روزنامه عرب زبان 'الشرق الاوسط در این باره اعلام کرد: حسن روحانی به منظور کاهش تنش‌ها در مساله عدم صدور ویزا برای'حمید ابوطالبی' از سوی آمریکا،درصدد تعیین جایگزین برای وی است.

در حالی که کنگره آمریکا با تصویب طرح ممنوعیت ورود ابوطالبی به خاک این کشور از تصمیم قطعی و مصمم خود برای عدم ورود سفیر جدید ایران به سازمان ملل خبر می‌دهد و به همراه آن کاخ سفید نیز خواستار تغییر این گزینه از سوی ایران است به نظر می رسد وزارت خارجه کشورمان باید بیش از پیش بر موضع خود در این زمینه تاکید کرده و راه را بر هرگونه دخالت مقامات آمریکایی در امور داخلی کشورمان ببندند.

به گزارش اراءنیوز  به نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا می خواهم از هواداران استقلال تشکر کنم و از آنها هم عذرخواهی کنم. در روزهای گذشته من با وجود آنکه حال و روز خوشی نداشتم اما فیلم بازی الشباب را نگاه کردم، این آخرین فرصت ماست و باید از آن استفاده کنیم.

وی در مورد مصدومان و محرومان تیمش گفت:‌مجید غلام‌نژاد، مهدی نظری و سیاوش اکبرپور مصدوم هستند و ساموئل محروم است.صادقی و خسرو حیدری مصدوم هستند و با اجازه غایبند اما نمی دانم بیک زاده کجاست.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد سفر استقلال به عربستان در غیاب ملی‌پوشانش گفت: این مسئله امکان‌پذیر نیست زیرا فوتبال ۱۱ نفره است و ما نمی‌توانیم با ۷ نفر مقابل حریف بازی کنیم. ما ۴ بازیکن مصدوم داریم، یک بازیکن‌مان محروم است و اگر ۴ ملی‌پوش را هم از دست بدهیم ۹ غایب خواهیم داشت. مگر می‌شود فوتبال را ۱۱ به ۷ بازی کرد.

وی افزود: اصلا ما ۱۱ نفر شدیم، آیا در شأن و شخصیت فوتبال ایران است که ما بدون بازیکن نیمکت‌نشین به عربستان برویم. من ۳۲ و ۳۳ سال است که در فوتبال هستم چنین چیزی را ندیدم و تعجب می‌کنم، البته نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم، به هرحال ما نشستی هم داشته‌ایم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: من نمی‌دانم دستور داده‌اند یا نه، اما دید فنی خودم را می‌گویم؛ فدراسیون مسئولیت قبول کند و به طور کتبی به ما اعلام کند و مدیرعامل و هیأت مدیره باشگاه تصمیمی خواهند گرفت که به ما ابلاغ می‌‌کنند. برخی تیم‌ها شاید بتوانند دو سه بازیکن خود را به تیم ملی بدهند و بازیکن جایگزین دارند اما ما بدون ملی‌پوشان ۱۱ نفر هم نمی‌شویم. با این حال اگر مدیرعامل و هیأت مدیره بگویند و الزام کنند، ما تبعیت می‌‌کنیم. فدراسیون مسئولیت قبول کند ما هم به عربستان نمی‌رویم. مربی ام‌صلال گفت اگر پژمان منتظری از تیمم برود استعفا می‌کنم، در حالی که او یک بازیکن داشت. با این حال من نمی‌خواهم حرف بزنم، می‌گویم کفاشیان مسئولیت قبول کند و بگوید با مسئولیت من به عربستان نروید، در آن صورت تیم به عربستان نخواهد رفت. من به ضعیف شدن هم کاری ندارم می‌گویم فوتبال را نمی‌شود ۱۱ به ۷ بازی کرد. باید ۱۱ به ۱۱ باشد. هیچ تیم ملی در دنیا به اردو نرفته است، با این حال باز هم باید بگوییم دوستان تحقیق ‌کنند ببینند که کدام تیم به اردو رفته است.

وی در مورد جریمه ۲۰ درصدی کادر فنی و بازیکنان استقلال گفت:‌ تیم ما پنجم شده است، البته همه بازیکنان تلاش کرده‌اند و همه جای دنیا هم این مسئله است. البته اگر بگذارند ما به عربستان برویم و الشباب را ببریم با فتح‌اله‌زاده صحبت می‌کنم و این جریمه بخشیده می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اعلام مبلغ قرارداد بازیکنان گفت:‌ در دنیا قرارداد مربی و بازیکنان منتشر نمی‌شود، البته من خوشحالم که بالای سقف قرارداد پول گرفته‌ام و خیلی هم تاوان آن را داده‌ام ولی دروغ نگفته‌‌ام. اصلا سقف قرارداد معنی ندارد. مگر می‌شود در بارسلونا سقف قرارداد گذاشت، مسی، ژاوی، اینیستا هر کدام یک رقم قرارداد دارند، این قوانین من درآوردی بود که اکنون عواقبش را می‌بینیم.

قلعه‌نویی در مورد نامه‌ای که پیشکسوتان استقلال به رئیس جمهور زدند و خواستار واگذاری تیم به آنها شده‌اند و در این نامه اسم او و مظلومی هم بوده است، گفت:‌ من چنین نامه‌ای را ندیده‌ایم. شاید اسم من را نوشته‌ باشند. البته در همه دنیا پیشکسوتان ارجح هستند و اولویت دارند. پورحیدری یکی از پیشکسوتان استقلال است و بیشترین مربی را در این داشته است و جام آورده است. پیشکسوتان باید در اولویت باشند، البته طرحی هم باید باشد که شأن و شخصیت آنها حفظ شود و ارزش‌گذاری شود. طرحی که قابلیت اجرایی هم داشته باشد و بتوانیم از پیشکسوتان استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه فصل آینده هم در این تیم می‌ماند‌،‌یا خیر گفت:‌خدمت به مردم افتخار است، من استقلال را پنجم کردم،‌پنجمی استقلال ربطی به هیأت مدیره و مدیرعامل و بازیکنان ندارد با این حال اگر استقلال قهرمان می‌شد، من از این تیم می‌رفتم، اما اکنون که تیم پنجم شده است، دور از معرفت است که تیم را رها کنم،‌البته ما با ۴ امتیاز اختلاف پنجم شدیم. اگر روز آخر می‌بردیم دوم می‌شدیم.اما به خاطر یکسری از اشتباهات باختیم. اگر ماندنی شوم، یک تیم خوب ۳ ساله می‌بندم مثل همان تیمی که سال ۸۲ انجام دادم و با برنامه‌ریزی یک تیم منسجم و جوان و با انگیزه درست می‌کنیم.

وی در مورد اینکه فتح‌اله‌زاده از استقلال خواهد رفت، گفت:‌فتح‌اله‌زاده یک مدیر خبره است و برای این تیم زحمت زیادی کشیده است، ماندن و یا نماندن او دست من نیست، اما او سرمایه و تجارب ارزنده‌ای دارد.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران خواستند وقتی را برای منتقدین ژنو در رسانه‌های ملی فراهم آورد تا آنها نقطه‌نظرات خود پیرامون این توافق را بیان کنند.

در متن این نامه که تاکنون به امضای 111 نفر از نمایندگان مجلس رسیده، آمده است: ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای مهندس ضرغامی

با سلام و احترام

در نامه قبلی تعدادی از نمایندگان درخواست برگزاری جلسات نقد توافق ژنو در رسانه ملی را تقدیم آن جناب نمودند ولی حضرت عالی در پاسخ به درخواست ایشان پاسخ فرمودید به حمایت از توافقنامه ژنو در دستور کار رسانه ملی است و فعلا رویکرد انتقادی به مصلحت نمی‌باشد بماند که بسیاری از نمایندگان ملت نیز مصالح کشور را در این حوزه حتما در نظر گرفته‌اند که این درخواست را داشته‌اند ولی جا دارد که جناب عالی مجددا درخواست را بررسی و دنبال نمایید.

دفاع از حقوق یک ملت که آیندگان درباره آن قضاوت خواهند کرد صحبت از دستاوردهای یک ملت است و کیان و حیثیت یک کشور است و جا دارد ذکر شود رویکرد انتقادی نیز عین حمایت است ولی حمایتی مشروط به تحقق منافع ملی کشور عزیزمان.

در رسانه ملی مسئولین مذاکرات صدها ساعت حاضر شدند و به صورت یکطرفه و مونولوگ کار خود را در بسته زیبا ارائه نمودند و کمتر منتقدی اجازه حضور در رسانه ملی را داشت تا داخل این بسته به ظاهر زیبا را برای مردم پرافتخار ایران مشخص کند.

هرچند گستاخی‌های طرف‌های مذاکره‌کننده در عدم پذیرش سفیر ایران در سازمان ملل، دیدار با براندازان، تحریم‌های جدید علیه ملت ایران، صدور قطعنامه‌های توهین‌آمیز، زیر سوال بردن انتخابات مردم در خرداد 92، فشار برای آزادی ازدواج همجنس‌بازان، توهین کلامی مستمر، فشار حقوقی بشری بر ملت پرافتخار در خدمت به بشریت از طرف بی‌آبروترین کشورها در حوزه حقوق بشر، همه و همه زیبایی ظاهری این بسته  را از بین برده‌اند.

به نظر جا دارد جناب عالی در این رویه تجدیدنظر کنید که اگر زمان بگذرد و منافع ملت ایران از میان رود آن وقت دیر خواهد بود.

اسامی امضاکنندگان نامه به شرح ذیل است:

1- محمدرضا باهنر

 

2- سیدامیرحسین قاضی‌زاده

 

3- علیرضا محجوب

 

4- ابراهیم کارخانه‌ای

 

5- مهرداد بذرپاش

 

6- سیدمحمود نبویان

 

7- زهره طیب‌زاده نوری

 

8- فاطمه آلیا

 

9- لاله افتخاری

 

10- مهدی کوچک‌زاده

 

11- روح‌الله  حسینیان

 

12- اسماعیل کوثری

 

13- سیدمرتضی حسینی

 

14- محمدرضا آشتیانی

 

15- سیدمهدی هاشمی

 

16- احمد بخشایش

 

17- الیاس نادران

 

18- مرتضی آقاتهرانی

 

19- رضا صابری

 

20- عبدالوحید فیاضی

 

21- شهروز افخمی

 

22- حسینعلی شهریاری

 

23- حسینعلی حاجی‌دلیگانی

 

24- سیدحسین ذوالانوار

 

25- نصرالله پژمانفر

 

26- حجت‌الله سوری

 

27- علی کاییدی

 

28- سیدمسعود میرکاظمی

 

29- جواد کریمی‌قدوسی

 

30- علیرضا سلیمی

 

31- محمدرضا پورابراهیمی

 

32- محمدرضا امیری

 

33- ناصر سودانی

 

34- مجتبی رحماندوست

 

35- حسین نجابت

 

36- حسین طلا

 

37- علی‌اصغر زارعی

 

38- حمید رسایی

 

39- بهرام بیرانوند

 

40- عباس پاپی‌زاده

 

41- محمدصالح جوکار

 

42- ناخوانا

 

43- ابراهیم آقامحمدی

 

44- احمد سالک

 

45- علیرضا زاکانی

 

46- محمدحسن آصفری

 

47- سیدمحمد بیاتیان

 

48- روح‌الله عباسپور

 

49- سیدناصر موسوی لارگانی

 

50- نادر قاضی‌پور

 

51- عطاءالله سلطانی‌صبور

 

52- حسین آذین

 

53- رحمت‌الله نوروزی

 

54- عبدالکریم جمیری

 

55-  عباس مقتدایی

 

56- فرهاد بشیری

 

57- محمد سلیمانی

 

58- منصور حقیقت‌پور

 

59- سیدحسین نقوی‌حسینی

 

60- غلامعلی جعفرزاده

 

61- محمداسماعیل سعیدی

 

62- ابوالقاسم خسروی

 

63- فاطمه رهبر

 

64- سیدمهدی موسوی‌نژاد

 

65- ابوالفضل ابوترابی

 

 

66- عبدالله تمیمی

 

67- محمد اسماعیلی

 

68- اسماعیل جلیلی

 

69- سیدمحمدباقر عبادی

 

70- محمدمهدی رهبری

 

71- ابوالقاسم جراره

 

72- حبیب آقاجری

 

73- مصطفی افضلی‌فرد

 

74- حسین فتاحی

 

75- دخیل‌عباس زارع‌زاده

 

76- سیدسعید حیدری طیب

 

77- وحید احمدی

 

78- سالار مرادی

 

79- فتح‌الله حسینی

 

80- موسی غضنفرآبادی

 

81- سیدهاشم بنی‌هاشمی

 

82- میرقسمت موسوی اصل

 

83- محمدابراهیم رضایی

 

84- محمدجواد نظری

 

85- امیرعباس سلطانی

 

86- عبدالله سامری

 

87- محمدجواد کولیوند

 

88-  احمد آریایی‌نژاد

 

89- بیژن نوباوه

 

90- سیدسعید زمانیان

 

91- مفید کیایی‌نژاد

 

92- احمد امیرآبادی

 

93-  سیدرمضان شجاعی کیاسری

 

94- احمدعلی مقیمی

 

95- حمیدرضا مشهدی‌عباسی

 

96- سیدعلی‌محمد بزرگواری

 

97- علی‌اکبر ناصری

 

98- علی علیلو

 

99- سید علی طاهری

 

100- جعفر قادری

 

101- سیدبهلول حسینی

 

102- محمد رزم

 

103- صفر نعیمی

 

104- عیسی امامی

 

105- محمدعلی اسفنانی

 

106- جبار کوچکی‌نژاد

 

107- جمشید جعفرپور

 

108- مهدی عیسی‌زاده

 

109- حمیدرضا فولادگر

 

110-  علیرضا منظری توکلی

 

111- محمد فیروزی

جمال الدین کلا اسم یک روستایی است در بخش چهاردانگه شهرستان ساری-استان مازندران ما بین شهر کیاسر و روستاي لنگر در این روستا که یک منطقه ییلاقی و بسیار خنک و سرسبز می باشد تمامی اهالی از خانواده های سادات بوده و اکثراً هم پدر و هم مادر خانواده سید و سادات می باشند. امامزاده های زیادی در آن وجود دارد.چشمه های فراوان که همه ساله مورد استقبال تعداد زیادی از هم وطنان عزیز قرار می گیرد.بعنوان نمونه قسمت اعظم آب آشاميدني كياسر از جمال الدين كلا تامين مي شود. خصوصاً مسیر سمنان ساری که از شهر کیاسر گذر می کند مسافران زیادی را به علت خوش آب و هوایی منطقه جمال الدین کلا و آب سالم و چشمه سارهای آن به این منطقه جذب می کند.این خطه سرسبز و زیبای مازندران پزشک ها و مهندسین زیادی را به جامعه بشریت تحویل داده است. اکثر مردم آن از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار می باشند. یکی از امامزاده های معروف آن به نام جان پیر که در بالای کوه و یک منطقه کاملا جنگلی قرار گرفته بسیار زیبا و دلنشین می باشد البته برای رسیدن به آن باید پیاده از کوه ها عبور کرد و به آن مسیر رسید./ وبلاگ روستای جمال الدین کلا

 

کل اخبار

زمینه های توسعه بخش چهاردانگه(بخش اول/جاده) بخش دو(توریسم مذهبی)

زمینه های  توسعه بخش چهاردانگه(بخش اول/جاده) بخش دو(توریسم مذهبی)

زمینه های  توسعه بخش چهاردانگه ( بخش اول)بخش چهاردانگه با داشتن 99 روستا و یک شهر و نزدیک به 1500 کیلومتر مربع مساحت  از وسیع ترین بخش های استان مازندران...

بازدید دانش آموزان از کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)کیاسر

بازدید دانش آموزان از کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)کیاسر

به گزارش اراءنیوز به نقل از وبلاگ کتابخانه عمومی ولیعصر عجل الله کیاسر،دانش آموزان مدرسه  شبانه روزی حضرت خدیجه (س)خالخیل و دانش آموزان مدرسه زینبیه(س) کیاسر از این کتابخانه بازدید نمودند. مرجع...

کیهان : از یارانه احمدی نژاد تا یارانه روحانی

کیهان : از یارانه احمدی نژاد تا یارانه روحانی

به گزارش اراءنیوز ، حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان نوشت:این روزها، دریافت و یا انصراف از دریافت یارانه نقدی به یکی از پردامنه‌ترین مسائل روز تبدیل شده و بخش قابل...

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه در سال 93 با حضور امام جمعه کیاسر

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه در سال 93 با حضور امام جمعه کیاسر

 امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای تیموری درشورای آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه فرمودند:اگر فرهنگ جامعه درست شکل گیرد واصلاح شود، مدیریت واقتصاد ودیگر جنبه های امور هم...

قلعه‌نویی: دولت تدبیر تهدید می‌کند، آقای روحانی! شعارت این بود؟ /فکر می‌کردم در دولت تدبیر و امید خبری از تهدید نباشد

قلعه‌نویی: دولت تدبیر تهدید می‌کند، آقای روحانی! شعارت این بود؟ /فکر می‌کردم در دولت تدبیر و امید خبری از تهدید نباشد

به گزارش اراءنیوز،امیرحسین حسینی مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با بخش خبری 14 و 30 دقیقه شبکه خبر در مورد وضعیت برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی گفت:...

قلعه نویی : دور از معرفت است که تیم را رها کنم

قلعه نویی : دور از معرفت است که تیم را رها کنم

به گزارش اراءنیوز  به نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا می خواهم از هواداران استقلال تشکر کنم و از آنها هم عذرخواهی کنم....

چهار فصل جمال الدین کلا

چهار فصل جمال الدین کلا

جمال الدین کلا اسم یک روستایی است در بخش چهاردانگه شهرستان ساری-استان مازندران ما بین شهر کیاسر و روستاي لنگر در این روستا که یک منطقه ییلاقی و بسیار خنک و...

یادی از مرحوم حاج ابوالقاسم محمّدی نیا ؛اسوه ی نیکوکاری

یادی از مرحوم حاج ابوالقاسم محمّدی نیا ؛اسوه ی نیکوکاری

او گمنام و بی نشان خدمت به مردم و دین را به انجام می رساند و همواره پیوند خودرا با عالمان دینی حفظ می کرد و با آن ها حشر...

امام جمعه موقت خارگ مادران شهدا، فعالان زن جامعه هستند

امام جمعه موقت خارگ مادران شهدا، فعالان زن جامعه هستند

امام جمعه موقت خارگ گفت: اشتون باید با مادران و همسران شهدا به عنوان فعالان زن دیدار می‌کرد. به گزارش اراءنیوز،حجت‌الاسلام سید مجتبی قادری(ارایی) در بیان خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه...

ده‌نمکی درآمد فروش فیلم‌هایش را کجا هزینه می‌کند؟

ده‌نمکی درآمد فروش فیلم‌هایش را کجا هزینه می‌کند؟

به گزارش اراءنیوز،مسعود ده نمکی کارگردان موفق فیلم سینمایی «معراجی ها» در برنامه رادیویی «رادیو من» رادیو جوان با بیان اینکه فیلم سینمایی «معراجی ها» اکنون به مرز چهار و...

موفقیت سید محمد ساداتی تیله بنی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی جوانان

موفقیت سید محمد ساداتی تیله بنی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی جوانان

    به گزارش اراءنیوز به نقل ازسایت دو سر شمار،رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه در سالن شهدای هفتم...

ابهامات یارانه‌ای

ابهامات یارانه‌ای

گزارشی از تناقضات اظهارات معاون اول رئیس جمهور با سخنان مسؤولان اقتصادی درباره یارانه نقدی مسؤولان اقتصادی دولت هیچگاه فکر نمی‌کردند تهدیدی مثل بررسی و تفتیش حساب مردم برای آنها دردسرساز...

برف بهاری در نوکنده!

برف بهاری در نوکنده!

نوکنده از توابع شهرستان ساری می باشد که در شمال شرقی سد سلیمان تنگه (سد شهید رجایی) قرار دارد.وبلاگ روستای نوکنده تصاویری از برف بهاری در این روستای زیبا را...

خطبه های نماز جمعه تهران - خرم آباد - ساری - قم - مشهد (93/1/22)

خطبه های نماز جمعه تهران - خرم آباد - ساری - قم - مشهد (93/1/22)

نماز جمعه تهران - خرم آباد -- ساری - قم - مشهد 22فروردین 93  آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران:فناوری هسته‌ای در تمام جنبه‌ها حق ملت ایران است/...

كياسر شهر رفت وآمد فرشتگان

كياسر شهر رفت وآمد فرشتگان

به گزارش اراءنیوز به نقل از کانون مداحان وشاعران مذهبی منطقه چهاردانگه کیاسر، شايد در كمتر از شهرها وروستاهاي ايران بتوان مثل و مانندي را براي اين شهر كوچك در...

  • یادداشت
  • تصویر روز
  • آخرین نظرات

13920207180956385 PhotoL

tabligh

کسب درآمد

آخرین اخبار

پیش بینی وضعیت هوا

تا قسمتی ابری

24°درجه

تهران

تا قسمتی ابری
رطوبت: ۱۹%
جمعه
تا قسمتی ابری
۱۷°درجه / ۲۷°درجه
شنبه
اکثرا آفتابی
۱۶°درجه / ۲۷°درجه
یکشنبه
آفتابی
۱۷°درجه / ۲۷°درجه

با ما در تماس باشید

اخبار تصادفی

حالت های رنگی